Wywrócony do góry nogami, storczykowy świat Petry

Petra

Re: Wywrócony do góry nogami, storczykowy świat Petry

Post autor: Petra »

Tak ten miltoniopsis rośnie w dół i nie wywija się, może poziom światła ma odpowiedni i nie szuka większych wrażeń :P
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Wywrócony do góry nogami, storczykowy świat Petry

Post autor: Bober »

Cześć :D Wpadłam się przywitać
Zdjęcie pierwsze wgniotło mnie w fotel lol Zdradzisz jak wygląda podlewanie? :D
Super kolekcja się zapowiada :D
Pozdrawiam, Pati!
Petra

Re: Wywrócony do góry nogami, storczykowy świat Petry

Post autor: Petra »

Dzięki za powitanie :)

Pati, podlewanie wygląda tak że wlewasz wodę od góry do pojemniczka a ona przez specjalny kamień podsiąka do podłoża

Obrazek
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Wywrócony do góry nogami, storczykowy świat Petry

Post autor: Bober »

Super sprzęcior O_O Niezły patent :D I jak super wygląda :super:
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Wywrócony do góry nogami, storczykowy świat Petry

Post autor: Kasia_Ra »

Witam się i ja u Ciebie :padam: .
I już pierwsze zdjęcie pokazało mi, jak niewiele wiem o świecie :D . Ciekawe rozwiązanie, szczególnie przy braku parapetów lol .
Śliczne masz roślinki, szczególnie Cambria zachwycająca :klaszcze: , i żółte Cymbidium - mój ulubiony kolor :ok:
Petra

Re: Wywrócony do góry nogami, storczykowy świat Petry

Post autor: Petra »

Dziękuję Pati :oczy:

Witaj Kasiu

na tą doniczkę polowałam już od dłuższego czasu aż w końcu znalazła się w moim zasięgu, ja bardzo lubię miltoniopsis i chciałabym by było im u mnie dobrze, jak na razie niewiele mogę napisać jak się sprawdza taki sposób prowadzenia rośliny, mam dwa miltoniopsis tak posadzone, drugi jest bardzo mikry i słabiutki ale taki był jak go kupiłam, ale jak na razie wciąż jest ze mną i mam nadzieję że tak zostanie,
ta cambria była jednym z moich ulubionych storczyków i jest nim nadal, ładnie rośnie i nie kaprysi, kwitnie prawie co roku pod warunkiem że jej w tym czasie nie włączę kaloryferów pod parapetem, szkoda tylko że zawsze puszcza tylko jedną psb, prawie do połowy lata nic nowego nie wyrasta u niej a później jak się już zastanowi to nawet ni ewiem kiedy nowa psb staje się taka ogromna i zdolna do kwitnienia

Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Wywrócony do góry nogami, storczykowy świat Petry

Post autor: bichette »

Witam, kolekcja zapowiada się ciekawie, ale moją uwagę wciąż zwraca ta doniczka, pierwszy raz taką widzę i jestem zachwycona, czy można wiedzieć gdzie coś takiego można kupić ?
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Petra

Re: Wywrócony do góry nogami, storczykowy świat Petry

Post autor: Petra »

Witaj Agnieszko

Doniczki zamawiam ze strony outlabsklep.pl , niestety są kosmicznie drogie, dwie mniejsze moje pierwsze zamówiłam na Allegro ale okazało się że to nie oryginał i przeciekają a cena tak samo kosmiczna, na szczęście posadzone mam w nich 2 storczyki które nie wymagają stale wilgotnego podłoża i wody wlewam tylko trochę by nawilżyć bryłę korzeniową, na stronie outlab są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach oraz takie transparentne jakie posiadają moje miltoniopsis, nazywają się Bosske Sky Planter i nie tylko storczyki można w nich prowadzić

W temacie tej doniczki dopiszę jeszcze to że jestem z niej zadowolona także z tego względu iż mogę dzień w dzień zraszać porządnie miltoniopsis i nie obawiam się że zacznie gnić bo woda dostanie się między listki i nie zdąży obeschnąć do wieczora, ważne jest dla mnie także to że spryskuję spodnią stronę liści

Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Wywrócony do góry nogami, storczykowy świat Petry

Post autor: bichette »

Dziękuję za odpowiedź, faktycznie cena kosmiczna :0 , no ale pomysł super, gdybym miała wolną kasę pewnie bym kupiła strasznie mnie kręcą takie nowości. Muszę popracować nad tematem :hyhy: , może na następne urodziny sobie sprawie, mam nieco czasu lol
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Petra

Re: Wywrócony do góry nogami, storczykowy świat Petry

Post autor: Petra »

lol lol lol mój różowy miltoniopsis puścił nową psb, przepraszam że nie dodam zdjęcia ale jest ona w środku całej tej rozetki starych psb, jak podrośnie to wtedy na pewno posłuży za modela, nawet nie wiecie jak bardzo ucieszył mnie widok tych maleńkich wystających listków :klaszcze:

Pozdrawiam Iwona
ODPOWIEDZ