Storczykomania :)

Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczykomania :)

Post autor: dorotka_kk »

Trzymam kciuki za wygraną walkę, szkoda Cambri ale może się rozwinie, co do sposobu walki to raczej nie pomogę, ale wspieram gorąco :serce:
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykomania :)

Post autor: nina1611 »

zastosuj tabletki provado, może pomoże.
a możliwe że woda dostała się pomiędzy liście i dlatego gniją psb?
trzymam kciuki aby było dobrze! :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykomania :)

Post autor: lucyna »

Karolinko, walczyć trzeba, nie zawsze musi być kolorowo.
Ruch powietrza zimą mamy słaby i wszelkie pryskanie storczyków może właśnie powodować gnicie :-( dlatego pisałam o tabletkach to będzie chyba najlepsze wyjście. Paskudy mogą być wszędzie i do każdej doniczki trzeba włożyć Provado. Proszę zdaj relację na bieżąco :niepewny:
Asia

Re: Storczykomania :)

Post autor: Asia »

Karolinko piękną masz kolekcję storczyków.
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczykomania :)

Post autor: jus222 »

Witam się u Ciebie ;)
Cudne falenopsisy, Pokazałaś.
Walcz z przędziorkami, bo szkoda by było kwiatów cambrii.
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczykomania :)

Post autor: tom_mix »

Karolinko, niezbyt fajnie się czyta takie wpisy jak Twój.
Na storczykach tez kiedyś miałem wciornastki, najłatwiej (bez chemii) się ich pozbyć robiąc codzienne prysznice roślinom i zwiększając wilgotność, dodatkowo raz w tygodniu spryskać czosnkiem. U mnie bardzo szybko pomogło.
Jeśli będziesz stosować pałeczki provado to koniecznie pół dawki. Tak jak Lucynka napisała łatwo poparzyć korzenie.

Z przędziorkami walczyłem tylko na brugmansiach. Jedyne co pomogło to vertimec , nawet Magus sobie z nimi nie dał rady. Tylko że w domu to raczej nie za bardzo z pryskaniem tym środkiem, strasznie śmierdzi.

Będę trzymać Obrazek żeby pąki na Cambrii się otworzyły i za wygraną z szkodnikami.
Awatar użytkownika
-Maroka-
Znawca
Znawca
Posty: 614
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:42

Re: Storczykomania :)

Post autor: -Maroka- »

Dziękuję serdecznie Wszystkim za słowa otuchy - jesteście kochani ;-)

Dorotko pączki sie powoli zaokrąglają i nabierają pururowego koloru, ale z bliska jakby brakowało im turgoru, czekam cierpliwie.

Małgosiu masz rację, przyznam się że nawet specjalnie pryskałam pomiędzy liście :krzesło: żeby pozbyć się tych przędziorów, ale to dlatego że siedziały ukryte pomiędzy młodymi liśćmi - aż czerwono tam było jak je rozchyliłam. Teraz jestem juz duuuuużo mądrzejsza - straciłam moje 2 Miltoniopsisy, które były najsilniesze :beksa:

Lucynko tabletki kupiłam do każdej doniczki włożyłam po pół tabletki, ale jeszcze rozdrobnionej, zobaczymy co się będzie działo - one są wszędzie - czy to pomoże?! :beksa:

Asiu witam Cie serdecznie u mnie - zaglądaj do nas częściej :-)

Justynko Ciebie również gorąco witam i zapraszam częsciej, a przędziory są okropne, boję się że mi całą kolekcję przetrzepią :mur:

Tomku dziekuje bardzo za rady, po opryskach pogniły mi psb, a wciornastki zasiedliły się u Miltoniopsisa, a tam ciągle wilgotno - wyrzuciłam całą ziemię razem ze storczykiem :beksa: Ostatnio nawet się zastanawiałam czy to na pewno jest Cambria a nie jakies Oncidium, ale to chyba się okaże jak rozwinie pączki - o ile rozwinie :załamany:


Na pocieszenie fotki mojej miniaturki z przeceny, w końcu się rozwinęła - taka przeciętna, marzyłam o cukierkowej :oschły:
Niestety przez ostatnie zmiany temperatur też zasuszyła 3 pączki.
Jakaś taka niezgrabna jest - popracuję nad nią jak przekwitnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Karolina
Storczykomania
karell

Re: Storczykomania :)

Post autor: karell »

Wcale nie przeciętna, bardzo ładna :-) Życzę powodzenia w walce z tymi potworami :-)
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykomania :)

Post autor: nina1611 »

śliczna miniaturka!
ma piękny kolorek i te żyłki są urocze :serce:

A miltoniopsisów szkoda, ale każdy ma jakieś straty, niestety porażki też są wpisane w nasze hobby :załamany:
Ja ostatnio zasuszyłam Zygopetalum, teraz staram się go przywrócić do życia, a z drugiej strony chyba będę musiała pożegnać swoje Cymbidium które ostatnio rozleciało mi się w rękach bo zaczęło trochę gnić :O mimo że dośc skąpo je podlewałam, no ale cóż, po każdej porażce człowiek jest silniejszy :super:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykomania :)

Post autor: lucyna »

Mamy takie same miniaturki ;-)
Miejmy nadzieję, że pomoże. Tabletki zimą to chyba najlepsze rozwiązanie. Nie chcę zapeszać, ale ja chyba właśnie dzięki nim pozbyłam się przędziorków. Po opryskach zawsze coś zostawało, bo co jakiś czas odkrywałam przędziorki na nowo. Myślę je kupić znów na wiosnę i profilaktycznie włożyć do doniczek.
ODPOWIEDZ