Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Awatar użytkownika
nemo007
VIP
VIP
Posty: 501
Rejestracja: 25 gru 2013, o 17:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: nemo007 »

Witam się i ja w Twoim wątku :) Masz bardzo ładne i zróżnicowane storki na początek hodowli :) Cieszę się, że są też u Ciebie Phale - te storki są zdecydowanie moimi faworytami :D

pozdrawiam Ignacy,

Ps. napisałem też do Ciebie na PW.
Kurkuma

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Kurkuma »

Jestem i ja ;) Cieszę się, że dołączyłaś do nas :D Kolekcja bardzo ciekawa i zróżnicowana. Widzę, że masz Fredclarkeary After Dark Black Pearl. Też mi ten czarnuszek wpadł w oko, ale nie załapałam się na niego w sklepie. Mam nadzieję, że ładnie będzie rósł i szybko u Ciebie zakwitnie wtedy będziemy mogli zachwycać się jego kwiatami. Phalek z pierwszego zdjęcia cudny :serce: i do tego pachnie :super:
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Bober »

Cześć :D Fajna kolekcja, bardzo różnorodna :klaszcze: Jestem ciekawa wielu Twoich kwitnień :D Mam nadzieję, ż szybko się ich tutaj doczekamy :* Jak to mówią, teraz to już z górki lol
Pozdrawiam, Pati!
paul1941

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: paul1941 »

I ja witam początki bardzo......bardzo ,to miłe "szaleństwo" więc nie martw się od tego się nie "umiera"
Bardzo ciekawa jest Twoja nazwa mało sobie język nie połamałem czy to kombinacja Isi z jakimś email?????
Pozdrawiam i życzę dużo kwitnień Paweł
Awatar użytkownika
Isilmeiel
VIP
VIP
Posty: 73
Rejestracja: 9 lut 2014, o 20:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Isilmeiel »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa ^_^
Kurkuma pisze:Jestem i ja ;) Cieszę się, że dołączyłaś do nas :D Kolekcja bardzo ciekawa i zróżnicowana. Widzę, że masz Fredclarkeary After Dark Black Pearl. Też mi ten czarnuszek wpadł w oko, ale nie załapałam się na niego w sklepie. Mam nadzieję, że ładnie będzie rósł i szybko u Ciebie zakwitnie wtedy będziemy mogli zachwycać się jego kwiatami. Phalek z pierwszego zdjęcia cudny :serce: i do tego pachnie :super:
Zależy mi na pachnących, stąd Fredclarkeara (podobno pachnie jak woda po goleniu -> do zweryfikowania ;))
paul1941 pisze:I ja witam początki bardzo......bardzo ,to miłe "szaleństwo" więc nie martw się od tego się nie "umiera"
Bardzo ciekawa jest Twoja nazwa mało sobie język nie połamałem czy to kombinacja Isi z jakimś email?????
Pozdrawiam i życzę dużo kwitnień Paweł
Hahaha, to raczej odzwierciedlenie mojego małego bzika, którym jest fantastyka, a konkretnie Tolkien i Sapkowski, a tutaj objawia się moje zamiłowanie do Tolkienowskich elfich języków, czyli quenyi i sindarinu :rumieni: Isilme to [zależnie od tłumaczenia, ale przeważnie tłumaczy się jako] światło księżycowe, a przyrostek -iel był przez Tolkiena używany, kiedy mówiło się o czyjejś córce, np. Uinéniel -> córka Uinen. To oczywiście luźna zasada gramatyczna, jak większość u Tolkiena, np. Galadriel (oryginalnie; Altariel) to nie córka Altara, ale chyba muszę skończyć się rozpisywać, bo to materiał na godziny nawijania :D

Dzisiaj otrzymałam przesyłkę z Allegro po zakończeniu serii aukcji Orchidionu, przyszły do mnie śliczne Clowesetum Jumbo Polar, na którego czaiłam się jak zawodowy snajper :zerka: , oraz Macodes Petola, które w słońcu wygląda bez porównania lepiej, niż na zdjęciu tutaj:

Obrazek

Obrazek

A na parapecie u mnie jeszcze mnóstwo miejsca :D
Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Iwona1905 »

Witam!!! :) Ładna kolekcja , hybrydka na pierwszym zdjęciu bardzo ładna , może wpaść w oko ... czekam na resztę kwitnień , oby jak najszybciej . Powodzenia w hodowli :D
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Bober »

Super nowości gratuluję wygranych aukcji :D Piękne okazy :klaszcze:
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
Isilmeiel
VIP
VIP
Posty: 73
Rejestracja: 9 lut 2014, o 20:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Isilmeiel »

Dzisiaj otrzymałam fantastyczny prezent od Ignacego (nemo007) w postaci cennych rad dotyczących uprawy storczyków oraz... trzech prześlicznych roślinek!

Obrazek

Są to Phalaenopsis Amboinensis White x Equestris Apari oraz dwa keiki po dumnej mamie Equestris, którą osobiście jestem zachwycona - oby maluchy wdały się w mamusię ^_^ A hybrydka od razu z niespodzianką :klaszcze:

Obrazek

Jestem bardzo wdzięczna, obiecuję opiekować się nimi jak najlepiej potrafię :padam:

Oprócz tego, moja zabiedzone-parę-ździebeł-Epicattleya-Miva-Etoile (przyszła do mnie pocztą spakowana w wyjątkowo niechlujny sposób, z wymiętymi jak nieszczęście liśćmi, a było ich dosłownie kilka) narreszcie daje oznaki życia, nie wiem, co to, ale bardzo mnie cieszy :)

Obrazek

Chyba jej u mnie dobrze :gwizdać:
Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Bober »

Ignacy dał czadu :D Takie piękne okazy ci podarował :klaszcze: I jeszcze z pędzikiem :super: W czym jest posadzony Amboinensis White x Equestris Apari? W seramisie? :zerka: Ostatnio kupiłam seramis dla moich miniaturek :D Ignacy, mógłbyś coś więcej o nim powiedzieć? :)
Cieszę się, że Epicattleya ruszyła, teraz super okres :D Cała sałata rośnie jak szalona lol
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
Isilmeiel
VIP
VIP
Posty: 73
Rejestracja: 9 lut 2014, o 20:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze kolorki u Isilmeiel :)

Post autor: Isilmeiel »

Hybrydka rośnie w seramisie z domieszką - strzelam - tego gotowego podłoża z LM, mam rację? ^_^

Co do Etoile - nie wiem, co z niej wyrasta, nie umiem zidentyfikować, a nie dam rady zrobić lepszego zdjęcia :mur: Mam cichą nadzieję, że pędzik, ale o bulwę też się nie obrażę :D
Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
ODPOWIEDZ