Storczykomania :)

Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykomania :)

Post autor: katarzynka575 »

Karolinko zacznę od pędu ja też bym go wycięła nie ma co, i storczyk się męczy bo inwestuje w coś co niema szansy powodzenia . Daj mu czas na zregenerowanie się .Potem zakwitnie na pewno .

Miniaturka -widziałam że u mnie też pytałaś o podłoże ? Ja swoje miniaturki trzymam w drobnym podłożu i tylko na wierzchu są obłożone spagnum . Zawsze zaraz po zakupie przesadzam wszystkie storczyki czy kwitną czy nie i to też jest odpowiedź na następne pytanie odnośnie robaków czy muszek . Po takim zabiegu nie mają szans ;)

Jaganet nie każdy storczyk kwitnie co roku nawet jak zapewnisz mu wręcz idealne warunki . Moje miniaturki ćwiczyły mnie przez dobre dwa lata ,teraz dopiero szleją .

Sabotek- Karolinko jeśli to hybryda marketowa to pewnie mieszaniec amerykański i one faktycznie wolą chłodniejsze klimaty . Mój kwitnie co roku ale stoi w pomieszczeniu gdzie temp. waha się 18-20 st i faktycznie przez 4 tygodnie do nawet 6 można ich nie podlewać żeby zainicjować kwitnienie . I jeśli masz miejsce w ogrodzi czy na balkonie to możesz wystawić go w półcień od wiosny do jesieni
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczykomania :)

Post autor: tom_mix »

Dziewczyny mają rację, powinnaś wyciąć pęd. Na pewno to roślinie nie zaszkodzi, a możliwe że pomoże. U siebie miałem podobne objawy, tylko że na liściach nic nie było, za to kwiaty i pęd cały w takim czymś. Wyciąłem pęd, pojawił się nowy i znów to samo :zły: szkoda mi było rośliny ale musiała iść w ognień :/
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczykomania :)

Post autor: jus222 »

Jaganet- Może i Masz trochę racji...
Mam różne storczyki. I rzeczywiście - falenopsisy puszczają pędy dwa razy w roku. Ale zawsze następuje to po około sześciotygodniowym ochłodzeniu ( jesienią - przed grzejników i wiosną w kwietiu,maju - po wyłączeniu ogrzewania).

Sabotki chyba są nieco trudniejsze w uprawie.Ale się nie poddam. Jeśli udało mi się z 5 sztukami, to i reszta kiedyś zakwitnie - może. Mam o tyle łatwiejszą sytuację, że mogę storczyki wywieźć już w marcu na działkę - do lekko ogrzewanego budynku. A w maju już będą w ogrodzie na wczasach. Zobaczymy, czy pojawią się jakieś pączki.
Awatar użytkownika
-Maroka-
Znawca
Znawca
Posty: 614
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:42

Re: Storczykomania :)

Post autor: -Maroka- »

Agnieszko, Dorotko, Małgosiu, Karolka pęd ucięty ;( strasznie się przed tym broniłam, ale wiem, że tak będzie lepiej. Ten storczyk i tak kwitnie nie przerwalnie od 2 lat więc przyda mu się odpoczynek, oby nie wieczny.. :D





Marku witam cię serdecznie u mnie w wątku :klaszcze: Cieszę się, że podoba ci się moja kolekcja, chociaż w porównaniu do niektórych to i tak szału nie robi. Najgorsze jest to, że jeszcze brakuje mi cierpliwości..ciągle chodze, zaglądam i chciałabym żeby wszystko od razu pięknie kwitło :P
Na robactwo kupiłam Provado w spreyu i mam nadzieję, że pomoże. Zapraszam częściej :anioł:





Jaganet cieszę się że zawitałaś do mnie :klaszcze: Niestety nie zawsze nam wychodzi inicjowanie kwitnienia, ale chyba to jest najciekawsze w naszym hobby, bo gdyby wszystko było tak przewidywalne to zrobiłoby się nudno. Życzę powodzenia w uprawie ;)





Justyno dzięki za trochę nadziei :D wiem, że na sabotka trzeba troche poczekać :V jednak stwierdzam, że to chyba nie moja bajka. Jak już w końcu zakwitnie to pójdzie w świat...chyba, że mnie kwiatek urzeknie ;)
Zazdroszczę ci tej działki, u rodziców mam dom z ogrodem, ale o pozostawieniu tam storczyków nie ma mowy bo albo zgniją albo bedą zasuszone :V Ale najważniejsze jest żeby się nie poddawać, bo wtedy sukces lepiej smakuje :D





Kasiu miniaturkę przesadziłam do mieszanki, zobaczymy czy jej to będzie odpowiadało - uwielbiam jej delikatne kwiatki ;) Podziwiam, że od razu po zakupie przesadzasz storczyki, mi zawsze szkoda kwitnienia, bo najczęściej po takim zabiegu przekwitaja ;(
Co do Sabotka, to na pewno jest to amerykańska hybryda ;) był na wakacjach na balkonie i stoi na chłodnym parapecie, ale możliwe ze za szybko go podlałam :0 Trudno poczekamy, zobaczymy - jak coś się ruszy to dam znać.




Tomku współczuję , szkoda kwiatka, ale tak będzie lepiej. Uważnie obserwuję czy na innym storczyku tez tego nie ma, bo nie chciałabym stracić całej kolekcji :zły: chociaż przyznam, że mam kilka strat tej zimy chociaż były to storczyki w kiepskim stanie ale zawsze ;( Zygopetalum, reanimowany Phalaenopsis, Beallara i jedna z Cattleyastych odeszły, jednak tutaj widzę swoją winę, zbyt mocno podlałam a temp była za niska..człowiek się uczy na błędach



A z nowości to czekam na zamówienie z OG :D
Pozdrawiam Karolina
Storczykomania
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykomania :)

Post autor: nina1611 »

to ja już jestem ciekawa tych nowości :D :gwizdać: :hyhy:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczykomania :)

Post autor: jus222 »

Jeśli Masz balkon - Osłoń go i Hoduj sabotki :D Nawet dwie, trzy sztuki wystarczą, by cieszyć się ich kwiatami co roku ;)
Awatar użytkownika
-Maroka-
Znawca
Znawca
Posty: 614
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:42

Re: Storczykomania :)

Post autor: -Maroka- »

Małgosiu nowości jak ci pisałam już są, ale nie wszystkie mają ładne korzenie :( zobaczymy jak to dalej z nimi będzie..







Justynko niestety mieszkanie nie jest moje :/ wynajmuję, wiec osłonięcie nie wchodzi w grę, ale świetny pomysł, kiedys będe miała taka makłą oranżerię :D jestem ciekawa czy mój sabotek zrobi mi w końcu niespodziankę..







A to jedna z nowości kupiona jakiś czas temu z forum.
Cattleya hybryda - przyszła do mnie jak juz przekwitała, ale miała 2 soczyste pączusie i ku mojemu zdziwieniu nie zasuszyła ich :D zobaczcie jaka jest róznica w kolorze kwiatów, delikatnie pachnie cytrusami :V


Obrazek



Obrazek






a to po jakimś czasie - trochę was pomęczę zdjęciami :anioł:


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek






jedna z nowości z OG zaraziła mnie Małogosia - Sedirea japonica


Obrazek




i jej pedzik

Obrazek
Pozdrawiam Karolina
Storczykomania
Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczykomania :)

Post autor: rysia13 »

Cattleya pięknie się "zachowała" nie zasuszając pąków. Możesz cieszyć się jej widokiem jeszcze przez jakiś czas :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze:
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykomania :)

Post autor: Kasia_Ra »

Ślicznie kwitnie Cattleya :oczka:
Gratuluję nowości i pędzika na niej :ok: , teraz czekamy na kwiatuszki :-)
Awatar użytkownika
agata06
VIP
VIP
Posty: 226
Rejestracja: 4 mar 2012, o 09:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Storczykomania :)

Post autor: agata06 »

Ja też z niecierpliwością czekam na kwiatuszki nowości :super: a żółte kwiatuszki bardzo optymistyczne w te szaro-bure dni :D
Z pozdrowieniami
Agata
ODPOWIEDZ