Kasjowe storczyki i eksperymenty.

kaciarynka

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: kaciarynka »

Bardzo ciekawy pomysł z tą kratką, a te zawieszki z kokosa tez sam robiłeś?
Awatar użytkownika
nemo007
VIP
VIP
Posty: 501
Rejestracja: 25 gru 2013, o 17:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: nemo007 »

MArku, super wygląda i akwarium i krata :ok:
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: tom_mix »

Marek, a gdzie jakaś aktualizacja? Bo się tam do Ciebie wybiorę i sam zrobię zdjęcia :D
Awatar użytkownika
kasja
Administrator
Administrator
Posty: 233
Rejestracja: 12 paź 2013, o 09:39
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: kasja »

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i miłe słowa :)
grzegorz pisze:...Mówisz że przydała by się miniaturowa paprotka - pewnie by się tam dobrze czuła. Problem tylko ze zdobyciem. Sam od jakiegoś czasu takiej szukam. Mam już jedną odmianę na oku (max 20cm) tylko dostać nie mogę.A może coś w zastępstwie? ;) Polecam Tillandsie.
Jakbyś trafił na taką to daj znać, jakbyś mógł napisać co to za gatunek to byłbym wdzięczny. Z Tillandisiami spróbuję, tez mi się podobają. Problem jest taki że akwarium jest już tak zapchane że nic więcej nie wejdzie. Zresztą miała to być próba przed czymś większym.
katpio pisze:... Widzisz różnicę we wzroście siewek w akwarium?
Widzę zdecydowaną różnicę, przedtem siewki stały w miejscu a niektóre zaczynały padać, przeniesienie do akwarium (no i na podkładki) bardzo im posłużyło.
Mogra pisze:Cudowne akwarium :padam_z_wrazenia: świetnie rośliny w nim wyglądają :klaska:
ja miałam dwa baniaki, ale mąż pod moją nieobecność wywiózł je do swojej siostry :/ czyżby podejrzewał, że mogę je wykorzystać dla roślin :zerka: lol
Może powinnaś wykorzystać nieobecność męża i odzyskać je z powrotem ;)
Callanthe pisze:...Kratka już jest boska, a jak się zagęści :padam_z_wrazenia: To dopiero będzie czad :hura1:
No nie sprawdziło miejsce w którym wisi, w zimie beznadziejnie mało światła. Albo doświetlanie albo zmiana miejsca, ale to na następną zimę...
tom_mix pisze:...Promenaea, hmm moje są w akwa i jak na razie im się podoba, jednak rośliny w doniczkach w akwarium średnio się u mnie sprawdzają. Musisz bardzo uważać z podlewaniem, bo podłoże baaaardzo długo przesycha w takich warunkach
Moja Promenea na razie ma się nieźle i wygląda że akwarium jej służy. Z doniczkami jest różnie, jedne schną szybciej, inne wolniej - podlewam je indywidualnie, zresztą i tak niedługo wywędrują z akwarium bo wiosna idzie :)
kaciarynka pisze:Bardzo ciekawy pomysł z tą kratką, a te zawieszki z kokosa tez sam robiłeś?
Tak, zawieszki są opisane tutaj : http://www.storczykarze.pl/forum/viewto ... =67&t=1078 Tylko zmienił się sposób zawieszania, wiszą na haczykach mocowanych w dziurkach z boku kokosa.


A teraz zaległe fotki :wstyd:

Odontoglossum "Geyser Gold". Jeden z moich najbardziej ulubionych bulwiaków, jeśli chodzi o kwiaty.
odont_1.JPG
odont_2.JPG
Dendrobium typu Kingianum. Miało niewiele pączków i prawie wszystkie zasuszyło. To jeden z dwóch które zostały.
den_king_1.JPG
Dendrobium typu Nobile Fancy Angel "Lycee"
den_fa_1.JPG
den_fa_2.JPG


Dendrobium typu Nobile Yellow Song "Canary". Prawie setka kwiatów, rozłożona w czasie. Najpiękniejsze własne kwitnienie :u3:
den_ys_1.JPG
den_ys_2.JPG
Schowane między liściami pączki, których nie widać na poprzednich fotkach.
den_ys_3.JPG

Kolejne storczyki i zdjęcia czekają, mam nadzieję że nie będziecie czekali tak długo jak ostatnio :wstyd:
Pozdrawiam - Marek
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: kasia74 »

Brawo Marku, same piękne kwitnienia. :D Odontoglossum "Geyser Gold tez sobie ostatnio kupiłam, fajna roślinka, słoneczna, szczególnie jak na dworze plucha. Mam tylko nadzieje ze będzie chciała u mnie rosnąć i kwitnąć. Co do pozostałych to widzę że u Ciebie jak na razie dendrobiowo, ale za to jak pięknie, a juz to żółte w typie Nobile Yellow Song "Canary" jest przepiękne :serce: :serce: i wciąż czekam na jego keiki, ale widze ze ono tylko nowe przyrosty Ci puszcza, uparciuch :/
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: Kaktus »

No Marecki ,w koncu cos wstawiles ,to zolte dendro nobile piekne ,wiesz ,bede sepila ,jak nie znajde tutaj :]
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: Iwona1905 »

Marku piękne kwitnienia, żółtaski najładniejsze :klaszcze:
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
grzegorz
VIP
VIP
Posty: 505
Rejestracja: 3 lut 2013, o 17:30
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: grzegorz »

Fantastycznie się prezentuje to kanarkowe dendrobium. :klaszcze: :klaska: :klaszcze:
Pozdrawiam,
Grzegorz

Storczykowa dziupla
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: Kasia_Ra »

Kanarek cudowny, nie ulega wątpliwości, ale i jego liście chciałam pochwalić - takie zielone i lśniące :super:
Awatar użytkownika
nemo007
VIP
VIP
Posty: 501
Rejestracja: 25 gru 2013, o 17:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: nemo007 »

Marku, Kanarek prześliczny :D . Gęsty, ma dużo kwiatów, no i piękne liście. Gratuluję :D
ODPOWIEDZ