Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: tom_mix »

Tym razem kolejną część mojego wątku zaczynam bez ociągania się i mam nadzieję że kolejne posty też będą wstawiane na bieżąco, mam również nadzieję że w razie potrzeby użyjecie krzesełka albo młoteczka w celach motywacyjnych :D

Poprzednią część możecie pooglądać tutaj http://www.storczykarze.pl/forum/viewto ... f=10&t=583" onclick="window.open(this.href);return false;

Jakiś czas temu założyłem swoje pierwsze prawdziwe orchidarium, poprzednie były totalnymi niewypałami, ale to z powodu wielu braków w podstawowym wyposażeniu. Na dzień dzisiejszy mam 2 zbiorniki, jeden który służy w celach praktycznych jak i ozdobnych, drugi służy głównie w celach praktycznych.

Po kilku zmianach wyglądają tak
pierwsze

Obrazek


drugie

Obrazek

Cały czas się w nich coś zmienia, głównie dochodzą nowe rośliny na podkładkach m.in takie:

przez wszystkich uwielbiany Scaphosepalum rapax, czyli tak zwany Byk, pojawił się u mnie dzięki uprzejmości Ignacego

Obrazek

Kolejną rośliną którą również dostałem to Bulbophyllum tingabarinum

Obrazek

Paphinia neudeckeri, tą roślinę dostałem od Kasi ( Actus) której pięknie dziękuję :* była bardzo wysoko na liście moich storczykowych marzeń


Obrazek

Obrazek

Podczas odwiedzin Państwa Garbuzów dostałem m.in Bulbophyllum sikkimense, które pięknie się zaaklimatyzowało u mnie

Obrazek

Bulbophyllum curtisii też pochodzi z ich wspaniałej kolekcji, niestety potrzebowało więcej czasu żeby się zadomowić

Obrazek

Niedawno Pani Ilona Ikwanty wyprzedawała swoją kolekcję na allegro, po długich przemyśleniach skusiłem się na 2 rośliny

Phalaenopsis lobbii

Obrazek


Macroclinium manabinum

Obrazek

Na zdjęciach rośliny wyglądały na mniejsze, tak więc moja radość była podwójna jak zobaczyłem jakie kolosy do mnie przyjechały

A teraz już tylko moje rośliny, mix siewek Phalaenopsis

Obrazek

Planuję założenie większego zbiornika z równoczesną likwidacją pierwszego ( chyba że uda mi się znaleźć dla niego odpowiednie miejsce). Orchidarium miałoby być wymiarów 140x70x40, czyli całkiem inne niż dotychczasowe. Czemu chcę zbiornik wysoki i wąski zamiast niskiego i długiego? Z prostej przyczyny, mam zamiar przenieść na podkładki Gongory które niezbyt dobrze radzą sobie w warunkach parapetowych rosnąć w doniczkach/koszykach, a jako że rośliny też mają zwisające pędy gablota musi być wysoka.
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: katpio »

Tyle nowości ale BYK przebija wszystko :D
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: Kaktus »

Tomeczek ,zadziwiasz mnie ,wiedzialam tylko o jednym akwarium!!!!!
Super ,ze zamierzasz sie zmobilizowac i czesciej wstawiac fotki :hura1:
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
darek
VIP
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 4 lut 2012, o 19:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: darek »

Jakie orchidarium :0 Piękne .Byki przebijają wszystko ;) .
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: Bober »

To ja już na zaś :u1: : :młotek: i :krzesło: gdybyś zapomniał, że masz częściej fotki wstawiać :D
Ja nie wiedziałam, że masz takie czadowe orchidaria :padam_z_wrazenia:
Fajnie, że to już 3 cześć :hura1: Najbardziej czekam na kwitnienie siewusi, tak jak Java Sunshine :radocha:
Byk był na pewno gwiazdą tej prezentacji :u1: I wierząc w to co mówi Ignacy to dzięki Bykowi wszystko ci rośnie jak chwasty :hyhy:
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: bichette »

Ja też się melduję w kolejnej części opowieści o "dzieciach z próbówki" ;)
Z zapałem śledzę Twój wątek :)
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: marwes63 »

Tomku niezły telewizorek wstawiłeś nam tutaj na forum, obsadę masz ciekawą więc film przez 60s (stron) będzie trzymał nas w napięciu i jestem pewien że będzie wart wielu ohów i ahów ;)
:super:

Gratuluję "3" ale ten wąteczek śmiga !
Lucyna32
VIP
VIP
Posty: 96
Rejestracja: 14 sie 2013, o 12:37

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: Lucyna32 »

Orchidarium to jest coś co chyba każdy maniak storczyków chce mieć. :) A już orchidarium z Bykiem to tak zwany full wypas. :P Twoje więc to najwyższa półka :D
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą ze spojrzeń ludzkich oczu. K. Przerwa-Tetmajer


Pozdrawiam wszystkich Lucyna
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: Iwona1905 »

Tomku piękne są Twoje akwaria :) nawet gdy storczyki nie kwitną slicznie wyglądają zielone roslinki.
Dla mnie hodowla storczy na podkładkach to wyższa szkoła jazdy ;) gratuluję :klaska: :klaska: :klaska:
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
kasja
Administrator
Administrator
Posty: 233
Rejestracja: 12 paź 2013, o 09:39
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: kasja »

Z ogromną przyjemnością oglądam zdjęcia i popieram Cię że nie musi być kwiatów żeby było naprawdę ciekawie w wątku.

A Twoje orchidarium zmobilizowało mnie do zrobienia w końcu pierwszego - choć małego - ale własnego. No i dojrzałem do roślin na podkładkach :)

Rośliny wszystkie piękne i trudno mi którąś wyróżnić, jakbym już bardzo musiał to chyba wszystkie bulba byłyby na czele. I Byku pięknie się tutaj komponuje. :ok:
Pozdrawiam - Marek
Zablokowany