Storczykowy stolik

Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Iwona1905 »

Lucynko na moje oko jest to liodoro :D ja swojego kupiłam z jednym kwiatkiem ułamanym, a drugi bardzo szybko przekwitł :( i na razie nic się nie zapowiada ,ze będzie kwitł, jedynie wzbogacił się o dwa nowe liście ;)
Z tym zapachem podobnie pachniał tylko jak przyłożyłam nosa i to o odpowiedniej porze.
Pozdrawiam Iwona
Lucyna32
VIP
VIP
Posty: 96
Rejestracja: 14 sie 2013, o 12:37

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Lucyna32 »

Dziękuję wszytkim za odwiedzxiny i miłe słowa :)
Najwyzszy czas pousuwać pajęczyny i kurz :D
Liodoro niedawno przekwitł. Kwitł prawie trzy miesiące jednym kwiatkiem, zapachem mnie nie uwiódł...Kwitł do czasu, aż uruchomiłam ogrzewanie. Pewnego dnia włączyłam grzejnik, a na drugi dzien rano znalazłam na podłodze opadnięty kwiatek. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy naprawdę mu ten grzejnik zaszkodził. Liodoro ma ładne tęczowe kwiatki, ale bardzo rozczarował mnie zapachem... Więc jeśli ktoś chce mieć pachnącego storczyka to niech nie liczy na Liodoro, jest przereklamowany. Ale żeby nie było tak na nie to ma on fajne jasnozielone, duże błyszczące liście, nawet jak nie kwitnie jest ozdobą mieszkania, czego o wielu storczykach nie da się powiedzeć...(myślę o łysych dendrobiach :D)
Teraz czas na pare fotek :)

Najpierw jesienne Liodoro jeszcze wtedy kwitnące (trochę widać jego liściory :D )

Obrazek

Dalej kwitnie Phal. multiflora prezentowana przeze mnie już wcześniej, ale zimowe kwiatki trochę inaczej wybarwione, pewnie przez brak słonka

Obrazek

W końcu po trzech miesiącach zakwitła Rhyncattleanthe Village Chief Almanac Leopard. Wczoraj było tak

Obrazek

a dzisiaj jest tak... :) Kwiatki może nie są duże, ale urocze

Obrazek

W kolejce do kwitnienia czekają

Paph. wardii

Obrazek

Paph. hybryda która kwitła latem. Teraz szykuje się kwitnienie z dwóch rozet. Niestety zaatakowały go wełnowce :/ Walczę z nimi już od kilku miesięcy. Pojawiają się i znikają. Tylko ten storczyk je ma. Stoi odizolowany w kuchni. Mam nadzieję, że nie przeszkodzi mu to kwitnąć.

Obrazek

Oraz Cambria, którą kupiłam przekwitniętą za 6 zł na wyprzedaży w markecie. Czekam z niecierpliwością na kwiatki bo nie wiem jak wyglądają

Obrazek

Jeszcze kilka innych szykuje sie do kwitnienia, zdjęcia pokaże jak zakwitną.

Teraz jeszcze wieści z przedszkola storczykowego.

Phal. violacea kupina na ebayu jako siewka ładnie rośnie

Obrazek

Phal. cornu cervi flava x amboinensis flava oraz Phal. violacea alba x inscriptiosinensis z Allegro też dobrze sobie radzą. Rosną im listki i korzonki. Jednak mech w którym rosną jest dość ciemnozielony od glonów. Nie wiem czy powinnam je przesadzić do nowego podłoża czy poczekać może do wiosny. Dodam, że mech nie śmierdzi, tyle tylko że jest taki ciemny.

Obrazek

Obrazek

To tyle na dzisiaj. Jeszcze mam kilka nowości, ale to innym razem, bo i tak nie kwitną teraz :)
Ostatnio zmieniony 28 lis 2014, o 09:36 przez Lucyna32, łącznie zmieniany 1 raz.
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą ze spojrzeń ludzkich oczu. K. Przerwa-Tetmajer


Pozdrawiam wszystkich Lucyna
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Kaktus »

Katlejka :serce: :serce: :serce: :serce: .Ostatnio mam na nie taka faze ,ze nic innego mi sie nie podoba :D
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Kasia_Ra »

Ciekawi mnie, jak zakwitnie cambria Hmmm
Fajnie wyglądają pączusie sabotków :klaska:
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Bober »

Pokaż koniecznie Cambrię jak zakwitnie :hura1:
Fajnie, że tyle kwitnień u Ciebie :klaska: Cattleyka zmiotła wszystko :serce:
Czekam na paputki :D
Pozdrawiam, Pati!
Lucyna32
VIP
VIP
Posty: 96
Rejestracja: 14 sie 2013, o 12:37

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Lucyna32 »

Korzystając z tego, iż moja córeczka jeszcze śpi, mała aktualizacja :)
Ale nanjpierw podziękowania dla actus, Kasi Ra oraz Callanthe za miłe słowa po adresem moich storczyków :serce:

Rozwinął sie już pierwszy kwiatek na mojej Cambrii

Obrazek

a tu warżka z bliska dla ciekawskich :D

Obrazek

Rozwinął sie też drugi kwiatek katlejastej :) ona naprawdę ma takie ogniste kolory, ale kwiatki malutkie

Obrazek

A tu oba razem w zimowej scenerii

Obrazek

Zdjęcia robione komórką jak zwykle ja, więc jakość nienajlepsza :wstyd: przepraszam
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą ze spojrzeń ludzkich oczu. K. Przerwa-Tetmajer


Pozdrawiam wszystkich Lucyna
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Kasia_Ra »

Aż mi się zimno zrobiło, jak zobaczyłam ten śnieg za oknem :O . U mnie na razie jeszcze nie ma, ale już boję się odśnieżania :zdegustowany: .
Dobrze, że chociaż w domu masz kolorowo :D . Piękne, ciepłe kwiaty katlei i bardzo oryginalna cambria :klaska:
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Bober »

O matko śnieg O_O U nas jeszcze nie ma i oby jak najdłużej tak zostało :gwizdać:
Piękna cattleyka, ale Cambra też jest boska!!! Tym razem to ona bardziej zwróciła moją uwagę :D
A widzę, że jeszcze pare kwiatków się szykuje :klaska:
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Iwona1905 »

Sliczna katleja :* ładny ma kolorek :) cambria też bardzo ładna, razem tworzą piękny duet ;)
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykowy stolik

Post autor: katarzynka575 »

Witaj Lucynko dzisiaj odwiedziłam Twój wątek i obejrzałam sobie Twoje storczyki :D

Zastanawia mnie Twój sabotek ten czerwony wydaje mi się że to jest Artur king Artur a nie mieszaniec one za zwyczaj mają biało brązowe kwiaty z kropkami na "grzywce" lub jakby paski .

Catlleya cudnej urody :ok: .

Liodoro gdyby nie te jego duże liście i brak miejsca na parapetach i nie tylko też bym go miała bardzo mi się podoba ten storczyk .
Pozdrawiam Kasia
ODPOWIEDZ