Adasiowe storczyki

adasiowa

Adasiowe storczyki

Post autor: adasiowa »

Nie mam ich dużo … żartobliwie nazywam je moją „kolekcją” … chociaż dominuje w niej jeden gatunek, a dwa pozostałe stanowią przysłowiową wisienkę na torcie.
Nigdy przedtem nie sądziłam, że tak zawładną moim sercem, zwłaszcza, że mijając kolejne okienne wystawy nieustannie natykałam się na niemal identyczne widoki na domowych parapetach.
Jednym ze wspomnień z ubiegłego stulecia był smutny widok storczyka, który kupiłam Mamie z okazji Jej Dnia, a który nie wytrzymał próby czasu i nadopiekuńczych, maminych rąk.
Wówczas te kwiaty były dostępne tylko w ekskluzywnych kwiaciarniach, a dostęp do rzetelnych i fachowych informacji dotyczących prawidłowej opieki – znacznie ograniczony.
Storczyki zawsze wydawały mi się roślinami bardzo wymagającymi, odpowiednimi wyłączne dla wybranej grupy pasjonatów, którzy niczym alchemicy – otaczają swoje rośliny magicznymi rytuałami.

W 2013 roku zostałam postawiona przed faktem dokonanym; w prezencie urodzinowym, w środku grudnia, otrzymałam pierwszy okaz storczyka, Phalenopsisa oczywiście :) Nie ukrywam, że radość mieszała się z ogromnym zwątpieniem we własne siły, jednak postanowiłam zaprzyjaźnić się nowym domownikiem.
Różowy Jasiek
mrd4l2cz7z3lr2cjsdhh.jpg
Później "kolekcja" lawinowo rosła w siłę; kolejno dołączały następne falenopsisy:
Biały Wacek - o którego liściach pisałam w wątku o chorobach storczyków
acbxwe2oeoy4mgmf6fbo.jpg
Cambria Burrageara Nelly Isler - Michalina, przybyła do nas po kwitnieniu
rd0g4xb4ysjf02uj36.jpg
Oncidium Baltazar
kgrg6xxnrwqv2fhdet.jpg
Biały z oczkiem Jeremi
oai3myn8dusv3z0myle.jpg
Piegowaty Kacper
29wblw91s8poiszt0ta.jpg
Fiołkowy Melchior
js0evo8utvcflsgvzr0.jpg
Żółta Florka
egsrpcr8scq57p77oehv.jpg
Miodowy Franciszek
t3j9bg769m456i0g2ct.jpg
Miniaturka I
grpsy7vh2dfdkgddjata.jpg
Ciąg dalszy nastąpi niebawem :) niemniej już teraz serdecznie zapraszam do odwiedzin ...
Pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Adasiowe storczyki

Post autor: kasia74 »

Super Aniu, jednak sie udalo, kolekcja zapowiada się ciekawie, :D większość z nas miala najpierw falenopisy, po jakimś czasie jednak ma sie ochotę spróbować z innymi, trudniejszymi gatunkami.
Myślę ze u Ciebie też tak będzie :u2: :u2: bo skoro zarejestrowałas sie tu na forum to inaczej być nie moze. :D
To ja już czekam niecierpliwie na ciąg dalszy
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Adasiowe storczyki

Post autor: Kasia_Ra »

Aniu :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :D
Wspaniały początek :super: , masz piękne rośliny i nadajesz im jeszcze fajniejsze imoina :u2: .

Kacpra i Florkę od razu bym Ci zakosiła ;)
Paolka33

Re: Adasiowe storczyki

Post autor: Paolka33 »

I ja witam Cię Aniu :)

Masz śliczne storczyki. Podobnie jak Ty też dopiero rozpoczynam przygodę z forum. :taniec:
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Adasiowe storczyki

Post autor: Kaktus »

Czes Aniu :D
Ten bialy phalek jest sliczny :]
Jak juz Kasia74 wspomniala ,wpadlas w nasze szpony ,wiec wspolczuje Twojemu portfelowi :D :D :D
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Adasiowe storczyki

Post autor: Bober »

Super Aniu, że udało założyć się wątek :D
Dla mnie wygrywa miniaturka, bo mam do niej słabość :D Mam taką samą i wiele dla mnie znaczy :)
Fajnie się zapowiada :hura1: Obficie ci kwitną zauważyłam, wszystkie obsypane kwiatami :D
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Adasiowe storczyki

Post autor: bichette »

Witam Aniu, piękne masz storczyki :klaszcze:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
nemo007
VIP
VIP
Posty: 501
Rejestracja: 25 gru 2013, o 17:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adasiowe storczyki

Post autor: nemo007 »

Aniu, super storki!!! oczywiście na początek, bo jak już Królowe pisały, im dalej w las, tym więcej botaników i oznaczonych hybryd spotkasz :u1: :u1: :u1: :taniec2: :taniec2: :taniec2: .
adasiowa

Re: Adasiowe storczyki

Post autor: adasiowa »

Dzień dobry :)
Witam serdecznie wszystkich zacnych Gości :) i bardzo dziękuję za przesympatyczne słowa ...
Obu Kasieńkom, Paulince, Actus, Pati, Bichette, Nemo ...
Jeśli Wasze "szpony" będą tak życzliwe i przyjazne, to z przyjemnością w nie wpadnę :), zwłaszcza, że naprawdę jestem na początku wspólnej ze storczykami drogi i zdaję sobie sprawę, że wiele zakrętów przede mną.
I wiele zakupów ;-) nie wiem, co prawda, jak zniosą to moje wariactwo parapety i portfel, ale .... jestem dobrej myśli.
Przyznam szczerze, ze falenopsisy są moją pierwszą miłością i póki co chciałabym poświęcić się właśnie im; z góry przepraszam, ale nie znam się na odmianach, stąd imiona dla moich podopiecznych ;-)
Mam jednak malutkie, cichutkie marzenie ... powiem Wam w tajemnicy, że bardzo mnie kusi Ph. equestris var alba, ale ... to kwestia dalszej przyszłości. Najpierw muszę nabrać większego doświadczenia :), w głównej mierze dzięki Waszej wiedzy i pomocy ...

"Apartament" nr 1 - parapet w kuchni, na czas zimowy
2i8lt612v90dtr50jxqv.jpg
no8hmq2af85ktijkuut.jpg
"Apartament" nr 2 - parapet w pokoju, na czas letnio-jesienny
ld44vatslzf828xoue13.jpg
Żółta Florka w zbliżeniu
sa6k65gv67219ekns8w.jpg
Miniaturka II
i77h5v7daigerz3h2d30.jpg
Pozdrawiam cieplutko :), do zobaczenia w następnej "odsłonie" ...
Paolka33

Re: Adasiowe storczyki

Post autor: Paolka33 »

Pięknie u Ciebie. :)
ODPOWIEDZ