Adasiowe storczyki

kaciarynka

Re: Adasiowe storczyki

Post autor: kaciarynka »

U mnie fiołeczki też śpią.. Dostałam storczyka wysłanego pocztą i połamały mu się pędy i liście ze stożka wzrostu, może też troszkę zmarzł bo lekko żółtawy się zrobił, przesadziłam go i po tygodniu widzę, że wypuszcza maluciutki korzonek z czego obecnie bardzo się cieszę, kit z kwitnieniem, dobrze, że żyje:)
adasiowa

Re: Adasiowe storczyki

Post autor: adasiowa »

Idzie wiosna. Grypa szaleje, niestety :( , ale na przekór chorobie nastrój poprawiają storczyki :)
Burrageary polecam wszystkim.... nie są kłopotliwe w uprawie, wybaczają drobne zaniedbania, ale wymagają od właściciela sporo cierpliwości, jeśli chodzi o cykl kwitnienia. Niemniej zapach ich kwiatów wynagradza długie czekanie.
U mnie rekordzistką jest cambria Nelly Isler, przysłana przez kolegę we wrześniu jako przekwitnięta roślinka. Do dzisiaj po prostu ... trwa. Chciałabym "załatwić" jej braciszka, Stefana Isler, ale dotychczas nie trafiłam na niego.
Tegoroczna Gardenia, zwiedzana w pośpiechu ze względu na "epidemię" grypową w domu, zaowocowała dwoma nowymi mieszkańcami :)
Phalenopsis Little Amaglad ( Brother?) - wyczytałam, że jest to oznaczona hybryda; czy to z kolei oznacza, że znani są jej "rodzice"?

Aurelia :)
IMG_1188.jpg
IMG_1178.jpg
IMG_1180.jpg
A to .... moje wielkie marzenie, paputek Kmicicem zwany ;-) jeśli okaże się, że potrafię się nim opiekować, doczeka się swojej Oleńki.
IMG_1170.jpg
Paolka33

Re: Adasiowe storczyki

Post autor: Paolka33 »

Śliczne kwiaty i zdjęcia. :)
Też mam takiego paputka. Długo utrzymuje kwiat.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Adasiowe storczyki

Post autor: Kasia_Ra »

Aniu, gratuluję takich pięknych nabytków :ok:
Phal jest prześliczny - uwielbiam takie drobnokwiatowe, a to połączenie barw jest cudowne. Miałam kiedyś podobnego, ale już jest w krainie wiecznych kwitnień :oczy: .
Imię do paputa trafnie dobrane lol , jest :super:
Awatar użytkownika
nemo007
VIP
VIP
Posty: 501
Rejestracja: 25 gru 2013, o 17:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adasiowe storczyki

Post autor: nemo007 »

Śliczny ten phal, gratuluję zakupu :D
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Adasiowe storczyki

Post autor: Bober »

Bardzo ładny phal :) Ślicznie wygląda w tym koszyku ;)
Fajny paput, niech zdrowo rośnie! :)
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Adasiowe storczyki

Post autor: bichette »

Piękny sabotek, niech zdrowo rośnie i chętnie kwitnie, phal również bardzo mi się podoba, kiedyś nawet takiego miałam . . . :)
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
ODPOWIEDZ