Storczyki Shauni :)

shauni

Storczyki Shauni :)

Post autor: shauni »

Witajcie kochani! Jako, że z każdą chwilą coraz bardziej rozkochuję się w storczykach - chciałam pochwalić się jak pozostali moją kolekcją :]
Szczęście mi sprzyja, bo akurat wszystkie pięknie mi się rozkwitły!

oto pierwszy ze storczyków, który dostałam nie bez powodu... długo miałam brzydkie, stare okno, które musiałam zasłaniać firanką aż do parapetu. Przyrzekłam sobie, że jak tylko wymienię sobie okno, to koniec z firankami! A na parapetach zagoszczą STORCZYKI! Upragniony dzień remontu w końcu nadszedł, a wraz z nim phalaenopsis, którego dostałam od mamy :radocha: (kwitnie mi już drugi raz)

Obrazek



A tego słodziaka dostałam na urodziny. Po pierwszym przekwitnięciu uciełam jeden pęd, a ten, który został nabrał siły i zakwitł ponownie. Obecnie wypuszcza nowe pąki!

Obrazek


Kolejny to moja dwutygodniowa miniatura. znajduje się w mchu, który w chwili zakupu był totalnie zalany! :O Po zakupie wyciągnęłam ją z osłonki, na dno dałam cieniutką warstwę keramzytu. Oczyściłam ją z przegnitych korzeni i z powrotem umieściłam w osłonce. A teraz obserwuję i obserwuję i modlę się, żeby to zalanie nie miało negatywnego wpływu na moją zdobycz. Swoją drogą co myślicie o storczyku w klimacie morskim? :oczy: Stoi na parapecie wśród muszelek i w towarzystwie latarni morskiej

Obrazek



No i na koniec zostawiłam najlepsze. Dzisiejszy nabytek!! Brassia rex zakupiona w... Tesco :D
Pieknie pachnie i ma oszałamiające kwiaty. Mam nadzieję, że mi się utrzymie... :gwizdać:

Obrazek

Obrazek
shauni

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: shauni »

A te dwa okazy (jak i jeszcze kilka, które obecnie nie kwitną) należą do mojej mamy :D

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: kasia74 »

Witam na forum, fajnie że założyłaś wątek, kwiatki ładne i obficie kwitnace, brassia trudniejsza, ale jak trochę poczytasz to pewnie dasz radę, czego Ci zycze.
pozdrawiam Kasia
narcyzek25

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: narcyzek25 »

Witam i podziwiam :)
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: Iwona1905 »

Witaj w gronie storczykarzy :D piękne masz okazy ;) dzisiejszy nabytek bardzo oryginalny :* Czekam na więcej informacji o kolekcji :)
Pozdrawiam Iwona
shauni

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: shauni »

dziękuje dziękuję :)
oj o brassie się boję... bardzo mi na niej zależy.
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: Bober »

Witam, bardzo fajne fotki :D Szczególnie spodobała mi się ta pierwsza mini :serce: Ile kwiatów! :radocha:
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
nemo007
VIP
VIP
Posty: 501
Rejestracja: 25 gru 2013, o 17:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: nemo007 »

Cześć, :) piekny początek kolekcji :) masz super Phale, gratuluję :klaszcze: Brassia też bardzo ładna, ale ja to "phalowy" jestem ;)
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: nina1611 »

Witamy i czekamy na więcej :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
Cytryna24
VIP
VIP
Posty: 314
Rejestracja: 4 wrz 2012, o 08:29

Re: Storczyki Shauni :)

Post autor: Cytryna24 »

Witaj. Piękne storczyki. A jako, że moje serce skradły tak zwane Cambrie to Brassia podoba mi się najbardziej :)
Evelina
ODPOWIEDZ