Storczykowa Chatka

Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: lucyna »

RYSIU, to ja czekam na Twoje Cattleye ;-) tylko poczekaj, bo w chatce wiesz jak z miejscem, ale na werandowanie mogę przyjąć :-) Nie licz tylko, że do Ciebie wrócą :gwizdać:

MAŁGOSIU, muszę przyznać, że chyba się w niej już podkochuję :hyhy:

SYLWIA, już gdzieś wstawiałam zdjęcia Saszki, dziś jej nie będę stresować, bo ona nie lubi zdjęć, ale może jutro ;-)

GOSIU, Tobie żółwie by spyliły ? :O Nie, absolutnie nie, ale jest tu taka jedna lol

DOROTKO,tak, tak widzę, że z nas zgodna rodzina i nie damy swojego ruszyć :krzesło:

ARLETKO, życzę Ci abyś znalazła cosia ;-) Ja wolałabym żeby najpierw ta Epicattleya urosła, a dopiero później za pochewki się brała :język:

LIDKA, ona taka rozrośnięta, że po następnym przesadzenie może jej kawałek stać na Twoim stoliku :hyhy:

KASIU, cieszy mnie, że tak myślisz :klaszcze:


Zastanawiałam się czy się chwalić czy dać sobie spokój, aby komuś nie było przykro, że u mnie się udało, a u niego nie, ten o kogo biega domyśli się o co chodzi, no dobra koniec tych krętactw :wstyd:
Muszę to pokazać, muszę, bo warto wierzyć i ratować.
Kupiłam w maju tamtego roku piękność z przeceny i straciła ona stożek wzrostu, zostały dwa liście, a tak wyglądała.
Obrazek

Liście w ciapki.
Obrazek

W końcu coś drgnęło i nie jest to korzonek, a chyba basal keiki :niepewny:
Obrazek

Nie patrzeć na przędziory( już umyte i spryskane) tylko na te '' pypcie '' i niech nikt się nie waży napisać, że to keiki :młotek:
Obrazek

MM ma jeszcze kwiatuszki ;-)
Obrazek

Mój kochany miodowy ( ten co był odmładzany ) przedłużył pęd, a z drugiej części już niedługo też będą kwiaty :-)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: rysia13 »

Lucynko ja całkiem poważnie pisałam o cattleyach.
Już im wczoraj obiecałam eksmisję jeżeli do lata nic się nie zmieni, a są dwie nowe psb. Jak z nich nic nie wyrośnie to Obrazek
Mam taki plan,że jeszcze w ramach ostatniej szansy wystawię je skoro wiosny na północny parapet. Tam słońce jest z rana i późnym popołudniem. A że mieszkam na IV piętrze ,więc tego światła będą miały i tak więcej niż na niższych piętrach.

lucyna pisze: Zastanawiałam się czy się chwalić czy dać sobie spokój, aby komuś nie było przykro, że u mnie się udało, a u niego nie, ten o kogo biega domyśli się o co chodzi, no dobra koniec tych krętactw :wstyd:
Muszę to pokazać, muszę, bo warto wierzyć i ratować.
Kupiłam w maju tamtego roku piękność z przeceny i straciła ona stożek wzrostu, zostały dwa liście,
Pewnie ,że warto ratować i wierzyć w to co się robi :klaszcze:

Ciekawa jestem ile jeszcze takich krętych niespodzianek ukrywasz :hyhy: :hyhy: :hyhy:

Odważę się tylko zapytać czy to dendrobium to Chyomi :gwizdać:
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
Aga

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: Aga »

Lucynko piękność z przeceny taka trochę jakby... szlachcianka ;-)
Na pewno zawsze warto ratować, przynajmniej próbować - nie sztuka wyrzucić.
To coś to na pewno basal keiki, a w każdym razie tego ci życzę ;-)


Kwitnące urocze, zwłaszcza ten zieloniutki pędzik na pierwszej fotce miodowego, co tak się wychyla do góry żeby się w kadrze zmieścić :-)

Jak napisałaś żeby nie patrzeć na przędziory... to wiesz jak to działa? Ja od razu zaczęłam się wgapiać i ich wypatrywać :-P A te cosie to nie wiem co to bo się nie znam :oschły:
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: lucyna »

RYSIU, Cattleye muszą mieć dużo słonka, ale o tym to wiesz ;-) Na Twoim miejscu to poczekałabym do jesieni z tą szansą :hyhy: Zobaczysz, że zakwitną :ok:
Tak, to jest to Dendrobium ;-) pogubiłam się z jego nazwą, bo w jednym miejscu czytam '' Chyiomi '', a w innym ''Chiyomi'' :niepewny:

AGA, ktoś bardzo mądry mi kiedyś napisał, że to jakaś Stuartiana, ale całej nazwy nie zapisałam :kwaśny: więc jakby szlachcianka ;-)
Mam przędziory, wyczaiłam je na jednym parapecie. W tej chwili tylko przez przecieranie wodą z płynem do naczyń i opryskiem Provado Plus AE je tępię, ale tylko tam gdzie je widzę. Jak się zrobi cieplej wyniosę je na zewnątrz i wtedy zrobię masakrę :krzesło: , ale one są jak bumerang u mnie :mur:
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: dorotka_kk »

Udanej walki z bandyckimi przedziorami życzę :ok:
Na Dendrobium mam nadzieję, że kwiatuchy będą, tych wypustek szukuje się jeszcze więcej, widziałaś wybrzuszenia ? Ale będzie widok!

Gratuluje również udanego ratunku, piękna będzie jak zakwitnie, na pewno Twoje kwitnienie będzie jeszcze piękniejsze niż to sklepowe :super: :serce: Ciesze, się że basalek będzie :klaszcze:
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: jus222 »

W storczykowej chatce wciąż coś się dzieje...
Piękny żółty peloric ;))
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: nina1611 »

piękne kwitnienia u Ciebie!!! :)
a Twój reanimek przypomina mi coś a'la Stuartianę :)
prawdziwa piękność!!! :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: lucyna »

DOROTKO, pewnie, że widzę wybrzuszenia ;-) Przeważnie swoje po zimie :hehe:
Oby tylko tym pypciom oprysk nie zaszkodził :kwaśny:
Mam bardzo mało białych storczyków, ale ten Falenopsis jakoś tak mnie oczarował i bardzo chcę go mieć :-)

JUSTYNKO, dzieje się dzieje, ani chwili spokoju :hyhy:

MAŁGOSIU, na pewno ma jej geny :ok:
Na dobranoc :śpi:
Obrazek
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: nina1611 »

cudna piękność na Dobranoc :serce:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: katarzynka575 »

Lucynko Twój ulubieniec jak motylek wygląda ,jakby na chwilę przysiadł odpocząć ,śliczny jest Obrazek

Co do dendrobium nie wypowiadam się bo w............ ale to moje przypuszczenia, choć oczywiście mogę się mylić i oby

M.M uroczy jak każdy z tych piegusków .

Dobrze że coś się wykluwa na Twojej ala philadelphi niech to będzie b. keiki .

Phal. na dobranoc cudny i jak tu spać jak takie cuda wstawiasz ? :serce:
Pozdrawiam Kasia
Zablokowany