Storczykomania :)

Awatar użytkownika
-Maroka-
Znawca
Znawca
Posty: 614
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:42

Re: Storczykomania :)

Post autor: -Maroka- »

Kochani Rysiu, Kasiu, Agato, Małgosiu, Elżbieto, Efka, Agnieszko, Karolkaaa dziękuję bardzo w imieniu cattlei, niestety juz przekwitła :/, ale siedzi w nowym podłożu, wygląda na silny okaz.








Michale ani mi się waż :zły: ona i Iwanagara to sa moje najlepsze cattleye, nie oddam 8)









Marku podziwiam, ja na pewno wykończyłabym raz dwa taka siewke z agaru, coś mi z nimi nie idzie :0 na pewno jesteś dumny z takiego osiągnięcia, moja juz przyszła z malutką kuleczką ;) czas pokaże jak to z nia będzie, ale jak nawali :zły: to chyba tak jak Agnieszki pójdzie w świat









Jaganet bardzo mi przykro, mam nadzieję, że mnie to nie spotka, chociaz po doświadczeniach na forum czuję, że może tak być i u mnie :0 Ja niestety nie mam możliwości wyjazdu na kiermasz więc zostaje tylko net :( tym razem z OG kupiłam też Ph. bellina i niestety nie jestem zadowolona bo miała mało korzeni i nie wiem czy dam sobie z nią radę ;(








Kasiu sabotej jak już u ciebie w wątku pisałam stoi w miejscu, ma 2 rozetki na które liczyłam, ale nico nie widać Hmmm i chyba pójdzie w świat ... dam mu jeszcze miesiąc a potem won :cisza:






Justynko to kup sobie obie :hyhy: :hyhy: :hyhy: one są takie malutkie na pewno znajdziesz miejsce





Tomku mnie też ta catteya urzekła, zobaczymy czy zakwitnie ponownie. U mojej Iwanagary widać coś w pochewce, ale na tej młodszej psb, stara stoi w miejscu - bardzo wolno się powiększa ten pęd. Cieszę się, że u ciebie sa juz znaczne postępy. Podlewam ją ciągle tak samo, mam nadzieję, że dobrze :V
A u s. japonica na razie rośnie ped ma 5 cm, ale i tak póki nie zobacze kwiatków żyję w stresie...






A to już coś na MM z jednej strony jest pęd a z drugiej to
Obrazek





kolejna nowość Aerangis biloba
Obrazek





Laelia alaorii x praestans stan korzeni kiepski
Obrazek





Kupiłam też Ph. bellina macie może jakieś rady co do uprawy tego storczyka?
Pozdrawiam Karolina
Storczykomania
Jaganet

Re: Storczykomania :)

Post autor: Jaganet »

Maroka, phal.bellinę, która ma słabe korzenie, możesz posadzić do podłoża z łupinek fistaszków (z porad Mery) i zapewnić wilgotne otoczenie. Laelię miałam identyczną, kupiona co prawda z korzeniami, ale w doniczce podgniły i musiałam je całkiem usunąć. Na kiermaszu poradzono mi posadzenie posmarowanej lekko ukorzeniaczem na podkladkę z korka. Roślinkę przymocowałam cieniutką "kapeluszową" gumką z dodatkiem sphagnum i powiesiłam na krawędzi dużego otwartego słoika, na dno nalałam troszkę wody. Sphagnum od czasu do czasu spryskiwałam.
Po kilku miesiącach wyrosły miała już nie tylko nowe korzenie, ale i kilka przyrostów, ładne nowe liście. Niestety nie mogłam jej zapewnić warunków do zainicjowania kwitnienia - najlepiej ją latem wystawiać na zewnątrz i komuś odsprzedałam.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykomania :)

Post autor: Kasia_Ra »

Będziesz musiała podratować nowości, to przykre :(
Moim faworytem jest Aerangis biloba, bardzo podobają mi się jego kwiaty :serce: , mam nadzieję, że choć on jest w dobrej formie...
Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Storczykomania :)

Post autor: goskle »

Piekna kolekcja a katleyki przepiękne :D
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykomania :)

Post autor: nina1611 »

W Twoich rączkach nowości szybciutko dojdą do siebie :super: i oby zakwitły jak najszybciej :super:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
nieszka
VIP
VIP
Posty: 1011
Rejestracja: 12 maja 2012, o 16:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczykomania :)

Post autor: nieszka »

Cudna Kattalejka i Gratuluje nowosci niech zdrowo rosną. ;)
Trzymam kciuki za japonice bo cos strasznie w tym roku sa fochate z tego co czytam u innych.
Zapraszam do mojego storczykowego okienka
http://www.myorchids.bloog.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ag-Nieszka

Pamiętaj, zdjęcie jest własnością tej osoby, która je wykonała
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczykomania :)

Post autor: tom_mix »

Iwanagarą się nie przejmuj, u mnie pochewki były już od początku zimy a dopiero niedawno ruszyły. Ten typ tak ma niestety. Jeśli na starej nic się nie dzieje to być może tak zostanie i nie zakwitnie niestety, ale jak na młodej jest pochewka i coś się kluje to na pewno wiosną będą kwiaty :ok:

Aerangisa bilobe najchętniej bym Ci ukradł :anioł: dalej mnie przeraża ten gatunek. Na ostatniej wystawie już miałem w łapkach Aerangisa, ale zrezygnowałem 8) Może przy następnej okazji
Awatar użytkownika
kasialb1
VIP
VIP
Posty: 703
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:52
Status: Aktywny
Lokalizacja: pomorskie

Re: Storczykomania :)

Post autor: kasialb1 »

Cattleya ma piękny kolor, a nowości na pewno będą ładnie rosły :)
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykomania :)

Post autor: bichette »

gratuluję nowości, zwłaszcza Aerangis biloba i belliny, cudowne zapachowce a biloba dla odmiany pachnie wieczorami -cudo.
Bellina w porównaniu do wiekszosci phal. lubi więcej wilgoci, nie przesuszaj za mocno korzeni. Jak tylko robią się srebrne od razu swoja mocze, dobrze mi rośnie w mieszance kora,seramis,mech. Nie jest trudna ani kaprśna moim zdaniem i pięknie pachnie.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczykomania :)

Post autor: jus222 »

Ciekawe nowości do Ciebie dotarły ;)
ODPOWIEDZ