Storczykowy kącik u Ewy

Ewcia_1971

Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: Ewcia_1971 »

Witam serdecznie,
Mam na imię Ewa. Storczyki podobały mi się "od zawsze", jednak stosunkowo niedawno - około 1,5 roku - postanowiłam zmierzyć się z ich uprawą. I tak pomalutku "zbierałam" swoje skarby, aż nagle zorientowałam się, że muszę robić ciągłe przemeblowanie na parapecie ponieważ przestały się mieścić. Zimą 2013 r. dokupiłam stolik i ustawiłam go tak, żeby stanowił przedłużenie paratetu. Niebawem muszę jednak zamontować wiszącą pólkę :D
W mojej kolekcji królują głównie phalaenopsisy i paphiopedila. Długo przeglądałam Wasze wątki i czytałam niemalże "od deski do deski" oraz "wysupływałam" każdą informację, która dotyczy uprawy konkretnych phalaenopsisów.
Kilka miesięcy temu postanowiłam spróbować swoich sił w uprawie gatunków botanicznych phalaenopsisów oraz ich krzyżówek. Do dyspozycji mam parapet, stolik, a niedługo półkę wschodniego okna. W mojej kolekcji obecnie posiadam:
1. Phal Philadelphia
2. Phal. Liodoro
3. Phal. Mini Mark
4. Phal. Su An Superstar x lueddemanniana
5. Phal. mannii black x micholitzii
6. Phal. stuartiana v. gelb
7. Phal amboinensis x gigantea (David Lim)
8. Phal. Princess Kaiulani Miki
9. Phal. Princess Kaiulani Otto
10. Phal tetraspis
11. Phal. speciosa
12. Phal. Natasha
13. Phal. schilleriana Maile Jeanne Tanaka AM/AOS
14. Phal. equestris aurea x cornu - cervi alba
15. Phal. Lius Berry
16. Phal. I Hsin Salmon Cooper Star
17. Phal. amboinensis white x sumatrana zebrina
18. Phal. cornu - cervi var. chattaladae
19. Doritaenopsis Abed - Nego
20. Doritaenopsis Purple Martin
posiadam również dwie piękne hybrydki phalaenopsisów.
Paphiopedila w mojej kolekcji stanowią kilka sztuk, które metodą prób i błędów próbuję doprowadzić do kwitnienia i chyba jestem na dobrej drodze. Posiadam paph. spicerianum, paph. Santa Cruz, paph. Senne Calle, paph. Maudiane Vinicolor Schwarze Madonna, paph. King Artur oraz dwie hybrydy amerykańskie.
Za chwilę przejdę do prezentacji fotograficznej, choć obawiam się, że zdęcia niestety nie będą tak piękne jak Wasze.
Mam nadzieję, że Was nie zanudziłam.
Chciałabym też podziękować za to, że mogłam się naprawdę dużo od Was nauczyć, nie ukrywam, że chętnie podpatruję również różne ciekawe rozwiązania dot. zwiększania miejsca dla kolejnych okazów.
Pozdrawiam bardzo serdecznie i zapraszam do obejrzenia mojej malutkiej kolekcji.
Ewcia_1971 :D
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: bichette »

Witaj, kolekcja jest już pokaźna, czekam na zdjęcia :)
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Ewcia_1971

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: Ewcia_1971 »

Próbuję wstawić fotki :)
Phal. mannii black x micholitzii - moje własne kwitnienie. Kwitnie tak niemalże od listopada...
Obrazek

Obrazek

Phal. cornu - cervi var. chattaladae - nowy nabytek już z pędem kwiatowym
Obrazek

Phal. Lius Berry - moje kwitnienie, uroczy pachnący maluszek
Obrazek

Phal. tetraspis - kwitnienie to nie moja zasługa. Przyjechał do mnie z wystawy w Krakowie w marcu. Rozwinął u mnie pąki i "produkuje" kolejne
Obrazek

Phal. Liodoro- z tegorocznej warszawskiej wystawy w Buwie - miał pęd kwiatowy, u mnie kolejno rozwija pączki
Obrazek

Phal. stuartiana - też z wystawy warszawskiej - kwitnienie nie jest moją zasługą
Obrazek

phal. schilleriana - z warszawskiej tegorocznej wystawy. Kupiłam kwitnącą, niestety szybko przekwitła, jednak zaczyna jej wyrastać nowy listek, z czego bardzo się cieszę. Korzonki też jej pięknie przyrosły. Upawiam ją w korze ze sphagnum 1:1
Obrazek

Reszta moich phalaenopsisów przedłuża pędy, wytwarza korzonki bądź listki.
Jak rozkwitną to wstawię kolejne zdjęcia

A na koniec zbioróweczka
Obrazek
oraz
Obrazek

Liczę na to, że moi podopieczni przypadły Wam do gustu.
Pozdrawiam i życzę miłego oglądania
Ewcia_1971
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: Iwona1905 »

Witaj Ewo !!! Cieszę się ,że dołączyłaś do forumowiczów :) Masz bardzo ładną kolekcję, musisz popracować nad wstawianiem zdjęć, ja tez miałam z tym kłopoty, pomogła mi Patrycja. Jeśli chcesz, to w moim wątku jest instrukcja jak wstawiać zdjęcia przez imageshack, zamieszczona przez Pati. Polecam, życzę powodzenia i czekam na kolejne fotki :D
Pozdrawiam Iwona
Ewcia_1971

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: Ewcia_1971 »

Witam Cię Iwonko serdecznie w moim wątku i bardzo się cieszę, że podobała Ci się moja kolekcja. Przejrzałam Twój wątek - masz bardzo ładne i zadbane storczyki.
Ostatnie pół godziny spędziłam na stronie imageshack, ale niestety postępując krok po kroku tak jak pokazała to Pati w Twoim wątku, wogóle nie pokazują mi się takie okna :( Wogóle wydaje mi się, że na tej stronie jest jakiś błąd.
Witam równie serdecznie Bichette w moim wątku - Twoja kolekcja storczyków jest cudowna.
Cały czas będę próbowała opanować wstawianie zdjęć, ale to niestety chyba potrwa..
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: Bober »

Cześć Ewo :D Masz ciekawą kolekcję i bardzo jestem ciekawa kwitnienia Phal. Princess Kaiulani Otto O_O Czy ma może pędzik? :D
Ja teraz zdjęcia wstawiam przez http://www.photobucket.com" onclick="window.open(this.href);return false; ;)
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: nina1611 »

witam

ciekawie się zaczyna ;)
już czekam na ciąg dalszy :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Ewcia_1971

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: Ewcia_1971 »

Witam Cię Callanthe w moim wątku, Princess Kaiulani Otto ma już grubiutkiego pączka, który - mam nadzieję - lada dzień pokaże buźkę. Jak tylko rozkwitnie to wstawię zdjęcie :)
P.S. Czy mogłabym Cię prosić o instrukcję wstawiania zdjęć z tej strony?

Witam Cię serdecznie Nina 1611, jak tylko opanuję wstawianie zdjęć to postaram się zaprezentować kolejne moje śliczności
Dziękuję Wam za odwiedziny i zapraszam ponownie :)
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: lucyna »

Coś mi się wydaje, że w tym wątku nudno nie będzie ;)
Bardzo, bardzo ciekawe storczyki już masz :0 to co to będzie dalej :0
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: Kaktus »

Witaj Ewciu :D .Ja rowniez bardzo sie ciesze ,ze dolaczylas do naszej "rodzinki" storczykowej,tym bardziej ,ze masz sliczna kolekcje ,ktora bede z wielka przyjemnoscia ogladac.
Z niecierpliwoscia czekam na fotki :)
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
ODPOWIEDZ