Storczykomania :)

Awatar użytkownika
-Maroka-
Znawca
Znawca
Posty: 614
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:42

Re: Storczykomania :)

Post autor: -Maroka- »

Po małej przewie powracam :D ale ciągle śledziłam wsze wątki ;)





Jaganet dzięki za cenne uwagi, na razie zostawiam bellinkę w moim podłożu ale jakby się pogarszał stan to na pewno skorzystam z twojej rady :) Ten gatunek laeli podobno jest baaardzo chętny do kwitnienia Hmmm zobaczymy jak będzie u mnie.








Kasiu dziękować laelia juz chyba odżyła, puszcza nowe korzenie no i nowa psb :klaszcze: Aerangis jest w dobrej formie przynajmniej na razie hehhe ale chyba juz jest po kwitnieniu :/







Gosiu serdecznie dziękujemy :*







Małgoś ależ ty mnie potrafisz podnieść na duchu :* oby było tak jak piszesz






Ag-Nieszko no właśnie fochata ta sedira wstawiam dziś fotki mojej, juz miałam ogromną nadzieje, a tu zonk jeden pączek robi się żółty- albo przewiany albo miała za sucho :/ oby reszta się otworzyła..




Tomku do odważnych świat należy jak nie spróbujesz to się nie przekonasz-ale swojego ci nie odstąpię :D Podobno ten Aerangis jest najłatwiejszy w uprawie parapetowej. Wstawiam dziś fotki Iwanagary - ale to jest dziwoląg z pochewek wychodza kolejne pochewki, a mimo to rosna korzenie i nowa psb :0 :0 :0




kasialb1 dzięki :)




Agnieszko to właśnie ty zachęciłaś mnie do kupna Aerangis - twój cudownie kwitł. Moja bellina niestety ma tylko kilka korzeni i one nie są ładne zielone tylko takie podgnite, ale liście sa jędrne przynajmniej na razie ;)




Justynko miło że wpadłaś ;)







A to już moja Iwanagara, która dziwnie rośnie, a z pochewek wyłaniaja się kolejne pochewki :0 i to na starej i nowej psb Nie patrzcie na kurz byłam przed sprzątaniem :/

Obrazek



Obrazek



Obrazek





Moja sedirea, która niestety też straciła 1 pączka - na razie :/

Obrazek


Obrazek




No i moja podróbka philadelphi - zasuszyła zima wszystkie pączki, ale teraz odbiła i pieknie pachnie :*

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Karolina
Storczykomania
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykomania :)

Post autor: nina1611 »

sedirea ma piękne pączki :) ( tfu, tfu! ) trzymam kciuki aby się ładnie rozwinęły :super:
jakie te korzeniska śmieszne :D jeden na drugim :D lol
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykomania :)

Post autor: Kasia_Ra »

Bardzo mi się podoba Phal przypominający Philadelphię, a dużym plusem jego jest zapach :klaszcze:
Trzymam kciuki za pozostałe pączki Sedirei, oby już nic im na przeszkodzie nie stanęło :-), a korzonki naprawdę super
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczykomania :)

Post autor: marwes63 »

Witamy Karolciu po tak długiej przerwie.
Sedirea japonica jest już prawie na finiszu , lada dzień rozwinie paczki.
Z tym zrzucaniem ich ,sam jestem ciekaw co na to wpływa jak pamiętasz też miałem straty pączkowe na tym storczyku.
Iwanagara poczyna sobie nieźle , ładnie puściły korzenie no i ta pochewka , a sprawdzałaś ją może pod światło żarówki , taki "pseudorentgen" czy pochewka nie jest pusta tzw ślepa.
Zapachowa podróbka Phalaenopsis Philadelphia pewnie nadrabia zapachem do pierwowzoru jej jednak daleko choć nie powiem jest urocza i jeśli ktos lubi pachnące storczyki to na pewno warta posiadania.
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykomania :)

Post autor: bichette »

Karolinko, nic o sedirea by nie zapeszyć, podróbka śliczna i jeszzcze ta ażurowa osłonka :super:
Iwanagara pewnie zakwitnie, ale co tam widać na 2 zdjeciu w prawym górnym rogu. Na lisciu jest cos okrągłego? Sprawdź czy to nie tarcznik.
Korzenie ma śliczne.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczykomania :)

Post autor: tom_mix »

Z Aerangisem na pewno spróbuję, a pierwszym będzie ... jeszcze nie wiem jaki :D zależy co się trafi.


Pochewka w pochewce przy Iwanagarze to nic dziwnego :P moja ma na jednym pędzie 5 a drugim 6 pochewek lol
Pochewki u Ciebie wyglądają obiecująco, teraz tylko czekać aż zaczną się pojawiać kolejne i kolejne a na końcu pączki.
Korzonki widzę że też szaleją :super: widać że jej się u Ciebie spodobało.
Awatar użytkownika
-Maroka-
Znawca
Znawca
Posty: 614
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:42

Re: Storczykomania :)

Post autor: -Maroka- »

witajcie Kochani :klaszcze: zobaczcie co u mnie rozkwitło.. Iwanagara :D jest 5 pączków zobaczymy co będzie z 2 pochewki bo widać, że jest coś w środku, ale chyba się zatrzymało

P.S. serdeczne podziękowania dla TOMKA :* to jest moje pierwsze osobiste kwitnienie u cattlei



Obrazek



Obrazek



Obrazek






niestety sedirea japonica zasuszyła pęd ;( wypuszcza nowy listek i korzenie - bije się z myślami czy nie puścic jej w świat...



Agnieszko to nie jest tarcznik tylko chyba plama od słońca, ale dziękuję za uwagę :)
Pozdrawiam Karolina
Storczykomania
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykomania :)

Post autor: Kasia_Ra »

Przepiękna Iwanagara ! gratulacje, ze udało Ci się doprowadzić ją do kwitnienia :klaszcze:
A co do Sedirea japonica ..., okropna kapryśnica, można stracić do niej serce po takich afrontach ;-)
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczykomania :)

Post autor: tom_mix »

Należą Ci się wielkie :klaszcze: bardzo mnie to cieszy że Iwanagara z Tobą ładnie współpracuje. Oby tak dalej, za rok będzie więcej kwiatów.
Zrób też zdjęcie całej rośliny ;)
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykomania :)

Post autor: nina1611 »

ogromne gratulacje!!! jest pięknA! :) :klaszcze:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
ODPOWIEDZ