Storczykowy stolik

Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Bober »

Super sabotek i kwitnie dwoma kwiatkami :klaska: Brawo :)
Hybrydki są jednak niezastąpione :) Nawet w zimie cieszą oczy ;)
Pozdrawiam, Pati!
Lucyna32
VIP
VIP
Posty: 96
Rejestracja: 14 sie 2013, o 12:37

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Lucyna32 »

Cześć wszystkim :)
Mam chwilkę czasu bo moja córka ucięła sobie drzemkę więc mogę wstawić pare fotek.
Na początku śnieg i jak mnie zasypało....

Obrazek

a storczyki poczuły wiosnę. Liodoro puszcza nowy pęd kwiatowy...Z niedoboru światła trochę go pogięło :D

Obrazek

Zakupiony w LM za 5zł bezkorzenny reanimek też ruszył :)

Obrazek

A ta hybrydka postanowiła się chyba zakwitnąć na śmierć. Cały czas przedłuża pęd bez względu na porę roku.

Obrazek
Obrazek

Rozwinęły się też wszystkie kwiatki na sabotku

Obrazek

Jak już wcześniej wspominała ma on wełnowce i przez to jest sam w kuchni. Kuchnię mam nieogrzewaną i jest tam naprawdę chłodno. Nie mam termometru aby sprawdzić temperaturę, ale można tam zmarznąc gdy się za długo siedzi. A okna są od północy. Ale on chyba to lubi bo ciągle cos wypuszcza, jak nie rozetki to nowe kwiaty :)
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą ze spojrzeń ludzkich oczu. K. Przerwa-Tetmajer


Pozdrawiam wszystkich Lucyna
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Bober »

Ale pięknie rozrośnięty ten sabotek :) No i kwitnie trzema kwiatkami! :hura1: Wygląda zabójczo :D
Brawa dla Liodoro za pędzik :ok: I za sukces na reanimku :)
Ta hybrydka chyba Cię bardzo lubi skoro tak chętnie kwitnie :)
Pozdrawiam, Pati!
Paolka33

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Paolka33 »

Pięknie Ci sabotek zakwitł. :)
kaciarynka

Re: Storczykowy stolik

Post autor: kaciarynka »

ale masz dużo tych storczyków i każdy inny, piękne, najbardziej dla mnie cambria i katlejasta:)
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykowy stolik

Post autor: bichette »

Ale masz śniegu, super. A ja nawet z dzieckiem na sanki nie mogę iść a tydzień ferii za nami ...

Ten sabotek jest piękny :serce: :serce: :serce:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
kaciarynka

Re: Storczykowy stolik

Post autor: kaciarynka »

Lucynko a co stosujesz na te wełnowce? Próbowałaś pałeczek?
Lucyna32
VIP
VIP
Posty: 96
Rejestracja: 14 sie 2013, o 12:37

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Lucyna32 »

Nie próbowałam pałeczek, pryskałam jedynie provado. Muszę chyba kupic te pałeczki... bo jest coraz gorzej. Provado w spraju nie pomaga bo te wełnowce siedzą w kątach liści i ciężko je tam dorwać. :/
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą ze spojrzeń ludzkich oczu. K. Przerwa-Tetmajer


Pozdrawiam wszystkich Lucyna
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Kasia_Ra »

Jak to się stało, że nic nie napisałam o wspaniałym kwitnieniu Paputka, gratulacje :klaska: , tym bardziej, że biedak zmaga się z przeciwnościami :/ .
Te wełnowce w kątach liści staram się usunąć szpatułką z wacikiem na końcu - ja miałam nasączoną alkoholem, ale tu na forum piszą o jakiejś mieszance oleju z płynem do naczyń. Poszukaj chyba w poradach Mery.
kaciarynka

Re: Storczykowy stolik

Post autor: kaciarynka »

Ja kiedyś nie wiedząc, że tak nie można opryskałam całego storczyka, razem z kątami liści i korzeniami, no wszędzie to zżółkł mi z dnia na dzień i było po nim:( no i właśnie od niego zaraziłam inne kwiaty a był ze mną dosłownie parę dni, teraz się boję tej chemii używać ale jakoś chcę się pozbyć tych wełnowców! Piękny sabotek, nie wiedziałam, że może dać, aż 3kwiaty na raz, gratulacje ;)
ODPOWIEDZ