Orchidarium Dominiki

flicka_

Re: Orchidarium Dominiki

Post autor: flicka_ »

Phalaenopsis Mannnii.
Jest w mojej kolekcji od początku sierpnia. Od tego czasu wypuścił u mnie dwa nowe korzenie i jeden liśc więc chyba mu się podoba. Odkąd pierwszy taz zobaczyłam Phalaenopsis Mannii w palmiarni w Gliwicach zapragnęłam go mieć tymbardziej się cieszę, że jestem w stanie zagwarantować mu dobre warunki rozowoju;)
Załączniki
mannii.jpg
Lucyna32
VIP
VIP
Posty: 96
Rejestracja: 14 sie 2013, o 12:37

Re: Orchidarium Dominiki

Post autor: Lucyna32 »

Wszystkie piękne, ale dendrobium mnie zauroczyło. Pieknie i obficie Ci zakwitło :klaska:
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą ze spojrzeń ludzkich oczu. K. Przerwa-Tetmajer


Pozdrawiam wszystkich Lucyna
flicka_

Re: Orchidarium Dominiki

Post autor: flicka_ »

Przedstawię teraz moje siewki.
W swojej kolekcji mam 10 sztuk, niestety kilka jest na etapie reanimacji. Na ich zły stan złożyło się kika czynników: tygodniowy wyjazd, uprawa w mchu, zbyt wilgotne podłoże i nieprzeźroczyste doniczki.Sadzonki bez korzeni umieściłam na mchu w zamkniętym słoiku. Czytałam, że taka metoda przynosi dobre rezultaty. Wszystkie pozostałe siewki przesadziłam do przeźroczystych doniczek i prowadzę je w korze i wygląda na to, że jest im dobrze.

PHAL. AMBOINENSIS VAR FLAVIDA X SIB
Bardzo ładna, duża sadzonka, po cichu liczę, że może w przyszłym roku wypuści pęd.
Uprawiam ją w akwarium, przy średniej wilgotoności na poziomie 60% i temp. 25*C. Staram się doświetlać co najmniej 5 godzin dziennie.
PHAL. AMBOINENSIS VAR FLAVIDA X SIB.jpg
PHAL. AMBOINENSIS VAR FLAVIDA X SIB.jpg (55.51 KiB) Przejrzano 2746 razy
PHAL. (TETRASPIS x CORNU - CERVI RED) x PHAL. VIOLACEA
Moja pierwsza sadzonka. W skutek błędów uprawowych straciła prawie wzystkie korzenie. Został jej tylko jeden i wtedy przesadziłam ją do kory. Dzisiaj wypuscza 5 nowych korzeni i liście. Rośnie na parapecie okna północnego, na tacy z wilgotnym keramzytem.
PHAL. (TETRASPIS x CORNU - CERVI RED) x PHAL. VIOLACEA.JPG
Phalaenopsis Pallens
Siewka pochodzi z wymiany. Wymieniłam ją za dorosłą hybrydę nieoznaczoną. Wiem, że nie był to interes życia ale mam na prawdę mało miejsca i chciałabym się skupić wyłącznie na storczykach botanicznych i hybrydach pierwszo- i drugorzędowych. Roślinka jest duża, ma ładny system korzeniowy. Po cichu również liczę na kwitnienie w przyszłym roku.
Phal. Pallens f.jpg
Phal. Pallens f.jpg (30.66 KiB) Przejrzano 2745 razy
Phal honghenensis x lueddemanniana 
Siewka od jednego z forumowiczów. Przesadziłam ją do kory, hoduję w akwarium i obserwuję. Na razie jest mała, więc nie widzę jakiś znaczących przyrostów. Mam nadzję, że gdy za pół roku porównam zdjęcia, różnica będzie zauważalna.
Phal honghenensis x lueddemanniana .jpg
Phal honghenensis x lueddemanniana .jpg (53.78 KiB) Przejrzano 2745 razy
Phal. hieroglyphica x cornu cervi chattaladae
Phal hieroglyphica x cornu cervi chattaladae.jpg
Phal hieroglyphica x cornu cervi chattaladae.jpg (33.67 KiB) Przejrzano 2745 razy
Reanimowane siewki
reanimowane f.jpg
reanimowane f.jpg (73.08 KiB) Przejrzano 2745 razy
Kasiek

Re: Orchidarium Dominiki

Post autor: Kasiek »

Super sie zapowiada Twoja kolekcja Dominiko! Napisalam juz na pw, ale chyba masz za maly staz zeby otwierac skrzynke, wiec zapytam na forum wszem i wobec: skad bierzesz te botaniki? Mozesz zdradzic Twoje zrodelko?
ODPOWIEDZ