Szczęśliwa czternastka…. :)

Awatar użytkownika
damianexe
VIP
VIP
Posty: 200
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 19:33
Status: Aktywny
Lokalizacja: Dalachów - Opolskie

Re: Szczęśliwa czternastka…. :)

Post autor: damianexe »

biały Phalek świetny :D :D zdrowy i duuużo kwiatów :D :D
Pozdrawiam Damian

damianexe@o2.pl
LOVEstorczyki

Re: Szczęśliwa czternastka…. :)

Post autor: LOVEstorczyki »

Witam Was ponownie :*

Moje narzekania chyba zmobilizowały (część) storczyków i zaczynaja budzić się do życia - kwitną :hura1:
To jeden z nich, który mnie pozytywnie zaskoczył na Wielkanoc ilością swoich kwiatów :
IMG_6761.jpg
IMG_6761.jpg (60.55 KiB) Przejrzano 5044 razy
IMG_6762.jpg
IMG_6762.jpg (56.68 KiB) Przejrzano 5044 razy
Jednak żeby nie było tak kolorowo to odrazu gdy zżuci kwiaty muszę go przesadzić (reanimować). Ma strasznie mało korzeni - już wiem dlaczego. Wykryłem problem ( we mnie, mojej nadopiekuńczości ).
IMG_6763.jpg
IMG_6763.jpg (67.41 KiB) Przejrzano 5044 razy
Ale postanowiłem że ten storczyk i drugi jego kolega - którzy są w podobnym stanie (i korzeni i kwitnienia) będą przesadzeni do szklanych doniczek z warstwą ... ( i tu się zastanawiam właśnie - i proszę Was o doradzenie mi). Czy jako warstwę spodnia(drenażu) kupić otoczaki i pod nie zwykły piasek czy może wymyślne kolorowe kamienie i do tego kolorowy piasek tylko że te kamienie "wymyślne" bedą drobniejsze od otoczaków - oczywiście jako podłoże dla storczyka zastosuje keramzyt, który nie raz już mnie uratował to napewno tylko wacham się z tą spodnią warstwą.
LOVEstorczyki

Re: Szczęśliwa czternastka…. :)

Post autor: LOVEstorczyki »

Cześć,

Nie odpowiadacie na pytanie o keramzyt to spróbuje zaryzykować ... Może się uda :D


Teraz mam kolejną porcje kwitnących storczyków ( które po przekwitnięciu bedzie trzeba potraktować keramzytem ).
IMG_6814.jpg
IMG_6814.jpg (68.77 KiB) Przejrzano 4987 razy
IMG_6815.jpg
IMG_6817.jpg
IMG_6818.jpg
Jeszcze zdjęcie mojego "stolika reanimacji" tak to (niestety) wygląda - powoli budzą się do życia oczywiście w keramzycie bo jakby inaczej, ale dla mnie to jedyne wybawienie dzięki temu te storczyki jeszcze żyją.
IMG_6819.jpg
I jeszcze jedna sprawa ma może ktoś do sprzedania Vandę ? Najlepiej kobaltowa ... Poszukuję ostatnio i nie mogę znaleźć może mi pomożecie - wiadomości na priv. :papa1:
Karina32

Re: Szczęśliwa czternastka…. :)

Post autor: Karina32 »

przepięknie tobie te storczyki kwitną :super: a ten biało różowy piegusek ze zdjęcia jest słodziasty :ok:
Awatar użytkownika
damianexe
VIP
VIP
Posty: 200
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 19:33
Status: Aktywny
Lokalizacja: Dalachów - Opolskie

Re: Szczęśliwa czternastka…. :)

Post autor: damianexe »

Bardzo ładne kwitnienia, okazałe kwiaty i żywe kolorki :D :D
Pozdrawiam Damian

damianexe@o2.pl
ODPOWIEDZ