storczyki Kaśki

kaciarynka

Re: storczyki Kaśki

Post autor: kaciarynka »

Biały jako pierwszy będzie kwitł ale parę pączków wcześniej zżółkło i opadło..
Załączniki
Zdjęcie0794.jpg
Zdjęcie0794.jpg (73.67 KiB) Przejrzano 4720 razy
kaciarynka

Re: storczyki Kaśki

Post autor: kaciarynka »

A to mój nowy nabytek z okazji dnia kobiet :D
Załączniki
Zdjęcie0802.jpg
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: storczyki Kaśki

Post autor: Kasia_Ra »

Śliczna mini :)
Dostałaś czy sama sobie sprawiłaś :D ? Bo ja to najlepiej wiem, jak sobie sprawić radość :u1:
kaciarynka

Re: storczyki Kaśki

Post autor: kaciarynka »

No mąż płacił a ja wybierałam:) Trochę mało miejsca na parapetach, więc ten mini jest w sam raz trafiony. A małe kwitną tak samo długo jak duże?
Lucyna32
VIP
VIP
Posty: 96
Rejestracja: 14 sie 2013, o 12:37

Re: storczyki Kaśki

Post autor: Lucyna32 »

Gratuluję prezentu. Miniaturki kwitną raczej podobnie długo. Często miniaturki to młode falenopsisy, które po jakimś czasie osiągają większe rozmiary.
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą ze spojrzeń ludzkich oczu. K. Przerwa-Tetmajer


Pozdrawiam wszystkich Lucyna
kaciarynka

Re: storczyki Kaśki

Post autor: kaciarynka »

O nie, wolałabym, żeby został taki malutki! Poradźcie coś, dlaczego u dużych falaenopsisów liście są takie wielkie, dostałam teraz od teściowej okaz który zajmuje mi pół parapetu przez te ogromne liściory! Może używała złego nawozu, chociaż mówiła że z florovitu, a może za często? Od czego to zależy? W sklepach te liście u felków nie są takie ogromne, czy wiek rośliny ma coś z tym wspólnego?
Lucyna32
VIP
VIP
Posty: 96
Rejestracja: 14 sie 2013, o 12:37

Re: storczyki Kaśki

Post autor: Lucyna32 »

Gdy storczyk rośnie z dała od okna i ma za mało światła wtedy jego liście rosną bardzo długie i mogą go przeważać na jedną stronę. Gdy będzie miał wystarczająco światła to nowe listki powinny być mniejsze. Chyba że taka jego uroda i wtedy nadal będą wielkie. :)
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą ze spojrzeń ludzkich oczu. K. Przerwa-Tetmajer


Pozdrawiam wszystkich Lucyna
kaciarynka

Re: storczyki Kaśki

Post autor: kaciarynka »

No właśnie ma te liście klapnięte na jedną stronę, przesadziłam go prosto ale na drugi dzień znowu widzę, że się kładą, ma ich aż 10.. U mnie stoi w jasnym miejscu, na parapecie wschodnim. Zastanawiam się czy za jakiś czas może zamiast nawozu do storczyków dać mu do kwitnących?
kaciarynka

Re: storczyki Kaśki

Post autor: kaciarynka »

To ten delikwent..
Załączniki
Zdjęcie0830.jpg
Zdjęcie0816.jpg
kaciarynka

Re: storczyki Kaśki

Post autor: kaciarynka »

A to mój najpiękniejszy storczyk, dopiero rozkwita..
Załączniki
Zdjęcie0856.jpg
Zdjęcie0856.jpg (74.13 KiB) Przejrzano 4393 razy
ODPOWIEDZ