Storczykomania :)

Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykomania :)

Post autor: nina1611 »

ale cattleyka :0 cudo!!!! jeszcze w takich pięknych kolorach :serce: :serce: :serce:
a Sedirea niech zdrowo rośnie a pęd niech błyskawicznie dojrzewa! :super:
:* :*
czekam na ciąg dalszy . . . :hyhy:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczykomania :)

Post autor: marwes63 »

Karolinko kolorystyka katlejki niesamowita żółć z czerwienią /fioletem , dwa gorące kolory i zapach na dodatek wszystko razem rzadko sie spotyka .
Gratuluję zakupu Sedirea japonica ,to piękna dorosła roślina. Ja na pęd u swojej czekałem 2lata , ale był to storczyk roczny z agaru.Teraz akurat mi kwitnie , ponoć pięknie pachnie ale ja na razie go nie wyczuwam , zresztą storczyki pachną pięknie w słońcu a przecież go niema.
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczykomania :)

Post autor: Elżbieta »

Zgadzam się,że katlejka śliczna.Rysia ma albo taką samą,albo bardzo podobną :wyjaśniam: To się zobaczy :uśmiech:
A ja czekam na kwiatuszki Sedirei japońskiej.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Jaganet

Re: Storczykomania :)

Post autor: Jaganet »

Witam :)

Podziwiam ładnego egzemplarza sedirea japonica z OG. Kiedyś skusiłam się na ten gatunek właśnie z OG. Przysłali mi nawet z wychodzącym pędem, ale po tygodniu okazało się, że pęd czerniał, rozwinął się tylko 1 kwiatek. Niestety w miesiąc po zakupie zgnił pęd główny i rośliny nie udało się uratować. To był wtedy przełom kwietnia i maja, więc tym bardziej byłam zawiedziona, że przysłali mi chorą roślinę, której nie mogłam nawet zareklamować. Odtąd nigdy nie decyduję się na zakup wysyłkowo storczyków. Jak mam jakieś "chciejstwo" to wolę poczekać na kiermasz, u mnie w W-wie storczykowe są 2 razy do roku.
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykomania :)

Post autor: katarzynka575 »

Karolinko śliczne nowości . Catlleyka ma urocze kwiatuszki i super że nie zasuszyła pączków .

Sedirea japonica widać że zdrowiutka a za pedzik trzymam kciuki żeby ładnie urósł i pokazał kwiatuszki :ok:

A jak tam sabotek ,może coś się pokazało ?

Karolinko ja jeszcze powrócę do odpowiedzi na mój wpis . Ja po przesadzeniu storczyków mało kiedy mam straty w kwitnieniu . Raczej odwrotnie jeśli mogę tak powiedzieć ,czuję że storczyk odżywa w tym nowym podłożu :hyhy:
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczykomania :)

Post autor: Efka »

Karolinko, prześliczne nowości. Katlejka podoba mi się o wiele bardziej, niż wiele "rasowych" z tego rodzaju, jest nieziemska. A Sedirea niech Cię szybciutko zachwyci swoją oryginalną urodą :ok: .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykomania :)

Post autor: bichette »

Ta Cattleya jest śliczna, całe szczęście że pąki pięknie się rozwineły, nowość z OG :super: , ciekawa jestem jak zakwitnie, moja już niebawem się ujawni :)
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczykomania :)

Post autor: jus222 »

No, katleja - cudeńkko :klaszcze:
Piękna nowość...ależ Kusicie tą Sedireą...A ja wciąż się waham, Sedirea czy Haraella, oba te mikruski bardzo mi się podobają ;)
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczykomania :)

Post autor: tom_mix »

Piękna Cattleyka, dokładnie taka mi się marzy. Ma idealne połączenie kolorów :serce:
A jak się miewa Iwanagara? Mojej już rosną pędziki, jeden dopiero wyszedł z pochewki a drugi już niedługo powinien pokazać pączki :D

Trzymam kciuki za Sedire, oby nie stało się tak jak u Agi.
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykomania :)

Post autor: Karolkaaa »

Trzymam za :super: :super: Japonicę.
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
ODPOWIEDZ