Storczykowy stolik

Awatar użytkownika
nemo007
VIP
VIP
Posty: 501
Rejestracja: 25 gru 2013, o 17:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczykowy stolik

Post autor: nemo007 »

Ale u Ciebie kwitnąco - gratuluje :) . Zgadzam się , co do Liodoro - dla mnie tan storczyk jest przedostatnim z najbardziej przereklamowanym storczykiem świata i bardzo się cieszę, żę mojego zabrała mi zona do sypialni :)
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: Storczykowy stolik

Post autor: katpio »

Śnieg o tej porze nie powinien dziwić a jednak :D Cattleya ma za to letnie kolory i fajnie wygląda na tle śniegu, oby kwitła jak najdłużej :)
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Bober »

nemo007 pisze:Ale u Ciebie kwitnąco - gratuluje :) . Zgadzam się , co do Liodoro - dla mnie tan storczyk jest przedostatnim z najbardziej przereklamowanym storczykiem świata i bardzo się cieszę, żę mojego zabrała mi zona do sypialni :)
Ignacy, a jaki jest ostatni? :u1:
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczykowy stolik

Post autor: tom_mix »

Jak dla mnie kwiaty Phal. liodoro nie są jakieś szczególnie ąłdne, ale zapach owszem. Może trafiłaś akurat na klon który nie ma takiego fajnego zapachu? Spróbuj powąchać innych ;)
Najbardziej czekam na rozkwit Paph. wardii :D uwielbiam jego kropkowane "ramiona"
Cattleya jest.... :serce:

A co do siewek to chyba ode mnie :P niecały miesiąc temu przesadziłem część swoich, każda ma po nowym listku i nowe korzenie już wrastają w korę, w zeszły weekend przesadziłem całą resztę maluchów, tak więc nie patrz na porę roku tylko zmieniaj podłoże :)
Lucyna32
VIP
VIP
Posty: 96
Rejestracja: 14 sie 2013, o 12:37

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Lucyna32 »

Witam ponownie :)

Dziękuję wszystkim odwiedzającym mój wątek (Kasia_Ra) Callanthe, Iwona1905, katarzynka575, katpio oraz tom_mix za miłe słowa pod adresem moich storczyków :serce:
katarzynka575 pisze:

Zastanawia mnie Twój sabotek ten czerwony wydaje mi się że to jest Artur king Artur a nie mieszaniec one za zwyczaj mają biało brązowe kwiaty z kropkami na "grzywce" lub jakby paski .
Też się zastanawiałam. Tego storczyka kupiłam w OG pod nazwą Storczyk Paphiopedilum typu Americanum. Jednak gdy zakwitł nie wyglądał jak typowa haybryda amerykańska. Nie ma tych kropek o których wspominasz jak również sam kwiat jest smuklejszy, nie taki 'pękaty' jak amerykaniec. Pewnie jakaś pomyłka w sklepie. Myślę, że masz racje, to może być king Artur, ale jako że na oryginalnej fiszce jest inaczej będę od dziś go nazywać poprostu hybrydą, bo nie chcę nikogo wprowadzać w błąd :)
tom_mix pisze:
A co do siewek to chyba ode mnie :P niecały miesiąc temu przesadziłem część swoich, każda ma po nowym listku i nowe korzenie już wrastają w korę, w zeszły weekend przesadziłem całą resztę maluchów, tak więc nie patrz na porę roku tylko zmieniaj podłoże :)
Dzięki za info. Z takimi maluchami to mam niewielkie doświadczenie. Już zamówiłam podłoże, wkrótce dostaną nowe domki :D Ale i tak świetnie sobie radzą. Dobrze wiedzieć, że to towar od Ciebie :D

Teraz czas wstawić trochę zdjęć

Katlejasta w pełnym rozkwicie

Obrazek

Cambria też już rozwinęła wszystkie pączki. Z zapachem też się rozkręciła. Niestety nie pachnie zbyt przyjemnie. Poprostu śmierdzi naftaliną

Obrazek

Ponadto zakwitło dwoma kwiatkami dendrobium hybryda z nobile. Jakiś pączek na starej pseudobulwie się obudził. U mnie to dendrobium kwitnie obficie późną wiosną. Ale dwa kwiatki to też coś

Obrazek

A na koniec Pap. wardii. Nie jest to duża roślinka, ale bardzo wdzięczna w uprawie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 gru 2014, o 09:27 przez Lucyna32, łącznie zmieniany 2 razy.
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą ze spojrzeń ludzkich oczu. K. Przerwa-Tetmajer


Pozdrawiam wszystkich Lucyna
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczykowy stolik

Post autor: marwes63 »

Lucynko przejrzałem wątek i zapowiada się bardzo ciekawie , bardzo fajnie eksponujesz storczyki interesująco to wygląda na kilku zdjęciach :ok: .
Szkoda tylko że fotki z komórki ,ale nie oto w tym całym naszym hobby chodzi. Ważne aby rośliny cieszyły nas swoimi kwitnięciami.
Co do Phalaenopsis Sweet Memory 'Liodora' to też myślałem że przereklamowany , ale tylko wówczas gdy kwitł jednym kwiatuszkiem .
Jednak kilkanaście sztuk na pędzie w słoneczny dzień naprawdę robi swoje choć zapach nie jest jakoś szczególnie mocny i wyrazisty to i tak nie chce się odrywać nosa od kwiatu :D .
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykowy stolik

Post autor: bichette »

Mój Liodora miał bardzo intensywny zapach około południa zwłaszcza jak świeciło słoneczko, czuć było z kilku metrów przy 2-3 kwiatuszkach, nie mam pojęcia co z Waszymi się dzieję.
Ta Cattleya jest piękna :serce:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Lucyna32
VIP
VIP
Posty: 96
Rejestracja: 14 sie 2013, o 12:37

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Lucyna32 »

Hej wszystkim w Nowym Roku. Oby był bardzo obfity w kwitnienia storczyków :D
Trochę aktualizacji
Zakwitło paph. hybryda to które wcześniej prezentowałam. Tym razem z dwóch rozet, z czego na jednej z łodyg są dwa kwiatki. Oczywiście wełnowce nadal nieźle się na nim mają. :/ Jest to mój jedyny storczyk z wełnowcami, stoi więc sam w kuchni

Obrazek

Obrazek

Zakwitła też taka oto hybrydka

Obrazek

Poza tym nadal kwitnie paph. wardii oraz phal. multiflora którego wczesnie już pokazywałam więc nie będę powtarzać zdjęć. Inne storczyki jeszce nie rozwinęły pączków. Jednak jak tylko ujawnią się to wkleję zdjęcia. :)
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą ze spojrzeń ludzkich oczu. K. Przerwa-Tetmajer


Pozdrawiam wszystkich Lucyna
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowy stolik

Post autor: Kasia_Ra »

Pięknie kwitną Sabotki, mimo wełnowców. I to aż dwa kwiaty i jeden pąk :super: . U mnie na jednym z dwóch amerykańców pojawiła się pochewka, ale co z tego, jak zaschła. Tak więc, z kolejnym gatunkiem się żegnam :/
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykowy stolik

Post autor: bichette »

Sabotek jest śliczny, ale na króla Artura to on raczej nie wyglada.
Ja to nie mam szczęścia do mojego mieszańca, wciąż nie kwitnie, juz ok 4 lat :(
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
ODPOWIEDZ