Storczykowy kącik u Ewy

Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: goskle »

Witam się i ja w Twoim wątku. Zapowiada się bardzo ciekawie. Z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia ;)
Ewcia_1971

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: Ewcia_1971 »

Marku bardzo dziękuję za odwiedziny w moim wątku i słowa uznania dla mojej kolekcji. Długo będę musiała się uczyć żeby choć w połowie mieć taką wiedzę jak Twoja. Sedireii japonica, którą pokazałeś jest cudowna, ech...

Witam Cię Gosiu serdecznie i zapraszam do oglądania moich zmagań :)

Mam nadzieję, że już wkrótce rozkwitnie dłuuuuugo oczekiwany pączek na phal. Princess Kauliani Otto, także czym prędzej go Wam zaprezentuję
:)
Ewcia_1971

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: Ewcia_1971 »

Witam serdecznie
Chciałabym pokazać Wam kolejne moje phalki :)

phal. equestris aurea x cornu - cervi alba - wypuścił pęd kwiatowy po leczeniu (znalazłam kilka miesięcy temu wełnowca), kuracja na szczęście zakończona powodzeniem
Obrazek

phal. Mini Mark - cuuudowny, moje kwitnienie
Obrazek

phal. speciosa - najnowszy nabytek, także kwitnienie nie jest moją zasługą
Obrazek

phal. Natasha również najnowszy nabytek i tu również kwitnienie nie będzie moją zasługą
Obrazek

phal. Princess Kauliani Miki - moje kwitnienie, rety jaka byłam szczęśliwa
Obrazek

Pozostaje jeszcze moja skromna kolekcja sabotków, z którymi dopiero w ostatnim czasie się dogadałam. Nareszcie widzę jak szybko rosną im na razie (mam nadzieję) listki i nowe rozety. Zmieniłam podlewanie, a mianowicie po przelaniu wodą, pozostawiam w osłonce wodę na ok. 1-1,5 cm. (do wysokości drenażu) i mech pobierając cały czas wodę jest wilgotny i to im służy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:)
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: Kaktus »

Super ,ze udalo Ci sie duze fotki wstawic :super:
Ale masz swietna kolekcje :D .I moje kochane sabotki tez :klaszcze:
MM jest piekny ,chyba nie ma osoby,ktorej by sie nie podobal.Pisalas ,ze masz PK Miki i Otto.Niedawno dowiedzialam sie ,ze to ten sam storczyk,ciekawa jestem jak Ci Otto zakwitnie ,wtedy sie przekonamy :)
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
nemo007
VIP
VIP
Posty: 501
Rejestracja: 25 gru 2013, o 17:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: nemo007 »

Cudne masz te Phale. Speciosa jest moim największym storczykowym marzeniem, ale nie mam do niej farta, jak już ją zobaczę na wystawie, to jej stan pozostawia wiele do życzenia. Twoja jest piękna :D
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: Bober »

Ale masz piękne okazy, wypieszczone, wychuchane, wycackane no piękne :D Wszystkie zdrowiusieńkie, jak ja lubię takie piękne roślinki nawet jak nie kwitną :super:
Ja się nie mogę doczekać na PK Miki i Otto, ciekawość mnie zżera jak będą wyglądać lol
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: Iwona1905 »

Piękne zdjęcia , piękne okazy :D MM -uroczy, jest na mojej liście chciejstw ;) jestem ciekawa kwitnienia Natashy. Widziałam ją na wystawie w W-wie bardzo mi się podobała :)
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: Kasia_Ra »

Cudowne pędy i nie ma znaczenia, czy Twoja zasługa, czy nie - grunt, że będą kwiaty :super: .
Wspaniałe kwitnienie MM, uwielbiam tego maluszka :inlove: .
Świetną masz kolekcje :klaszcze:
Jaganet

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: Jaganet »

Witaj Ewo

Dołączam się do grona podziwiających Twoją kolekcję storczyków :) . Moim marzeniem jest kupno Phal I-Hsin Salmon Copper Star, raz widziałam go na kiermaszu, ale mieli akurat tylko chory egzemplarz i zrezygnowałam :( Podobnie jak Ty mieszkam w W-wie i praktycznie nie opuszczam żadnej storczykowej wystawy/kiermaszu. Ostatnio też przyniosłam z BUW Phal. Liodoro i dwie inne phal...
Może będzie okazja spotkania się w realu :) Pozdrawiam Agnieszka
Ewcia_1971

Re: Storczykowy kącik u Ewy

Post autor: Ewcia_1971 »

Kasiu (Actus) - dziękuję za słowa uznania dla moich phalków, jest to szczególnie miłe usłyszeć od właścicielki takiej kolekcji.. :) co do Otto i Miki, to mają one całkiem inne liście. Miki ma liście grubie i soczysto zielone, natomiast Otto ma liście jasno zielone i cieńsze. Natomiast pączek Otto od dołu trochę się już rozchyla i ma kolor ciemny, purpurowy, na zdjęciach Waszych Miki, pączek wydawał mi się ciemnoróżowy, ale może to kwestia zdjęcia. Cóż zobaczymy, mam nadzieję, że pączek rozwinie się lada dzień, wtedy wstawię zdjęcie.
Nemo007 - dziękuję za pochwały. Phal. speciosę kupiłam ostatnio z listy na zamówienie OG. Przyszła piękna i zdrowa, przesadziłam ją do nowego podłoża, dla pewności zabezpieczyłam Previcurem. Korzonki miała jędrne i także zdrowe. Szybko się zaaklimatyzowała, korzonki podjęły wzrost, a pączki się powiększają. Jeżeli jest Twoim marzeniem to teraz w OG jest nowa lista na zamówienie, zamówienia można składać do 28 kwietnia. Marzenia trzeba realizować... ;)
Patrycjo - dziękuję. Oglądałam Twoją kolekcję i uważam, że storczyki masz śliczne, podoba mi się szczególnie ten pomysł ze szkłem dla siewek, ja póki co kupuję tylko dorosłe rośliny. Nie mogę nie wspomnieć o cudownym piesku, sama posiadam też terierka (Jack Russell Terrier), którego uwielbiam :)
Iwonko - dziękuję. Natasha też zauroczyła mnie na warszawskiej wystawie i już wiedziałam, że muszę ją mieć...
Kasiu (Kasia_Ra) - dziękuję. Twoja kolekcja to dopiero rarytaski :)
Agnieszko (Jagnet) - dziękuję. Co do phal. I-Hsin Salmon Copper Star , to jak do mnie przyjechał to też myślałam, że jest chory. Miał ciemne kropki na trzonie i niezbyt ładne liście. Wyjęłam go z doniczki, ale na szczęście korzenie miał całkiem, całkiem. Wymoczyłam go w Previcurze i po wyschnięciu przesadziłam do nowego podłoża. Po tygodniu do kąpieli dodałam kilka kropel Citroseptu. Ciemnych kropek nie przybywa, stare nie zmieniają wyglądu, a korzonki podjęły wzrost, na dodatek teraz przedłużył pęd i będzie kwitł :)
Mam nadzieję na spotkanie w realu, ale do najbliższej wystawy daleko...
ODPOWIEDZ