Storczykowa Chatka

Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: lucyna »

JAGODA, nie wiem czemu tak jest z pędami. Zaczęły wyrastać dwa jednocześnie i jeden zatrzymał się, a już myślałam, że będzie obfite kwitnienie :beksa:

RYSIU, słońca dawno nie było , ale dziś właśnie odważyłam się go powąchać i nic :-( Twój MM jest wyjątkowy :-P
Ten od PETRY ma jeszcze tylko 4 pąki, a pęd ma dłuższy niż wszystkie, taka jego uroda ;-)
Niektórych, bo parę osób wyróżniło tego storczyka :-)

MAŁGORZATKO, KASIU :padam:


Jestem pewna, że pąki w pochewce Cattleyi podrosły, ale dziś troszkę ją podlałam, zobaczymy czy jej to nie zaszkodzi :niepewny:
Henryk
VIP
VIP
Posty: 1189
Rejestracja: 19 sty 2012, o 08:00
Status: Aktywny
Lokalizacja: B.-B.

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: Henryk »

Lucynko,ja również należę do tych niektórych.
Jestem pewna, że pąki w pochewce Cattleyi podrosły, ale dziś troszkę ją podlałam, zobaczymy czy jej to nie zaszkodzi
...jak mi się podobają takie wpisy!!! :wstyd:
Pozdrawiam i zapraszam /tutaj/
Henryk

Storczyki Henryka I
poprzednio
Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: rysia13 »

Lucynko co Henio ma na myśli :niepewny:
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
Awatar użytkownika
trzynastka
VIP
VIP
Posty: 357
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:24
Status: Aktywny

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: trzynastka »

Dla mnie piękniś numero uno!!! :ok: nawet go MM nie przysłonił :oczy:
Pozdrawiam Celina
Henryk
VIP
VIP
Posty: 1189
Rejestracja: 19 sty 2012, o 08:00
Status: Aktywny
Lokalizacja: B.-B.

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: Henryk »

Rysiu,pozwól,że wyręczę Lucynkę.

Pisałem już na poprzednim forum jak bardzo fascynowało mnie to Wasze zaangażowanie i miłość do storczyków.
Dorosłe osoby,z taką niejednokrotnie dużą wiedzą storczykową i doświadczeniem,piszą w ten sposób !!!
W takich momentach widzę Was jak chodzicie koło nich,podglądacie,chuchacie i dmuchacie...

Ktoś by powiedział:przecież to tylko kwiaty!
Podziwiam :serce: i zazdroszczę :rumieni:

...ale to może trzeba być kobietą ?!
Pozdrawiam i zapraszam /tutaj/
Henryk

Storczyki Henryka I
poprzednio
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: katarzynka575 »

Lucynko ja pędzę a Ty co kochana ? Nie było mnie chwilkę a tu proszę i pochewka wypełniona pączkiem na catlley .Multiflora pięknie kwitnie .Dwa maźnięte jeden śliczniejszy od drugiego O_O .
Właśnie też się zastanawiam czemu tak jest że czasem pędy zaczynają rosnąć w hurcie a potem jeden rośnie ? U mnie bliźniaki zawsze mi robią takie numery .Ne jesień wyjrzały 4 a rosną tylko 2 .Wyglądających nierosnących mam już 3 i co zrobić ?Taka ich uroda ;-)
Straty - coś tej niegroźnej zimy widzę że mamy spore straty ,u każdego jakaś :kwaśny:
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: rysia13 »

bardzo dziękuję za wyjaśnienie Henryku :-)
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: lucyna »

HENRYSIU, wiem, że Tobie też on się bardzo podoba ;-) Troszkę to dziwne, bo nie jest w Twoich cieplutkich kolorkach ;-)
Co tam kobieta zachwycająca się kwiatkami to norma:rumieni: Mężczyzna, który je podziwia i widzi ich piękno to dopiero wyjątkowa dusza :serce:

RYSIU, pięknie to wyjaśnił prawda ? :rumieni:

CELINKO, mnie też bardzo podoba się jego wzór na płatkach. Szkoda, że takich żółtych nie ma albo pomarańczowych :oczy:

KATARZYNKO, tak o tych zatrzymanych we wzroście pędach czytałam i u Ciebie. Coś im musi przeszkadzać w rozwoju tylko co ?
Ja swoje straty zganiam na całkowity brak słońca. Kiedy jest nawet mroźna zima, ale słoneczko wygrzewa na parapetach storczyki pewnie tak choroby się nie rozwijają jak w chłodzie i ciemnicy :-(
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: katarzynka575 »

Wiesz ja na słonko nie mogę zrzucić .Moje storczyki w takich warunkach jakie mam stoją już drugi a bliźniaki już nawet 4 sezon .U mnie słonka jak na lekarstwo ale są doświetlane i do tego sezonu im jakoś odpowiadało a w tym roku :-( Też mam straty i też nie mogę z rzucić na kaloryfery bo jeszcze nie grzałam
Zaczynam podejrzewać że wirus porażek przenosi się przez kompa ;-) już nie wiem co mam myśleć
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
arlet3
VIP
VIP
Posty: 1076
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:00
Status: Aktywny
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Storczykowa Chatka

Post autor: arlet3 »

Lucynko jak zwykle u Ciebie można śliczne kwitnienia pooglądać. :klaszcze:
Brawa też dla cattley, co do zatrzymujących się we wzroście pędów to i u mnie to się zdarza niestety. :-(
A czy Twój MM pachnie? Mój ten pierwszy za niedługo też się rozwinie (widać już piegi na największych pąkach) to będę wąchać. lol
Zablokowany