Storczykomania :)

norka

Re: Storczykomania :)

Post autor: norka »

za 6zl cudo kupilas - bardzo valeropodbny :super: a ta a'la philadelfia tez niczego sobie - wiele nie ustepuje oryginalowi i kwitnie rownie obficie. Te a'la oryginaly sa przewaznie silniejsze niz prawowite roslinki wiec pozstaje sie tylko cieszyc ich pieknem.
dudus327

Re: Storczykomania :)

Post autor: dudus327 »

ale ty masz rękę do okazji lol
Ślicznie wygląda ten nowiutki :)
Awatar użytkownika
eva
VIP
VIP
Posty: 1462
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:09
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolskie

Re: Storczykomania :)

Post autor: eva »

Atrakcyjny Phal w atrakcyjnej cenie, jednym słowem wyprawa się opłaciła Obrazek
Pozdrawiam, Eva
Moje storczyki
Moje kwiaty
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczykomania :)

Post autor: tom_mix »

Wyprawa bardzo się opłaciła. Za taką niską cenę taki oryginalna hybryda :super:
Lucynka dobrze mówi, jak nie ma fiszki to nie można go nazywać na silę. Najważniejsze że się wszystkim podoba :-)
Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Storczykomania :)

Post autor: goskle »

Piękny nabytek :serce:
Awatar użytkownika
-Maroka-
Znawca
Znawca
Posty: 614
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:42

Re: Storczykomania :)

Post autor: -Maroka- »

Kochani bardzo Wam dziękuje za odwiedziny i sympatyczne wpisy.
Mój Valeros (bo tak go nazwałam :język: ) dodatkowo pieknie pachnie i mam wielka nadzieje że przedłuży pęd.

Niestety w końcu zidentyfikowałam robale które grasują w ziemi u mojego Miltonopsisa - WCIORNASTKI !!!
Małe, cienkie, bardzo szybkie i brązowe i maja skrzydełka. Jest to moj debiut z tymi pasożytami. Podobno nie robia wiekszych szkód, a jednak moj Miltonopsis gasnie w oczach :beksa: ostatnio juz nie mam sily na te paskudztwa raz przędziory, raz wełnowce a teraz to :zdegustowany:
Jak ktoś ma sprawdzony przepis na zagładę tych pasozytów to chetnie przyjmę, obawiam się że rozsialy mi się po wszystkich storczykach bo nie wiedząc o nich moczyłam kwiaty w tej samej wodzie :krzesło:



Żeby nie było pusto moj a'la peloric lol (przekwitający herbaciany, potworzyl takie kapturki)
Obrazek
Pozdrawiam Karolina
Storczykomania
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykomania :)

Post autor: nina1611 »

i oby zakwitł ponownie jak najszybciej! :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
MATEUSZ1
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 314
Rejestracja: 15 sty 2012, o 20:50
Status: Aktywny
Lokalizacja: na południe od Radomia

Re: Storczykomania :)

Post autor: MATEUSZ1 »

No philadelfia po prostu cudo!
Pozdrawiam, Mateusz
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykomania :)

Post autor: lucyna »

Karolinko, a ja z tego co słyszałam to wciornastki są bardzo wredne i szkodliwe :niepewny:
Nie wiem czy najlepszym rozwiązaniem nie byłoby zastosowanie tabletek doglebowych Provado. Trochę kaski wydasz, ale trudno. Opryski o tej porze roku i to w mieszkaniu mogą więcej zaszkodzić niż pomóc. Niektórzy pisali, że u nich Provado popaliło korzenie storczyków, ja dzieliłam tabletki i dawałam mniejsze dawki.
Awatar użytkownika
-Maroka-
Znawca
Znawca
Posty: 614
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:42

Re: Storczykomania :)

Post autor: -Maroka- »

Małgosiu oby zakwitł, ale niestety zasuszył stary ped, świezy się trzyma, zastanawiam się czy go nie przesadzić bo większość korzeni wystaje z doniczki i ciagle sie rusza, ale boje sie ze zasuszy wtedy tez ten drugi pęd :zdegustowany:

Mateuszu dziekuje bardzo

Lucynko tak wiem juz sie wybieram do sklepu bo dzisiaj to co zobaczylam tak mna wstrząsnęło, że zastanawiam się czy nie zamknąć hodowlii :beksa:
Jednen Miltonopsis miał przedziorki - po opryskach zgniła mu nowa psb, dzisiaj widze że zaczyna gnic kolejna!!!
Drugi (moj najsilniejszy Miltonopsis ten z wciornastkami) rowniez po opryskach zaczął gnić!!! jest mi jeszcze bardziej przykro, bo zauważyłam że miał 2 nowe psb i pęd :załamany: wyrzuciłam go z doniczki i zastanawiam sie czy go reanimować, ale nigdy nie reanimowałam Miltonopsisów, czytałam że dobre efekty daje reanimacja w kamieniach....
No i najgorsze, moja Cambria wypuściła piekny ped i dzis zauważyłam na pączkach przędziorki!!!! co robić ? nawet nie wiem jakiego koloru bedzie, a teraz moge sie juz nie dowiedzieć.
Przejrzałam uprawe i przedziory są min. na 7 storczykach a moze i na wszystkich jestem załamana :mur:


Obrazek
Pozdrawiam Karolina
Storczykomania
ODPOWIEDZ