moje storczykowe okienko:))

Karina32

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Karina32 »

jeszcze z czymś takim się u moich kwiatków nie spotkałam :niepewny: ...żaden nigdy nie puszczał mi kwiatków ze starego pędu mimo że pędy zostawiałam to zawsze usychały :kwaśny: . Byłoby super jakby przedłużył pęd i miał nowe kwiatki :radocha: :taniec: ...będę go bacznie obserwować...dzięki za odpowiedz ;) i pozdrowionka :D
Awatar użytkownika
damianexe
VIP
VIP
Posty: 200
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 19:33
Status: Aktywny
Lokalizacja: Dalachów - Opolskie

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: damianexe »

Moje Phale notorycznie przedłużają pędy :) ale z doświadczenia wiem że różnie z tym bywa :D każda roślina jest inna
Pozdrawiam Damian

damianexe@o2.pl
Paolka33

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Paolka33 »

U mnie Mini Mark ciągle przedłuża pędy, ale kwitnie pojedynczymi kwiatami na końcach. Wolałabym przyciąć pęd, bo wtedy wypuszcza cały nowy pęd z większą ilością pąków.
Awatar użytkownika
damianexe
VIP
VIP
Posty: 200
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 19:33
Status: Aktywny
Lokalizacja: Dalachów - Opolskie

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: damianexe »

Ja znów pędy obcinam, jak je roślina całe zasuszy :D
Pozdrawiam Damian

damianexe@o2.pl
Karina32

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Karina32 »

Witajcie, mam do Was forumowiczów pytanie bo widzę ze jesteście dużo bardziej doświadczenie ode mnie :D .
Chodzi mi o podlewanie... czy warto przesuszać storczyki bo jak swoje podlewałam co 7-8dni to korzonki zaczęły gnić ;( , dziś jest już 10 dzień kiedy je suszę 8) i tak myślę żeby je podlać dopiero coś koło 15 listopada ale moje storki stoją nad grzejnikiem z tym że jak mnie i męża nie ma w domu to jak na razie nie grzejemy dopiero grzejnik włączmy popołudniu czy faktycznie to przesuszenie im nie zaszkodzi...to jest mój dylemat ale jak poprzednio gniły to uznałam ze faktycznie czas pomiędzy podlewaniami jest zbyt krótki. Co Wy forumowicze o tym sądzicie?, pozdrawiam :P
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Kasia_Ra »

Ja sprawdzam czy podłoże jest już suche a korzenie mają szary kolor, wtedy moczę. Jeśli gniją korzenie, to może trzeba dać grubsze podłoże, albo rzadziej moczyć... . A na pewno podlać jakimś środkiem przeciwgrzybiczym, żeby zaraza nie szła dalej.
Awatar użytkownika
damianexe
VIP
VIP
Posty: 200
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 19:33
Status: Aktywny
Lokalizacja: Dalachów - Opolskie

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: damianexe »

Zgadzam się z Kasią :) też mocze jak widzę że korzenie mają szary kolor , wychodzę z założenia, że storczyka lepiej ciut wysuszyć niż przelać i doprowadzić do gnicia korzeni. Podłoże może być za drobne albo np za bardzo przerobione ja tak miałem z jednym Phalem musiałem przesadzić do nowego podłoża :) Przeciwgrzybicznym warto podlać :)
Pozdrawiam Damian

damianexe@o2.pl
Karina32

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Karina32 »

witam, doczekałam się kwiatka :D na pędzie który niegdyś kwitł...kwiatek jest fajniuchny...no i obok nowy pączek jakby zaczynał rosnąć to może będzie 2 kwiatem :P , pozdrawiam wszystkich :D :papa1:
Załączniki
SAM_1116.JPG
SAM_1116.JPG (55.54 KiB) Przejrzano 5323 razy
SAM_1115.JPG
SAM_1115.JPG (54.78 KiB) Przejrzano 5323 razy
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Elżbieta »

Przejrzałam Twój wątek. Bardzo w nim kolorowo :ok: . A co do tych spraw. Jaką wodą podlewasz swoje storczyki? Bo woda musi być miękka.To co Ci napisali moi poprzednicy też weź pod uwagę. Do podłoża dodawaj 10% węgla drzewnego,no i grubsze podłoże lepsze.W lecie podlewam co 3 -4 dni.Jak upał - moczę,gdy chłodno - przelewam. Zimą co 10 - 14 dni. Mniejsze częściej.I zimą tylko przelewam,nie moczę. ;) :papa1:
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Karina32

Re: moje storczykowe okienko:))

Post autor: Karina32 »

Cześć Elżbieta :D , sprawa wygląda tak że podlewam je wodą ze specjalnego filtra,który usuwa wszelkie zanieczyszczenia z wody. Podlałam storczyki ostatnio środkiem przeciwgrzybiczym Topsin i niby jest już lepiej...jeden storczyk, który akurat puszcze mi łodyżkę, nadal po tygodniu miał ponownie gnijący korzonek :( to go obcięłam, z resztą jest ok ale jakoś po tym topsinie mają takie jakby wysuszone korzenie i to na maxa. Pozdrowionka :P :)
ODPOWIEDZ