Wielka milosc Actusowej II

Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Wielka milosc Actusowej II

Post autor: Kaktus »

Witaj Carpe ,milo ze zajrzales :]
Schlimii jest malutki,a jeszcze mniejszy Fischerii,polecam :)
U mnie phragi pieknie rosna i jak dla mnie sa latwe w uprawie.Co do Maikai to nie wyczulam zadnego zapachu .
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wielka milosc Actusowej II

Post autor: Iwona1905 »

Kasiu pragi i paputy sliczne :D rzeczywiscie masz do nich rekę i serce :serce: Maikai też mi się bardzo podoba jest w moim guscie ;)
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Wielka milosc Actusowej II

Post autor: carpe diem »

Schlimii jest malutki
Tym bardziej gratuluję tej uroczej orchidei. :super: Spotykane przeze mnie Phrag schlimii - inne klony ??? - do małych nie należały ; albo to były źle opisane rośliny, co niestety też się zdarza :zdegustowany:
U mnie phragi pieknie rosna i jak dla mnie sa latwe w uprawie.
Z tą łatwością, to różnie bywa. Jeżeli utrafi się w wymagania rośliny, to rzeczywiście nie ma problemu z jej uprawą. Wtedy wszystko jest łatwe. ;-)
Czy u mnie tak będzie, zobaczę na innym przykładzie :-). Z drugiej strony, sukces z jednym gatunkiem, a dokładniej z krzyżówką, nie będzie jeszcze oznaczał, że mam opanowaną uprawę całego rodzaju :usmiech:
Co do Maikai to nie wyczulam zadnego zapachu .
Mam zwykłą formę tej hybrydy, kwiaty jej raczej przeciętne, ale ich woń wydzielana w nocy rekompensuje niepozorny wygląd.
Szkoda, że w przypadku tej wyselekcjonowanej krzyżówki nie udało się hodowcom połączyć urody kwiatów z zapachem. :-( Wówczas byłoby podwójnie :super: ;-)
Awatar użytkownika
slipper
VIP
VIP
Posty: 106
Rejestracja: 19 lis 2012, o 16:21
Status: Aktywny
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wielka milosc Actusowej II

Post autor: slipper »

Witaj Kasiu. Jak miło że jeszcze żyjesz i jesteś wśród nas ;)
Naprawdę piękne kwitnienia, takie że każdy znajdzie coś dla siebie :)
Mnie najbardziej zauroczył Pap. Fairrieanum :)
Można powiedzieć że to mój ulubieniec wśród tej grupy storczy,
szkoda że mi z nim nie wyszło :(
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Wielka milosc Actusowej II

Post autor: Elżbieta »

Witaj Kasieńko! :hura1: Wszystkie Twoje kwitnienia zawsze głęboko podziwiam :oczka: Są piękne :piękne: . Z tym pajacykiem nam nie wyszło,bo pozostałam bez internetu. Ja mam to co miałam,niewiele mi przybyło nowości,tyle że towarzystwo się rozrosło i porobiły się z tego niezłe okazy. :hyhy: . Ale Twoje papki. Zawsze chciałam mieć jakiś zielony. Jeden mam,ale taki jak Twój też mi się marzy :) . Może kiedyś, jak uporządkuję kolekcję. Chcę się pozbyć tego ,co nie kwitnie. Może kogoś ucieszy jak np. Neofinetia falcata.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Wielka milosc Actusowej II

Post autor: Kasia_Ra »

Ja to phalowa jestem, więc pierwsza część jest dla mnie najlepsza i każdy mi się podoba :D
Za Tzu Chiang Balm znów się muszę rozglądać, bo mój padł na jakąś chorobę :załamany:
Druga część - z obuwiem - też super! Ten Fairrieanum bardzo śmieszny, taki 'fircyk w zalotach' lol
Luiza cudna! choć to nie moja bajka ...
Kurkuma

Re: Wielka milosc Actusowej II

Post autor: Kurkuma »

Jak zawsze czarujesz ślicznymi kwitnieniami :) Rokokowe Fairrieanum - bardzo mi się podoba :serce: i oczywiście gwiazdeczka bc.Maikai :serce: niesamowite kropeczki.
Awatar użytkownika
Basia
VIP
VIP
Posty: 569
Rejestracja: 16 sty 2012, o 01:06
Status: Aktywny
Lokalizacja: St. Neots / Cambridgeshire

Re: Wielka milosc Actusowej II

Post autor: Basia »

Phal.Yungho gelb canary x tetraspis C1, Phrag. Schlimii I Blc. Maikai są przecudne! :serce:
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Wielka milosc Actusowej II

Post autor: Bober »

katpio pisze: zaklepuje wtedy Phal.Yungho gelb canary x tetraspis C1 lol lol lol
Taki piękny bo ode mnie :u1:
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Wielka milosc Actusowej II

Post autor: Kaktus »

Ciesze sie ogromnie ,ze zagladacie do kaktusika :]
Musze przyznac ,ze tej zimy zdecydowanie rozpieszczaja mnie sabotki ,co mnie niezmiernie cieszy :D
Jakis phal tez zakwitl ,ale ogolnie marnie z phalami tym razem ,ze o katlejach nie wspomne ,no ale raz jest lepiej ,raz gorzej ,wiec trzeba czekac.Kto te chwasty uprawie ten wie,ze tylko cierpliwosc moze nas uratowac :D :D :D
To zaczne od "kapci".
Pierwsze kwitnienie Pinocchio n°2(n°1 w drodze :] )
Zastanawiaja mnie jego marmurkowe liscie ,rodzice maja zielone ,wiec cos mi tu nie gra,tym bardziej ,ze zdecydowanie rozni sie od pierwszego jesli chodzi o kwitnienie.No ,ale nie bede wnikala ,kwitnie i cieszy oczy :D

Obrazek
Obrazek

Spicerianum x tranlienianum.W ubieglym roku zasuszyl pochewke ,wiec poszedl do "zimnego" pokoju i prosze :]

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Paphio . cerveranum ,albo inaczej appletonianum var cerveranum taki swiezaczek ,ale przepieknie zakwitl.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Debiucik Phrag.Saint Ouen,wysepiony jak zwykle od Kaskowego :]

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zeby nie bylo ,ze same kapcie i phragi ,zakwitla tez Luedde x violacea n°2.Pierwsza rezyduje u Bobera :]

Ciekawe wybarwienie i pieknie pachnie :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec Star Ruby ,ktora raczyla wydusic z siebie "az" jednego kwiatka ,no ale to i tak milo z jej strony.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kwitna tez hybrydki ,ktore zawsze ratuja honor kolekcji ,ale musze jaies fotki porobic w koncu :] ,teraz tylko dwie:)

Obrazek
Obrazek

Tyle na dzis,niedlugo Drezno i nie moge sie juz doczekac :klaszcze: ,na pewno jakiegos kapcia sobie kupie :hyhy:
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
ODPOWIEDZ