Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Awatar użytkownika
Isilmeiel
VIP
VIP
Posty: 73
Rejestracja: 9 lut 2014, o 20:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Isilmeiel »

Witam,

Zabierałam się do założenia tego wątku jak pies do jeża, bo ani nie mam zbyt wielu roślinek, ani zbyt wielu kwitnień, ani żadnego sensownego aparatu, tylko najprostszy - w telefonie, a przecież te zdjęcia kwiatuszków, które podziwiam na co dzień w Waszych wątkach wyglądają jak spod ręki fotografa :rumieni:

Wrzucę kilka zdjęć storczyków, których się dorobiłam, a z czasem... Niech kolekcja rośnie :gwizdać:

Pierwszy i najpiękniejszy jak dotąd mój kwiatuszek to Phalaenopsis hybryda, niezidentyfikowana, za to przepięknie pachnąca, przyniesiona z marcowej wystawy w Warszawie, prezent :serce:

Obrazek

Oprócz tego nowe pączki otwiera Phalaenopsis Sogo Yukidian V3:

Obrazek

Kwitnie także Dendrobium Polar Fire, przyniesione niedawno z marketu. Szczerze mówiąc myślałam, że trudniej będzie je zdobyć, zakochałam się w nim na wystawie i dalej zachwycają mnie te kolorki ^_^

Obrazek

A tu keiki Dendrobium Loddigesii od katpio, przyszło do mnie z kwiatuszkiem, który niestety po paru dniach opadł, ale roślinka ma się jak najlepiej ^_^

Obrazek

Są też trzy roślinki, które akurat będą kwitły, są to Masdevallia Ignea od katpio (cudna, jestem zobowiązana :ok: ), Doritaenopsis Sogo Pearl i niezidentyfikowany Phalaenopsis.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wrzucę jeszcze zdjęcie maluszka, Fredclarkeary After Dark Black Pearl, bo rozwija się w fantastycznym tempie :klaszcze:

Obrazek

To chwilowo by było na tyle, póki co więcej u mnie zieleni niż kolorków, ale miejmy nadzieję, że i reszta roślinek pokaże buzie :gwizdać:

Zdjęcia udało mi się wrrreszcie dodać dzięki instrukcji od Mery, za co jestem bardzo wdzięczna, to była olbrzymia pomoc :)
Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: katpio »

Witamy na forum :D Storczykoza u Ciebie postępuje - na razie nie ma lekarstwa... ;)
Ten mech musisz nawodnić - albo to wina zdjęć albo jest suchy jak wiór.
Awatar użytkownika
Isilmeiel
VIP
VIP
Posty: 73
Rejestracja: 9 lut 2014, o 20:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Isilmeiel »

Podlałam je zaraz po zrobieniu zdjęć, tak było prościej, bo nie ciekło z doniczki^^"
Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: katpio »

:ok:
Awatar użytkownika
Mery
Mistrz
Mistrz
Posty: 794
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Mery »

Witaj wśród POZYTYWNIE ZAKRĘCONYCH.
Pięknie się zaczyna i od razu taka różnorodność. :super:
Życzę Ci powodzenia w uprawie . Życzę by storczyki były zdrowe i pięknie kwitły.
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!


Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: kasia74 »

Przybiegłam się przywitac w Twoim watku, całkiem nieźle zapowiada sie kolekcja, po pobycie na forum chciejstw i storczyków na pewno przybędzie. :D Dendrobium phalaenopsis jest śliczne, tez mam takie i bardzo mi się ono podoba, tym bardziej że dostałam je w prezencie od męża.
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Kasia_Ra »

Masz bardzo ciekawe i roznorodne rosliny :super: . I na bardzo ladnych zdjeciach je przedstawiasz :klaszcze: .
Dobrze powitac kolejnego storczykomanika :D :padam:
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: bichette »

Witam Cię, może i niewiele ale wspaniałe masz roślinki, 2 z nich chętnie bym przygarnęła :D
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
Isilmeiel
VIP
VIP
Posty: 73
Rejestracja: 9 lut 2014, o 20:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Isilmeiel »

Dziękuję Wam bardzo za ciepłe powitanie ^_^
kasia74 pisze:Przybiegłam się przywitac w Twoim watku, całkiem nieźle zapowiada sie kolekcja, po pobycie na forum chciejstw i storczyków na pewno przybędzie. :D Dendrobium phalaenopsis jest śliczne, tez mam takie i bardzo mi się ono podoba, tym bardziej że dostałam je w prezencie od męża.
Chciejstw już mam sporo, ale trzeba zarobić jeszcze trochę, bo storczyki drrrogie^^"
Kasia_Ra pisze:Masz bardzo ciekawe i roznorodne rosliny :super: . I na bardzo ladnych zdjeciach je przedstawiasz :klaszcze: .
Dobrze powitac kolejnego storczykomanika :D :padam:
Zdjęcia robione telefonem i niestety kolory nie te same :( Tego mi najbardziej szkoda :(
bichette pisze:Witam Cię, może i niewiele ale wspaniałe masz roślinki, 2 z nich chętnie bym przygarnęła :D
Hahaha, też bym chętnie Wam pozabierała po połowie kolekcji, jak przeglądam te zdjęcia... :eee: Cattlei akurat się trochę boję póki co, ale reszta... I to pachnące, u mnie tylko ta hybrydka pachnie... troszkę...
Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
NomiMalone

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: NomiMalone »

może i u ciebie mało kwitnień ale różnorodność cudna :D będę zaglądała w wolnej chwili , bom ciekawa co to u Ciebie wyrośnie
ODPOWIEDZ