MOJE STORCZYKI

paul1941

Re: MOJE STORCZYKI

Post autor: paul1941 »

Callanthe pisze:Ja też mam dwa keiki, które nie chcą wypuścić korzonków :)
Prędzej czy później wypuszczą, zobaczysz ;)
Buziak ok.....czy już po egzaminach ? napisz jak Ci poszło ?
Ewelina G

Re: MOJE STORCZYKI

Post autor: Ewelina G »

Witam serdecznie. Kocham sie w brassiach, ale mam tylko jedną taka jak ty Pawełku. Ta zieloną brassie Rex, czesto podpisana jest jako cambria. Wystaw ją na balkon/ do ogrodu. Ona lubi wręcz słońce. Mozesz do namaczania dodać tabletkę musująca magnez plus witamina B6. Taką dla ludzi. Wyrosną Ci wtedy kwiaty giganty.

Sliczne phalaenopsisy. Miałam ich nie zbierać, ale to najwdzięczniejsze storki jakie znam. I jakie dają rade w moim mieszkaniu i wybaczają brak czasu. U tak dlugi kwitną, ze myślę, ze co jakiś czas będę powiększać kolekcję.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: MOJE STORCZYKI

Post autor: Kasia_Ra »

Pawle, ślicznie Ci "felki" kwitną :klaszcze: . Moje w tym roku zbuntowały się - mają rozgałęzione pędy, ale kwiaty słabe i krótko kwitną :załamany: . Może tęsknią za mną, bo przez pracę poświęcam im mało czasu :pyt:
paul1941

Re: MOJE STORCZYKI

Post autor: paul1941 »

[quote="Kasia_Ra"]Pawle, ślicznie Ci "felki" kwitną :klaszcze: . Moje w tym roku zbuntowały się - mają rozgałęzione pędy, ale kwiaty słabe i krótko kwitną :załamany: . Może tęsknią za mną, bo przez pracę poświęcam im mało czasu :pyt:[/quot

Witaj Kasiu
Dziękuję za odwiedziny,tak masz rację storczyki wymagają wiele czasu i miłości ale nie lubią przesady, nie które moje tez się zbuntowały mam bardzo dużo keiki nawet na jednym oczku wyrosły dwa jednak żaden nie ma korzonków ja też będę musiał ograniczyć hodowlę z uwagi na coraz większy brak zdrowia ale puki można..........
pozdrawiam serdeczni i życzę dużo kwitnień
Paweł
paul1941

Re: MOJE STORCZYKI

Post autor: paul1941 »

Obrazek

Witam przy kwiatkach wyrosło po jednym korzonku co ciekawe otoczki kwiatostanu na nich sa zielone a pozostałe sa białe ,kto z Państwa wie co to jest i co znaczy pozdrawiam Paweł

Obrazek
Tu jest drugi większy i lepiej widoczny
paul1941

Re: MOJE STORCZYKI

Post autor: paul1941 »

Obrazek

To keiki wsadziłem wczoraj ma jeden korzonek i trzy listki zaryzykowałem bo od wiosny nic juz nie rośnie


Obrazek

To następne keiki jedno podwójne ,jedno z wielu jakimi mnie 'felki" w tym roku obdarzyły, za to bardzo mało mam kwiatów no cóz kazdy musi swoje doświadczenie zdobyć
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: MOJE STORCZYKI

Post autor: Kasia_Ra »

Ja nie tylko kwiatow mam malo, ale z oddzielonych przeze mnie keiki tylko jeden zyje. Pozostalych boje sie oddzielac, zeby matka i dziecko przezyli :P .
paul1941

Re: MOJE STORCZYKI

Post autor: paul1941 »

Kasia_Ra pisze:Ja nie tylko kwiatow mam malo, ale z oddzielonych przeze mnie keiki tylko jeden zyje. Pozostalych boje sie oddzielac, zeby matka i dziecko przezyli :P .

WITAJ KASIU
dziekuje z kom. właśnie to bardzo dziwne u mnie pozostałe keiki w ogóle nie maja korzonków,ciekawe co z tego urośnie pisała mi patrycja ze podobno kiedys wypuszcza korzonki
Akwiaty podobno w tym roku tak "felki" kwitną rozmawiałem z pania która prowadzi sprzedaż nasion i róznych t.p.że kilka osób jej to mówiło
Pozdrawiam Paweł
Lucyna32
VIP
VIP
Posty: 96
Rejestracja: 14 sie 2013, o 12:37

Re: MOJE STORCZYKI

Post autor: Lucyna32 »

Gratuluję kolekcji storczyków. :) Zaciekawiły mnie szczególnie te korzonki wyrastające z pędów kwiatowych u dendrobium. Napisz proszę czy dalej się rozwijają.
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą ze spojrzeń ludzkich oczu. K. Przerwa-Tetmajer


Pozdrawiam wszystkich Lucyna
paul1941

Re: MOJE STORCZYKI

Post autor: paul1941 »

Lucyna32 pisze:Gratuluję kolekcji storczyków. :) Zaciekawiły mnie szczególnie te korzonki wyrastające z pędów kwiatowych u dendrobium. Napisz proszę czy dalej się rozwijają.
Witaj Lucynko
nie nie rozwijają się ale też i nie odpadły natomias dendrobium zgubiło prawie wszystkie liscie i wypuszcza cztery nowe pędy później zrobie zdjęcie to sama zobaczysz jak to wygląda ,jestem też ciekawy co to takiego przeglądałem fora ale nigdzie nie znalazłem nic takiego
Pozdrawiam Paweł
ODPOWIEDZ