Storczyki Kasi_Ra 3

Mirka Ż

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Mirka Ż »

Muzycznie pięknie razem grają.
Oj Kasiu, Kasiu lejesz miód na moje oczy.
Beata

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Beata »

Cudny zakup :)

Kasiu, też byłam na tej wystawie, to był mój pierwszy raz i szczerze mówiąc to przykro mi to stwierdzić, ale naprawdę mnie rozczarowała. Fakt, że fajnie było mieć możliwość pooglądania kwiatków przed zakupem i ewentualnej rozmowy ze sprzedającymi, ale liczyłam na to, że będzie trochę inaczej. Generalnie na wystawę zabrał mnie mój mąż, który zresztą bardzo się na nią cieszył bo chciał zobaczyć, czym tak się "jaram", ale wyszedł i stwierdził, że w sumie to takie rzeczy mamy w domu.

Przynajmniej ja też nie wyszłam z pustymi rękoma :D
Awatar użytkownika
kasinek77
Początkujący
Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 22:03

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: kasinek77 »

Kasiu piekne phale!!! Znow mi slinka pociekla i lista zachcianek sie powiekszyla. A obiecalam sobie ze stop, koniec, basta! bo miejsca nie mam juz na nic nowego! ;(
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Kasia_Ra »

Wszystkim serdecznie dziękuję za odwiedziny i miłe wpisy :* .
Witam pierwszorazowych gości :padam: i cieszę się, że mimo posuchy znaleźliście coś, na czym można oko zawiesić :)


Zakwitł u mnie jeden storczyk, ale tak, że padłam ze zdziwienia :padam_z_wrazenia: .
Albo niechcący zamieniłam fiszki, albo kompletnie inaczej zakwitł :hgw:

Według fiszki i pokroju rośliny jest to phal. tetraspis Red Mark x phal. stuartiana var. nobilis Lemon Yellow, choć bardziej przypomina kwiat phal. Yungo Gelb Canary x lueddem. Woodlawn. Ten drugi ma pączka, więc jeśli go nie zasuszy, to sprawa się może wyjaśni.
3 s.17 SAM_4374.jpg
3 s.17 SAM_4372.jpg
3 s.17 SAM_4369 (2).jpg
Jego 'poprzednie' kwitnienie można zobaczyć na samym początku tej części - było zachwycające - dlatego go kupiłam ...
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: kasia74 »

Kasiu może i ma zamienione fiszki, ale ten kwiatek i tak bardzo mi się podoba :D
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: carpe diem »

Kasia_Ra pisze:Według fiszki i pokroju rośliny jest to phal. tetraspis Red Mark x phal. stuartiana var. nobilis Lemon Yellow, (...)
Jego 'poprzednie' kwitnienie można zobaczyć na samym początku tej części - było zachwycające - dlatego go kupiłam ...
Kwiaty i zdjęcia pierwszej wersji Phal tetraspis x stuartiana z początku tej części są na tyle zachwycające, że, jak do mnie Phalenopsis nie gada, tak ta przemówiła. :u1:
Od października mam w kolekcji tę krzyżówkę. ;-) Na marginesie, zarejestrowana jest ona pod nazwą Tetra Star.
Storczyk przyszedł z 3 pędami kwiatowymi, u mnie wypuścił jeszcze dwa, więc czekam na kwiaty.
Jeżeli okaże się, że będą jak te powyżej, to się pochlastam !!! Byłaby to ewidentnie kara za niedotrzymywanie danych sobie obietnic. lol

Oczywiście nie znaczy to, że nie podoba mi się Twój aktualnie kwitnący storczyk. Wszystkie kwiaty z natury są piękne, ale przecież wszystkich nie da się mieć u siebie 8-)
Poza tym jedne są bardziej ładne, drugie mniej... :D
Awatar użytkownika
PanPsychopsis
Początkujący
Początkujący
Posty: 161
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 18:34
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: PanPsychopsis »

Stuartiana x tetraspis w tym wydaniu to faktycznie niestety pomyłka :(
Pozdrawiam ja i moje zakurzone storczyki.

Marcin
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Iwona1905 »

Najważniejsze że zakwitł i jest piękny :D
Pozdrawiam Iwona
ODPOWIEDZ