moje storczykowe okienko:))

Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: kasia74 »

Witaj Karino, niestety ja bym obstawiała korzonka, pedy kwiatowe w tym miejscu raczej nie wychodzą :(
pozdrawiam Kasia
Karina32

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Karina32 »

kurczę...a tak na niego chuchałam i dmuchałam żeby tylko pęd wypuścił ;(
Karina32

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Karina32 »

okazuje się Kasiu, że miałaś absolutną rację ze jest to korzonek bo już dostał on jasną otoczkę a koniuszek jest purpurowo zielony tak jak inne korzonki...to czekam dalej za pędzikiem :D
Karina32

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Karina32 »

witam, oto mój nowy nabytek...prezent od dziadków :D , niestety wygląda na lekko przelanego bo korzonki były zgniłe :( ale po usunięciu tych zniszczonych kilka pozostało... kwiaty są bardzo duże w porównaniu z pozostałymi moimi falkami :) :D załączam fotkę ;)
Załączniki
SAM_1008 (2).jpg
SAM_1007 (2).jpg
kwiatek 1.jpg
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2015, o 19:18 przez Karina32, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Iwona1905 »

Bardzo ładny :)
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Kasia_Ra »

Śliczna nowość :) parapet powoli się zagęszcza :D
Karina32

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Karina32 »

Dzień dobry, przedstawiam mój nowy nabytek- zdechlaczek...zakupiony z litości w jakiejś kwiaciarni :) .
Zostało na nim niewiele kwiatków (naliczyłam 5)...korzonki były w opłakanym stanie :( , miał też jakąś podejrzaną narośl niedaleko korzeni...z natury robie tak, że jak coś nie jest liściem, kwiatem lub korzeniem wg. mojego mniemania zostaje to usunięte...to też wycięłam tą narośl. Poza tym biegały po korzonkach takie białe drobne jasne robaczki, wie może ktoś co to za jedne? ;) podłoże wymieniłam, korzonki przycięłam co zgniłe i dokładnie je umyłam...poza tym dałam storkowi nowiuteńką doniczkę w razie jakby na tej starej coś było...no i czerwona wstążeczka standardowo na lepsze "zaklimatyzowanie się w mojej storczykowej ferajnie"
:D
Dodam że jest on bardzo podobny do tego którego dostałam od dziadków też jest łaciaty ale tamte łatki są na białym tle a te są na różowym :anioł:
załączam foteczki, pozdrowionka.
p.s. jak tak dalej pójdzie to założę w domu palmiarnie ;) :D
Załączniki
SAM_1020.JPG
SAM_1018.JPG
SAM_1019.JPG
Awatar użytkownika
damianexe
VIP
VIP
Posty: 200
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 19:33
Status: Aktywny
Lokalizacja: Dalachów - Opolskie

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: damianexe »

:D super bardzo ładny nowy nabytek :) jestem pewny, że pod Twoją opieką i czujnym oczkiem będzie jeszcze piękniej kwitł i cieszył widokiem Ciebie i nas :D
Pozdrawiam Damian

damianexe@o2.pl
Karina32

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Karina32 »

Dzięki Damian za miłe słowa i życzę miłego dzionka :) :P ...czas zmykać do pracy hehehe :D
Karina32

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Karina32 »

nie chcę zapeszać...ale coś się chyba dzieje na moim różowym storczyku, fotek na razie nie załączam bo to tylko 2 wybrzuszenia po obu stronach ...czyżby łodyżki na które czekam z utęsknieniem :anioł: ...jak za parę dni będzie to widoczniejsze to wrzucę fotkę, pozdrowionka :papa1:
ODPOWIEDZ