Szczęśliwa czternastka…. :)

Daetorian

Re: Szczęśliwa czternastka…. :)

Post autor: Daetorian »

Witaj,

ładny fiolet:) mam podobnego ale u mnie rozwija maks 2-3 kwiaty na raz i tak od paru miesięcy...
LOVEstorczyki

Re: Szczęśliwa czternastka…. :)

Post autor: LOVEstorczyki »

Daetorian jest okres zimowy i żeby ładnie kwitły trzeba je postawić na parapecie z grzejnika (ten nie był na takmi i 1/2 pąków opadła, teraz jest na parapecie z grzejnikiem i jest OK)
Cieszę się że mój okaz Ci się podoba :anioł:
Daetorian

Re: Szczęśliwa czternastka…. :)

Post autor: Daetorian »

Moje mają kontrolowane warunki, mam na parapecie mała stacje pogodową :) Stała kontrola temp. i wilgotności. Temp utrzymuje 18-21 C a wilgotność 50-60% nawet z nawilżaczem ciężko więcej niż 60% osiągnąć. Do czego zmierzam, to to, iż ten mój fioletowy już tak ma bo to jego 3 kwitnienie i zawsze tak dozuje te kwiaty :D Ma to swoje zalety bo praktycznie kwitnie 4-5 miesiące non stop z 2 miesięczna przerwą. :D
LOVEstorczyki

Re: Szczęśliwa czternastka…. :)

Post autor: LOVEstorczyki »

W takim razie życzę aby kwitł tak dalej (tak często i może z większą ilością kwiatów)
Ale jeśli ma tak mało kwiatów to możliwe że jego system korzeniowy nie jest w najlepszej kondycji... ;(
Tak mi się nasunęło ale jeśli ci to nie przeszkadza to OK, przy przesadzaniu sprawdź tylko dokładnie system korzeniowy :)
kaciarynka

Re: Szczęśliwa czternastka…. :)

Post autor: kaciarynka »

No fajny, ja identycznego zmarnowałam:( czekamy na więcej zdjęć
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Szczęśliwa czternastka…. :)

Post autor: Kasia_Ra »

Fajne obfite kwitnienie :klaszcze:
Ja takie miałam na początku mojej kariery storczykowej, teraz może przedobrzam, może co innego, ale obfite kwitnienia odeszły w przeszłość.
LOVEstorczyki

Re: Szczęśliwa czternastka…. :)

Post autor: LOVEstorczyki »

Kasia_Ra Wow to jak to jest obfite to ja nie wiedziałem bo dla mnie to jest takie trochę marne to kwitnienie :D
Wykasowałem już zdj takiego ,który jak kwitł to aż z ilości kwiatów się przewracał (teraz też zaczyna kwitnąc więc może za miesiąc wstawie zdj i to jest naprawdę obfite) hehehe
Życzę Ci ( Kasia_Ra ) aby każde kwitnienie było co najmniej tak obfite jak na moich zdj :)
paul1941

Re: Szczęśliwa czternastka…. :)

Post autor: paul1941 »

Witam obejrzałem i gratuluję oby tak dalej
Pozdrawiam Paweł
LOVEstorczyki

Re: Szczęśliwa czternastka…. :)

Post autor: LOVEstorczyki »

Dziękuje aż się zarumieniłem hehehehe :* ;)
LOVEstorczyki

Re: Szczęśliwa czternastka…. :)

Post autor: LOVEstorczyki »

Witajcie,
Z okazji nadchodzących Świąt i piękniej pogody postanowiłem wziąć moje (najlepsze) storczyki na spacer, żeby się trochę przewietrzył i zrobić im małą sesje
Miniaturka nauczyła mnie cierpliwości - czekałem ponad rok aż zakwitnie (był kupiony na przecenie po przekwitnięciu za 10 zł - nawet nie wiedziałem jaki kolor mają kwiaty, zaskoczenie heh )
Drugi jest moim największym, najokazalszym i wszystko co z naj- okazem he heh (serio ma ogrooomne… kwiaty ;) )
Dodaje zdj. z miniaturka dla skali duży co nie ??
Jak wam się podobają ???
Załączniki
IMG_4280.JPG
IMG_4281.JPG
IMG_4279.JPG
ODPOWIEDZ