Storczyki Henryka

stah

Re: Storczyki Henryka

Post autor: stah »

Podziwiam - nie zazdroszczę - zdjęcia, bo ładne. Pozujące w dobrym guście, więc cieszę się Twoją radością. :-)
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Henryka

Post autor: nina1611 »

oj coś czuję swoim noskiem że niedługo kolejna część lol lol lol
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Henryka

Post autor: rysia13 »

A gdzie jest mój post który piałam kilka dni temu ??? O_O

No ale trudno, napiszę jeszcze raz :gwizdać:

Henryczku czy to jest to dendrobium phal. które było podparte zapałką !!!
Nobile po prostu robi Ci prezent za Twoją walkę z chorobą :super:

Nowości piękne, szczególnie woskowiec, jak pociągnięty złotem :hyhy:
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
karell

Re: Storczyki Henryka

Post autor: karell »

piękne nowości, czy pomarańczowy pachnie? :serce: :serce: :serce:
mam identycznego i ma bardzo intensywny zapach
Henryk
VIP
VIP
Posty: 1189
Rejestracja: 19 sty 2012, o 08:00
Status: Aktywny
Lokalizacja: B.-B.

Re: Storczyki Henryka

Post autor: Henryk »

Dziękuję Wszystkim i,wybaczcie,tak też będę odpowiadał.

Zgodnie z Waszymi sugestiami,Dendrobium nie rozsadziłem.Niech rosną sobie razem,jak nie zginie to będzie gęsty krzaczek.Tego D. z zapałka już nie ma /Rysiu/ i nawet już nie pamiętam czy umarło z wysiłku,po kwitnieniu,czy sam go uśmierciłem.To drugie bardziej prawdopodobne bo,tak jak już mówiłem,nie radzę sobie z takimi maluszkami.Udaje mi się je ukorzenić potem jednak coś robię źle :ściana: ,bo najczęściej giną.Myślę,że za wilgotno je trzymam,za często pryskam podłoże.

Aktualnie kwitną mi wszystkie te nowe.Pokazywany pączek na łatku już prawie otwarty,ale nie pokazuję go.Chciałbym żeby całkiem się otworzył.O tym,że kwitnie również Smoluch nie wspominam,no bo to normalne.Napiszę o nim dopiero gdy coś się z nim wydarzy,np gdy przestanie kwitnąć. ;-)
Aaa,no i jeszcze o pomarańczku/Asia-karell/.Wąchałem go,mój pachnie bardzo,bardzo delikatnie ale za to b.przyjemnie.

Teraz parę fotek o tym jak Moje próbują walczyć o życie,ale OSTRZEŻENIE: osoby o wrażliwej estetyce proszę o oglądanie z zamkniętymi oczami. ;-)

Pierwszy to jeden z tych odżywających kikutów.Jeden już pokazywałem.Dzisiaj drugi.popatrzcie:

Obrazek,tez ma nowy listek ale i jeszcze coś./ta bibułka to domyślacie się dlaczego/.

Kolejny zmasakrowany to Tetraspis.Z trzech kupionych dwa lala temu botaników on jeden jeszcze mi nie kwitł.Chyba zapragnął zrobić to teraz.Może zdąży :beksa: Jego zaczęło atakować dosyć późno i dostał chemię /chyba/ na tyle wcześnie,że jest nadzieja. . .,a wygląda to tak:

Obrazek myślę,że ten mniejszy to jednak pędzik /?/ On akurat stracił jeden listek,ten najmłodszy,wierzchołkowy.

No i ostatni.Dorodna,wielka ale . . .zgroza:

Obrazek bez wierzchołka,z wyciętymi i poprzycinanymi liśćmi,z brzydkimi plamami posmarowanymi i miedzianem i maścią z cynamonem. :-( Ale ma to co widać pod listkiem:gruby zielony pędzik. :-)

No i takie to są widoki u mnie,niestety. :kwaśny:

Można otworzyć oczy!

. . . . .Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam /tutaj/
Henryk

Storczyki Henryka I
poprzednio
Awatar użytkownika
felekkartofelek
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk bliżej Śląska. ;)

Re: Storczyki Henryka

Post autor: felekkartofelek »

Henryku, przecież to aż radość oglądać np. te keiki, bo widać, że odżywają. Wiadomo nie jest to piękny widok te plamy, lecz myślę, że dobrze robisz, pokazując je. :-) I ładny pomarańczek. :gwizdać:
Pozdrawiam Kamil i Felek ;D
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Henryka

Post autor: katarzynka575 »

Henryczku zacznę od nowych lokatorów urocze oba . Widzę że teraz kolekcja z przewagą woskowych ,przekonałeś się do ich urody :hyhy: Biały w różowe piegi śliczny mimo że omdlały ,uwielbiam takie .

Wiesz a ja keiki dendrobium tylko podsypała bym podłożem żeby mogło się porządnie zakotwiczyć korzeniami .

Piszesz o reanimowanych że mało estetycznie .No cóż a kto w chorobie ładnie wygląda .Choć widać chcą urodę swą i Twój humor poprawić pędzikami i kwitnieniem :-) . Pewnie teraz nie będą miały siły na nowe listki skoro inwestują w pędy ale myślę że za czas jakiś pokażą się następne i nie będzie źle :ok:
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Henryka

Post autor: nina1611 »

Bardzo mocno trzymam cały czas kciuki aby Twoje roślinki doszły do siebie!!!!! :super: i żeby nigdy nic takiego się nie powtórzyło! widać chęć życia ;-) więc na pewno będzie dobrze :super:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczyki Henryka

Post autor: dorotka_kk »

jestem tego samego zdania co Katarzynka, a któż w chorobie pięknie wygląda ??? no któż ? na pewno nie ja lol

feniksy, a masz ich kilka pięknie walczą o życie :ok: brawa dla keieczek, już niedługo plamy pójdą w zapomnienie a zostaną same miłe widoki zieleniących się keiki, życzę ci ich jak najwięcej :super:
Co do tetraspisa to nie chcę, ale chyba muszę rozczarować :rumieni: ale nie gniewaj się na mnie, mi się wydaje, że to korzonek :wstyd:
ale za to na kolejnym to już dorodny pędzior ;-) :ok:
kwitnący boski :serce: niech cieszy we oczy jak najdłużej :)

jutro operacja dedykowana Tobie ;) już Ty wiesz o co chodzi :gwizdać: a w poniedziałek fruuuuu :gwizdać:
ale w zamian poproszę o ZDJĘCIA zmoluszka, a nie tylko info czy kwitnie i zapowiedź info jak przekwitnie ... :beksa:
Henryk
VIP
VIP
Posty: 1189
Rejestracja: 19 sty 2012, o 08:00
Status: Aktywny
Lokalizacja: B.-B.

Re: Storczyki Henryka

Post autor: Henryk »

Co prawda to prawda,przekonałem się o tym na własne oczy.Żona też chora i chyba na to samo co storczyki,bo jak normalnie jest dosyć ładna,tak teraz,brzydka jak te moje storczyki. :kwaśny: ;-)

Oj tak tak,życzcie mi,żeby te wstrętne plamy już się więcej nie pokazały,bo inaczej czeka je definitywna i ostateczna wyprowadzka.

Kamilu,Gosiu dzięki.

Kasiu,dendrobium już podsypane,dzięki.

Dorotko,no cóż,nie tym razem to innym.Czekałem dwa lata,poczekam kolejny rok.Jak już coś z trzonu zaczyna wychodzić to i pewnie pędzik wyjdzie. :-) A smoluchem już nie chce was zanudzać ale...jutro zrobię mu fotki ;-) a pokażę...już Ty wiesz o co chodzi. :-)
Pozdrawiam i zapraszam /tutaj/
Henryk

Storczyki Henryka I
poprzednio
Zablokowany