moje storczykowe okienko:))

Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Kasia_Ra »

Śliczny, taki niejednolicie wybarwiony ...
Karina32

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Karina32 »

Tak jak mówisz Kasiu, od wewnątrz jest biały a reszta płatków jest różowa...taki miał ubarwienie wcześniej w kwitnieniu sklepowym...i w tym teraz ma identyczne :anioł: . Myślałam, że kwiaty będą mniejsze z racji umiejscowienia kwiatka bo stoi on na średnio nasłonecznionym parapecie ale kwiatki mają dość dużą średnicę :D
Mam pytanie... bo storczyk,o którym pisze i który jest na foto jakiś czas temu wypuścił "coś" co wygląda jak kolejny pęd kwiatowy ale nie rośnie czy jest to spowodowane faktem że kwiatek inwestuje całą energie w kwitnący pęd i tamtego wstrzymuje? czy jest możliwość że zacznie on rosnąć, czy najprawdopodobniej zaschnie?
Załączniki
SAM_1303.JPG
Karina32

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Karina32 »

oto mój nowy nabytek miniaturka biało różowa. ;)
Załączniki
PINK DREAM
PINK DREAM
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Kasia_Ra »

Miniaturki kuszą, ale musisz się z mini dogadać, żeby nie były tak jak u mnie - jednorazowe. U naszych forumowych koleżanek żyją i kwitną - czyli można :ok:

Co do pytania o zatrzymany pęd, to się tak zdarza. U hybryd phal. nigdy mi nie ruszył, natomiast u botaników - owszem :oczy:
Karina32

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Karina32 »

Hej Kasiu :D , dziękuję za poradę. Miałam już 3 miniaturki i ta jest czwarta i rzeczywiście miałam problem, dwa kwiatki mi niestety padły a jeden jest nadal w reanimacji. Ten co mam teraz przy zakupie miał inne podłoże (sama kora) i był bardzo wysuszony to poobcinałam co wysuszone podlałam i obsypałam cynamonem. Teraz siedzi grzecznie w doniczce i niby ma się bardzo dobrze, pozdrawiam :P
kubasia

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: kubasia »

I ja pochwalę nowy zakup.

Co do miniaturek, to ja od razu przesadzałam do semi hydro. Nie umiem podlewać mchu, a miniatury prawie zawsze w nim siedzą. Niestety z braku miejsca wydałam je mojej mamie. Przez rok, ładnie rozbudowały system korzeniowy i nawet ostatnio się zastanawiałyśmy, czy nie przesadzić do drobnej kory.
Karina32

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Karina32 »

Storczyk od mężusia...ciemno różowe paski na białym tle...cudo ;)
Załączniki
SAM_1343.JPG
SAM_1341.JPG
SAM_1342.JPG
SAM_1340.JPG
Clipboard01.jpg
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Kasia_Ra »

Prześliczny :hypnod: , mąż ma gust :super:
Karina32

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Karina32 »

:)
Karina32

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Karina32 »

różowa miniaturka :klaszcze:
Załączniki
SAM_1347.JPG
SAM_1346.JPG
SAM_1345.JPG
SAM_1344.JPG
ODPOWIEDZ