Storczykomania :)

Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczykomania :)

Post autor: dorotka_kk »

OOO moje miniaturki ;-) Kupiłam ostatnio dwie takie za 3zł ;-) Piękna jest, pięknie żyłki komponują się z tym delikatnym a właściwie tylko cieniem różu :)
Ani mi się waż nazywać jej przeciętną :młotek:
Awatar użytkownika
-Maroka-
Znawca
Znawca
Posty: 614
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:42

Re: Storczykomania :)

Post autor: -Maroka- »

Asiu dziekuje bardzo za odwiedzinki i milusi komentarz.

Małgosiu masz rację, po prostu wczesniej nie miałam takich strat, ale juz przebolałam i kombinuje co kupić - bo w końcu zwolniły mi się 2 miejsca :klaszcze: Przykro mi z powodu Twojego Zygopetalum, a Cymbidia to dziwne roslinki, tez nie wiem jak je dobrze podlewać, moje rośnie i nie chce zakwitnąć mimo wakacji w ogrodzie :kwaśny: Nie przejmuj się widziałam, że masz duuuużo powodów do radości.

Lucynko dziękuje za rady co ja bym bez Ciebie zrobiła :padam: mam tylko nadzieję, że nie dałam za dużo tych tabletek. Dodatkowo zwiększyłam wilgotność (miseczki z wodą, przemywanie liści) i jest juz ich mniej. Nie ciesze się bo wiem że się poukrywały :niepewny: , ale bedziemy walczyć . Cieszę się, że u Ciebie czysto na froncie :super:

Dorotko już dobrze to był tylko taki żarcik lol, mała rozpuściła już 3 pączusia,musze po przekwitnięciu zmienic jej podłoże na mieszankę kory z sphagnum, bo rośnie w dużej korze z keramzytem i ma liście takie pomarszczone.


Wszyscy ostatnio robia zbiorówki wiec i ja postanowiłam sobie taka zafundować. Niestety nie wiem dlaczego, ale pączki białego i tej drobniejszej miniaturki stanęły w miejscu :zdegustowany: dobrze, że się nie zasuszyły!

Obrazek

Walka z przędziorkami ma sie ku dobremu, oto moja Cambria - jeden pączus powoli się rozchyla hmmm co to może być za kolor-ciągle nurtuje mnie to pytanie ???

Obrazek


A tutaj zaróżowiony pączek Miltonopsisa, niedawno kupiony z przeceny zrobił mi niespodziankę, tylko jeden, może dwa (bo szczytowy nie rośnie) ale zawsze :język:

Obrazek
Pozdrawiam Karolina
Storczykomania
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykomania :)

Post autor: nina1611 »

piękne pączki!!! :)
a zbiorowa fotka urocza :serce:
z moim cymbidium jestem już właściwie pożegana, ale jeszcze je mam, dałam ostatnią szansę, choć to bardziej złudna nadzieja :zdegustowany: a Zyguś walczy dzielnie :) tylko te obecne mrozy, mam nadzieje że go nie wykończą na parapecie :hyhy:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Storczykomania :)

Post autor: goskle »

Piękne zdjęcia i zbiorówka i pączusie :serce:
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykomania :)

Post autor: lucyna »

Jak Wy robicie takie ładne zbiorówki ? O_O
Jestem bardzo ciekawa tej Cambri :zerka: może będzie żółtobrązowa ? ;-)
Darya

Re: Storczykomania :)

Post autor: Darya »

Ale piękne kwitnienia ;)
Adamon
VIP
VIP
Posty: 1859
Rejestracja: 19 gru 2011, o 15:02
Status: Aktywny

Re: Storczykomania :)

Post autor: Adamon »

Piękne kwitnienia.
Obrazek

. . .
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczykomania :)

Post autor: dorotka_kk »

Karola widzisz, trzymanie kciuków przynosi efekt :ok: Cieszę się że Cambria zdecydowała się pokazać nam swoje piękno, już niedługo :klaszcze:

pokażesz jak zakwitnie ? :hyhy:
Awatar użytkownika
-Maroka-
Znawca
Znawca
Posty: 614
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:42

Re: Storczykomania :)

Post autor: -Maroka- »

Kochani dziękuję, że jesteście ze mną :klaszcze:

Małgosiu trzymam kciuki na pewno sobie poradzą Twoje reanimki, mrozy podobno mają sie wycofywać heheh, ja z moimi storczykami ciąglę "tańczę" rano do słoneczka na parapecik, wieczorem na biurko. Niestety i tak chyba 2 falki mi podmarzły, ale nie jestem pewna :rozczarowany: Niedługo wiosna, a wtedy reanimacje są skuteczniejsze.

Gosiu, Darya, Adamie dziekuję :-)

Lucynko widziałam Twoja zbiorowkę - też niczego sobie - piekna lol Niestety moja niespodzianka nie będzie żółciótka tylko bordowo biała, powoli sie otwiera, ciekawe czy będzie pachnieć ??? Jeszcze raz Ci dziękuje za radę, zastanawiałam się dlaczego ona tak długo nie kwitła i czemu tylko 1 pęd, a teraz juz wiem - przędziory :wściekły:

Dorotko wielkie dzięki, te Twoje czary mary to juz nie raz działały na tym forum :padam: specjalnie dla Ciebie uchylam rąbka tajemnicy, oto fota:

Zastanawiam sie tylko czy to jest faktycznie Cambria, bo na doniczce nie było napisu - co myslicie?
To z wczorajszego wieczoru

Obrazek

A to dzisiaj- juz prawie
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Karolina
Storczykomania
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczykomania :)

Post autor: dorotka_kk »

Dziękuje za tak piękne zdjęcia Obrazek
No piękna, wydaje mi się że to Miltonia :niepewny: ???
Niech dłuuuugo kwitnie
ODPOWIEDZ