Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Bober »

To ja jestem ślepa kura, bo od początku myślałam, że to korzeń lol lol lol
A dzisiaj odebrałam nowe okulary :pyt:
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
Isilmeiel
VIP
VIP
Posty: 73
Rejestracja: 9 lut 2014, o 20:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Isilmeiel »

To jaśniejsze wyżej to korzeń, fakt, to pod nim jest ciemniejsze i już widzę, że korzeniem nie jest, i o to maleństwo mi chodziło, wybacz, to wina zdjęcia, na którym nic nie widać^^"
Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
Awatar użytkownika
grzegorz
VIP
VIP
Posty: 505
Rejestracja: 3 lut 2013, o 17:30
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: grzegorz »

Kolekcja się ciekawie rozrasta. :D
Fajne liście ma ta petola - wygląda bardzo dekoracyjnie i bez kwiatów.
Pieknie kwitnie Ci D. polar fire - mój w ubiegłym roku kwitł dwa razy a teraz tylko korzonki produkuje. :(
Pozdrawiam,
Grzegorz

Storczykowa dziupla
Awatar użytkownika
nemo007
VIP
VIP
Posty: 501
Rejestracja: 25 gru 2013, o 17:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: nemo007 »

Ada, strzał w 10. Hybryda jest posadzona w seramisie z dodatkiem kory z gotowego podłoża z LM. Equestrisy są posadzone w podłożu składającym się z naprzemiennych warstw sphagnum i seramisu.
dla mnie seramis jest najlepszym podłożem dla młodych phal. On nigdy się nie skleja, nie rozmięka, nie można w nim zalac storka. Bardzo dobrze trzyma wilgoć i jednocześnie zapewnia przewiewność korzeniom. Dodatkowo jest bardzo sypki i korzenie nie maja żadnego problemy ze wzrostem :), a storczyk jest bardzo zadowolony i bardzo dobrze rośnie :)
Strasznie się ciesze, że nowe storki Ci się podobają Ado. Na pewno biedą miały u Ciebie super warunki i doskonałą opiekę :)
Nie przesadzaj ich także za szybko, to są jeszcze młodziaki i niech do przyszłej wiosny posiedzą jeszcze w tym podłożu. Dla hybrydy będzie to jej pierwsze kwitnienie, od matki została odcięta pod koniec ubiegłego roku.Pomimo, że wśród equestrisów prezentuję się nad wyraz wyrośnięta, to matka ma liście dwa razy dłuższe i półtora raza szersze od jej najdłuższego liścia :)
Awatar użytkownika
Isilmeiel
VIP
VIP
Posty: 73
Rejestracja: 9 lut 2014, o 20:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Isilmeiel »

grzegorz pisze:Kolekcja się ciekawie rozrasta. :D
Fajne liście ma ta petola - wygląda bardzo dekoracyjnie i bez kwiatów.
Pieknie kwitnie Ci D. polar fire - mój w ubiegłym roku kwitł dwa razy a teraz tylko korzonki produkuje. :(
Petola jest cudna, tylko maleńka jeszcze, czytałam, że dość szybko się rozrasta, co bardzo mnie motywuje :)
Dendrobium ma -naście kwiatuszków, sporo, ale tu muszę się przyznać - to nie moja zasługa, bo miał już sporo pączków, jak kupiłam (przez internet ich się nie znajdzie, tylko w markecie dało radę) :załamany:

Ignacy, to dla mnie niesamowite, że tak młoda roślinka jest tak duża i już kwitnie :klaszcze: Nie mogę się doczekać kwiatuszków, już się dawno zorientowałam, że storczyki to prawdziwa szkoła cierpliwości, ale mimo wszystko czasem mam niekontrolowane wrażenie, że jak odpowiednio często będę je oglądać, czy aby pędzik nie urósł o te parę milimetrów, to urośnie szybciej :rumieni:

Co do opieki... Mój luby coraz częściej ostatnio niepewnie [na szczęście nie do końca poważnie] pyta, czy dalej najbardziej kocham jego, czy może jednak storczyki lol
Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Kaktus »

Ada,wpadam dopiero dzis ,bo wyjezdzalam i straszliwie sie ciesze ,ze w koncu watek zalozylas :D
Tym bardziej ,ze masz fajniasta kolekcje i jaka roznorodna :)
Mam nadzieje ,ze bedziesz nas regularnie informowac o postepach i wstawiac kwiatuchy! :super:
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: lucyna »

Witam następną ofiarę pełniutkich parapetów ;) Pewnie jeszcze troszkę miejsca na nich jest, ale już niedługo, bo widzę, że ciągnie Cię w różnych kierunkach lol Dobrze, że nie wszystkie gatunki chcą u każdego rosnąć, bo nie można mieć wszystkiego :rumieni: Miałam kiedyś Dendrobia phal, Cambrie, ale musiałam z nich zrezygnować, trzeba jednak próbować ;)
Ciekawie u Ciebie :ok:
Awatar użytkownika
Isilmeiel
VIP
VIP
Posty: 73
Rejestracja: 9 lut 2014, o 20:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Isilmeiel »

actus pisze:Ada,wpadam dopiero dzis ,bo wyjezdzalam i straszliwie sie ciesze ,ze w koncu watek zalozylas :D
Tym bardziej ,ze masz fajniasta kolekcje i jaka roznorodna :)
Mam nadzieje ,ze bedziesz nas regularnie informowac o postepach i wstawiac kwiatuchy! :super:
Dziękuję bardzo ^_^ Teraz czekam na kilka kwitnień, trochę to zajmuje, ale może po drodze pożyczę lepszy aparat... :wstyd:
lucyna pisze:Witam następną ofiarę pełniutkich parapetów ;) Pewnie jeszcze troszkę miejsca na nich jest, ale już niedługo, bo widzę, że ciągnie Cię w różnych kierunkach lol Dobrze, że nie wszystkie gatunki chcą u każdego rosnąć, bo nie można mieć wszystkiego :rumieni: Miałam kiedyś Dendrobia phal, Cambrie, ale musiałam z nich zrezygnować, trzeba jednak próbować ;)
Ciekawie u Ciebie :ok:
Już mam ogólne pojęcie, które roślinki mnie lubią, i na pewno Cambrie, Cattleye i Sabotki odpadają^^" Za to Phalaenopsisy, Masdevallie, Dendrobia i śpioszki rosną jak na drożdżach :klaszcze: Może jeszcze z mojej Miva Etoile coś będzie, ale jak nie... to nie będę naciskać na Cattleyki, przyznam szczerze, że miło ogląda się na Waszych przepięknych zdjęciach, na Twoich jest ich szczególnie wiele, ale jakoś mnie nie ciągnie, podobnie jak do Oncidium i Cymbidium ^_^ Planuję spróbować jeszcze ze Stanhopeą i Psychopsisem, Ascocend i Vandzi się boję :rumieni:

Z dziennika wywiezionej z domu na święta:
Ciekawe, co u moich storczyków... :niepewny:
Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
Awatar użytkownika
nemo007
VIP
VIP
Posty: 501
Rejestracja: 25 gru 2013, o 17:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: nemo007 »

Ada, Ascocendy i Vandy są jeszcze łatwiejsze w uprawie niż phale :D
Awatar użytkownika
Isilmeiel
VIP
VIP
Posty: 73
Rejestracja: 9 lut 2014, o 20:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Isilmeiel »

Jak o nich czytałam to odniosłam wrażenie, że jeden fałszywy ruch i roślinka pada O_o Przeraża mnie też trochę, że kwitną po 5 latach dopiero, dla mnie to 1/4 życia^^" Jak dopadnę jakąś, malutką chociażby, to może faktycznie spróbuję, bo opieka nad roślinką nic nie kosztuje, sama przyjemność, ale nie chciałabym jej skrzywdzić :niepewny:
Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
ODPOWIEDZ