Biedactwa

Ola77

Re: Biedactwa

Post autor: Ola77 »

Tomek,2 lata nie brzmi źle ale ja niecierpliwa jestem :D
Nawóz dostają.Ta większa rośnie fajnie,a druga widać,że ma chęć.Wypuściła 5 psb w wersji mini :/
Jest więc szansa,że ich nie uśmiercę :D Co najważniejsze,szukałam przędziorków i nie znalazłam.
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Biedactwa

Post autor: tom_mix »

Ola77 pisze: Nawóz dostają.Ta większa rośnie fajnie,a druga widać,że ma chęć.Wypuściła 5 psb w wersji mini :/
Jest więc szansa,że ich nie uśmiercę :D Co najważniejsze,szukałam przędziorków i nie znalazłam.
Jak puściła psb w wersji mini to znak że coś się dzieje z korzeniami :) młode dadzą swoje korzenie więc będzie już tylko lepiej, teraz tylko żeby ich nie zalać.

Przędziorki to albo lupa albo chusteczka higieniczna, jesli przetrzesz liście od spodu i coś się zlapie na chusteczkę to z dużą pewnością możesz założyć że to przędziorki :)
Ola77

Re: Biedactwa

Post autor: Ola77 »

Z podlewaniem szczerze mam problem.Za bardzo im dogadzam :D Muszę opanować sytuację,bo będzie katastrofa. :mur:
kaciarynka

Re: Biedactwa

Post autor: kaciarynka »

Masz jakieś kwitnące storczyki? Wstaw więcej zdjęć:)
Ola77

Re: Biedactwa

Post autor: Ola77 »

Niestety nie posiadam kwitnących storczyków :( Ale jest szansa :)
Chętnie wstawię więcej fotek,jak tylko czas na to pozwoli.
kaciarynka

Re: Biedactwa

Post autor: kaciarynka »

Czekam ;)
Ola77

Re: Biedactwa

Post autor: Ola77 »

Mój kolejny podopieczny.Cymbidium ruby pendant(prawdopodobnie) :/
Obrazek
Nie zastanawiając się wcale,wystawiłam go do ogrodu.Jest w towarzystwie chwastów,katalpy,strelicji.Prztrwał kilka burz i lekkie przymrozki.Chyba jest zadowolony,ponieważ postanowił coś wypuścić :D Oby tak dalej.
Obrazek
kaciarynka

Re: Biedactwa

Post autor: kaciarynka »

No niczego sobie, a kwitł Ci już?
Ola77

Re: Biedactwa

Post autor: Ola77 »

Niestety jeszcze nie uraczył mnie kwiatami :D
Awatar użytkownika
nemo007
VIP
VIP
Posty: 501
Rejestracja: 25 gru 2013, o 17:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biedactwa

Post autor: nemo007 »

Olu, trzymam kciuki aby zakwitł :D Mi jeden raz udało się zmusić cymbidium do wypuszczenia pędu kwiatowego, własnie jak postał sobie w nocy w temperaturze sięgające do -5 (wg prognoz) niestety pózniej przedobrzyłem z podlewaniem (zapomniałem wyjąc z wiadra i postał tydzień w wodzie, po szyję) i padł.
ODPOWIEDZ