Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Karolkaaa »

Witam u naszej zwariowanej rodzinki forumowej :)
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: tom_mix »

Nowości pierwsza klasa :super:

czekam na rozkwit Phalaenopsis Amboinensis white x Equestris apari i Sogo Pearl, a Cycnodesowi kibicuję z całych sił :D mam nadzieję że jesienią zobaczymy tłusty pędzik i kwiaty
Awatar użytkownika
kasja
Administrator
Administrator
Posty: 233
Rejestracja: 12 paź 2013, o 09:39
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: kasja »

Poszukałem trochę w sieci, to dendrobium podobne do kingianum na etykiecie miało "dendrobium gemman" To oczywiście etykietka sprzedawcy, ale porównałem zdjęcia kwitnącego mojego egzemplarza ze zdjęciami w necie i wyszło że najbardziej podobne do dendrobium compactum "Polar Gem" i "Polar Fire". Tak więc mniej więcej wiesz czego możesz się spodziewać :)
Pozdrawiam - Marek
Awatar użytkownika
Isilmeiel
VIP
VIP
Posty: 73
Rejestracja: 9 lut 2014, o 20:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Isilmeiel »

Bardzo wszystkim dziękuję za miłe słowa :piwo:
nemo007 pisze:Ada, gratuluję nowości :klaszcze: , pięknie się Twoja kolekcja rozrasta :). Bardzo się cieszę ze dobrze mi znana hybrydka tak szybko się u Ciebie zaaklimatyzowała :D
tom_mix pisze:Nowości pierwsza klasa :super:

czekam na rozkwit Phalaenopsis Amboinensis white x Equestris apari i Sogo Pearl, a Cycnodesowi kibicuję z całych sił :D mam nadzieję że jesienią zobaczymy tłusty pędzik i kwiaty
Jest niespodzianka, na amboinensis White x equestris Apari to nie pędziki, tylko basal keiki :D Keiki na keiki...
kasja pisze:Poszukałem trochę w sieci, to dendrobium podobne do kingianum na etykiecie miało "dendrobium gemman" To oczywiście etykietka sprzedawcy, ale porównałem zdjęcia kwitnącego mojego egzemplarza ze zdjęciami w necie i wyszło że najbardziej podobne do dendrobium compactum "Polar Gem" i "Polar Fire". Tak więc mniej więcej wiesz czego możesz się spodziewać :)
Dziękuję Ci bardzo :) Też szukałam, i faktycznie, kształt kwiatów się zgadza, ale to na pewno jakaś dalsza hybryda, bo takich kolorków nie udało mi się znaleźć :)

W międzyczasie do mojej kolekcji dołączyło 8 nowych roślin; 6 Phalaenopsisów, Anoectochilus i jedno małe Dendrobium :)

Złożyłam też prostą tacę podnoszącą wilgotność z podstawki pod doniczkę i podstawek pod garnek, u dołu klasycznie podsypałam namoczonym keramzytem i dolałam wody:

Obrazek

Chyba wygląda nieźle, no i wyszło tanio :)

Jedną z nowych roślinek u mnie jest przepiękna "malowana" hybryda, nie znam nazwy, dostałam ją w gratisie od pewnej przesympatycznej koleżanki z PTMS. Roślinka ma pęd wyrastający ze stożka wzrostu, więc można tylko czekać na keiki, ale bardzo ucieszył mnie ten prezent, bo poza tą niepewnością, czy keiki będą czy nie, mam olbrzymią nadzieję, że będą kwitły równie pięknie i obficie :serce:

Obrazek
Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: bichette »

Świetny pomysł z podstawkami pod garnki, gdzie to kupowałaś ??? Może kiedyś skopiuję ten pomysł, jest świetny :klaszcze:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
Isilmeiel
VIP
VIP
Posty: 73
Rejestracja: 9 lut 2014, o 20:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Isilmeiel »

Widziałam w Auchan, ale były drogawe, jakoś 8-9 zł od sztuki, za to w Carrefourze są w okolicach 5-6 zł, ładniejsze :) Na moją podstawkę poszły 4 sztuki, ale i tak, jak widzę ceny humidity trays na stronach zagranicznych albo jak zachodzę w głowę, skąd wziąć jakieś kraty to nie wygląda to drogo :)
Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
narcyzek25

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: narcyzek25 »

WITAM !
Pozwolisz Koleżanko że się przysiądę i pooglądam ?

:D
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Iwona1905 »

śliczny malowaniec :D chętnie przyjęłabym go do swojej kolekcji ;)
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: bichette »

Nie, nie wychodzi drogo, a do tego są stabilne, w przeciwieństwie do wielu kratek i siatek jakie można w budowlanych kupić, no i tam też od razu trzeba więcej kupić.
Dzięki
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: katpio »

Fajny pomysł z tymi tackami :) Szukałam takich ale nie widziałam nigdzie. Jakie wymiary ma taka tacka?
ODPOWIEDZ