Storczyki Shauni :)

Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: bichette »

Witaj.
Wspaniale Ci kwitną phalaenopsis, mam nadzieję że z brassią równie dobrze sobie poradzisz. Bardzo lubię jej zapach.
Niepokoją mnie jedynie . . . te piękne aczkolwiek puste parapety :D zapamiętaj jak są piękne bo niebawem nie będzie ich widać :D
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
shauni

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: shauni »

Dziekuję za miłe komentarze! :) Ja osobiście nie jestem ani "phalowa" ani "cambriowa". Oba gatunki mnie zachwycają i nie mogłabym zdecydować się tylko na jeden :) Oczywiście na Brassi najbardziej mi zalezy, bo jest unikatem w mojej kolekcji, ale kocham je wszystkie po równo :)

Bichette - póki co na parapecie stoją mi 2 phale i brassia. Jedna phala na komodzie dumnie prezentuje swoje kwiaty :)
Jak rozwinie się kolekcja... to się dopiero okaże :)
paul1941

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: paul1941 »

Witam
Ładna kolekcja Brassia śliczna nie "trzęś " się nad nią na pewno da Ci duzo radości nie jest tak do przesady wymagająca wystarczy tylko dbać o prawidłową wilgoć i będzie dobrze nie lubi też częstego zmieniania miejsca
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: Kasia_Ra »

Witam kolejną zakochaną w storczykach osobę :) . Piękne okazy i pięknie przedstawione :klaszcze:
shauni

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: shauni »

Dziękuję Kasiu - pierwszy raz fotografowałam storczyki ;)

Paweł właśnie wilgotności pilnuję. Podlewam ją częściej niż resztę, bo zauważyłam, że szybciej wysycha. Chyba jest to spowodowane drobniejszą korą i cieniutkimi korzonkami - ogólnie w doniczce jest więcej powietrza.

A dziś zauważyłam, że moja słodka miniaturka wypuszcza na pędzie kwiatowym (który już jest prawie przekwitnięty i myślałam, że niedługo go wytnę) NOWE PĄKI! :radocha:
shauni

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: shauni »

Postanowiłam dorzucić coś do mojej kolekcji :usmiech:
Moja mama miała Nelly Isler (dziękuję Bichette za wyprowadzenie z błędu), która wyglądała jak siedem nieszczęść i od 3 lat nie kwitła. W zasadzie już była przeznaczona na straty, ale postanowiłam się za nią zabrać - przesadziłam do nowej osłonki, zmieniłam podłoże i tadaaaa! Nelly wypuściła 5 pędów !!! z czego 1 już kwitnie!!

Obrazek


A oto moja nowa zdobycz: phalaenopsis mini (drugi do kolekcji), w ślicznym łososiowo-różowym kolorze. Kupiłam go na przecenie i był w opłakanym stanie... był! Już nie jest. Pięknie kwitnie i o dziwo w jednej osłonce są 2 storczyki! (zobaczcie ostatnie zdjęcie). Także ciekawie to wygląda ;-)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 lip 2014, o 10:04 przez shauni, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: bichette »

No, no :klaszcze: gratuluję Ci doprowadzenia do kwitnienia Nelly Isler :klaszcze:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
shauni

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: shauni »

bichette pisze:No, no :klaszcze: gratuluję Ci doprowadzenia do kwitnienia Nelly Isler :klaszcze:
Oooo zaskoczyłaś mnie tą nazwą! W takim razie miltonia to to samo, czy pomyliłam gatunki? :D
Jestem niesamowicie szczęśliwa, że zakwitła i to tak obficie!!
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: bichette »

Dokładnie to burrageara Nelly Isler :) Ja już 2 takie ukatrupiłam :wstyd:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
shauni

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: shauni »

Nie poddawaj się!! Ja mojego co prawda nie ukatrupiłam, ale kolorowo też nie miał :D
ODPOWIEDZ