Storczykowych skarbów ciąg dalszy

Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczykowych skarbów ciąg dalszy

Post autor: tom_mix »

Agatko, ile pędzików się pojawiło :0 niedługo będziesz miała baaardzo kolorowo u siebie. Nie zapomnij dodać fotek jak już wszystkie rozkwitną ;)
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykowych skarbów ciąg dalszy

Post autor: bichette »

Pi,eknie u Ciebie, tyle pędów i pączków :klaszcze:
Keiki Philadelphi jesp przesłodkie, łaciate maleńśtwo :super:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Jaganet

Re: Storczykowych skarbów ciąg dalszy

Post autor: Jaganet »

Tyle grudniowych pędzików z pąkami u Ciebie, można tylko pozazdrościć ;). Jak to robisz, że przy małej ilości światła o tej porze roku rosną pędy i dojrzewają pąki? U mnie pomimo doświetlania pędy rozwijają się słabo, niektóre falenopsisy straciły pączki. Tylko jeden niezawodnie chce mnie pocieszyć to odmiana scrabble, ma b. dorodne korzenie i liście, pewnie dlatego wszystkie jego zawiązane pąki rosną i rozwijają się bez problemu.
Kupiony kilka m-cy temu na przecenie niekwitnący "falek" wypuszcza u mnie teraz pęd, ale dziwię się, że jest tak cienki jak pęd phal. equestris, chociaż liście ma jak u zwyczajnej hybrydy.
Awatar użytkownika
nieinna
VIP
VIP
Posty: 242
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolskie

Re: Storczykowych skarbów ciąg dalszy

Post autor: nieinna »

Witajcie Kochani!
Dziękuję Wam: Małgosiu, Efko, Kasiu(Kasia_Ra,)Dorotko, Darku, Lucynko, Henrysiu, Justynko, Tomku, Agnieszko(bichette), Jaganet za odwiedziny i bardzo miłe słowa :serce: :serce: :serce:

Jaganetko
nie robię właściwie im nic specjalnego, wszystkie te kwiaty które mają pędy stoją na zachodnich parapetach, podlewanie są oszczędnie, wilgotności im jakoś specjalnie też nie podnoszę... ostatnio nawet latem im zabrałam z grzejnika tackę z keramzytem, bo mnie jej widok juz denerwował :P
Miałam tu ostatnio częściej bywać, a... Mam wrażenie że ostatnio coś się sprzysięgło przeciw mnie :/ Od niedzieli choruję - staram się leżeć w łóżku, bo naprawdę mnie rozłożyło... choć... możecie sobie wyobrazić to "leżenie" z trójką dzieci w domu... no dobra... właściwie to moje chorowanie sprowadza się do tego że cały dzień chodzę w piżamie - słaba jak mucha :D :D . Paskudna choroba uwzięła się na wszystkich domowników, nie dość że Babcia wylądowała w szpitalu, to Mama leży z zapaleniem płuc, ja się o nie ocieram, a moje starsze Dziewczyny złapała grypa żołądkowa, po czym jak już im przeszło przypałętała się jakaś infekcja w gardle. Tylko Mąż i Malusia są jeszcze zdrowi i oby tak zostało! Mam nadzieję, że moja nieobecność tutaj jest usprawiedliwiona :rumieni: No to się pożaliłam...
Przybiegłam do Was na chwilkę oczywiście z życzeniami świątecznymi i relacją tego co już rozkwitło.
zapowiedzi były, więc teraz te,które pierwsze się rozwinęły:

Mój ulubiony woskowiec bez stożka wzrostu, który kwitnie zawsze chętnie i długo. Jest to jego drugie kwitnienie z basal keiki, które wypuścił po stracie stożka
Obrazek

Xerxes otwiera pyszczek...choć jakoś tym razem do xerxesa jakiś nie do końca podobny...
Obrazek

Ceglany woskowy - też niezawodny w kwitnieniu, tym razem wypuścił pęd z trzeba odbiciami, ciekawa jestem czy wszystko zakwitnie...
Obrazek

I na koniec kwitnienie z odbicia żółtego lekko woskowego pasiaczka

Obrazek

No i ostatnia fotka z życzeniami z czasów jak jeszcze byłam zdrowa i chciało mi się biegać po kilkunastostopniowym mrozie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowych skarbów ciąg dalszy

Post autor: nina1611 »

prześliczne woskowce!!! :inlove: :inlove: :inlove:
życzę duuużo zdrówka dla całej rodzinki!!! :*
i Wesołych Swiąt :) :*
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczykowych skarbów ciąg dalszy

Post autor: rysia13 »

Agatko wszystkie kwitnienie piękne :D

Ostatnie , zimowe zdjęcie :V :V :V , mimo ,że nie przepadam za zimą.

Zdrowych i pogodnych świąt :*
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykowych skarbów ciąg dalszy

Post autor: bichette »

Piękne kwiaty. Dziadek mróz też zostawił po sobie ślad, piękny ślad.
Bardzo dziękuje za życzenia, wracaj szybko do zdrowia.
Spokojnych zdrowych i radosnych świąt w rodzinnym gronie :*
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowych skarbów ciąg dalszy

Post autor: Kasia_Ra »

Prześlicznie Ci rozkwitły Phalki, jeden ładniejszy od drugiego :)
Cudowne ujęcie szronu :super:
Agatko, dla Ciebie i Twojej Rodziny życzę pokoju i radości.
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczykowych skarbów ciąg dalszy

Post autor: jus222 »

PIękne zdjęcia w moich, ulubionych kolorach. Za woskowcami wręcz przepadam.
Twoje kwitnienia - cudne :klaszcze:

I ja uwielbiam kilkunastostopniowy mróz z szadzią w tle. W tym nie miałam okazji na taki spacer jeszcze. Ale liczę, że będą cudowne, mroźne i słoneczne dni.
Za to była gołoledź...najgorsza "rzecz" tej zimy wrrr.
Awatar użytkownika
nieinna
VIP
VIP
Posty: 242
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolskie

Re: Storczykowych skarbów ciąg dalszy

Post autor: nieinna »

Święta pora odkurzyć zapomniany wątek :wstyd:
Kasieńko(Kasia_Ra), Agnieszko (bichette), Małgosiu(nina1611), dziękuje bardzo za odwiedziny i miłe słowa
Rysiu, z zimą mam dokładnie tak jak Ty, samego zimna i mrozu nie lubię, ale przez okno czy to domu czy samochodu mogę podziwiać zimowe krajobrazy z lubością ;), No i czasem dla takich zdjęć, zdobędę się na odwagę i wyjdę na kilkunastostopniowy mróz, ale dla takich pamiątek - warto:)
Justynko(jus222), dziękuję za obecność, tez uwielbiam woskowce - co z resztą widać, obecnie kwitnie mi ich najwięcej :) Patrząc z perspektywy czasu na miniony zimowy sezon... to właściwie był jeden tylko taki poranek z taką piękną szadzią jak na tym świątecznym zdjęciu. A szkoda ( mimo że zimy nie lubię ;) )

Ostatnio pochłania mnie dom i dzieciaki, nawet tylko żeby poczytać wpadam tu już bardzo rzadko :(.
Ale storczyki żyją, jedne maja się lepiej drugie trochę gorzej, coś tam przypałętało się nowego ;), coś tam zakwitło/ w pełni rozkwitło/przekwitło...słowem - norma :)

Ale do rzeczy, zdjęcia będą robione takie na przestrzeni chyba dwóch miesięcy :), słoneczne, i takie mniej


Żółto-pomarańczowy woskowy
Obrazek

Obrazek



Xerxes, który chyba jednak Xerxesem nie jest :D Popatrzcie jaka jest różnica między kwitnieniami - na pierwszym zdjęciu jest kwitnienie sklepowe - reszta to moje :0

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Żółty pasiaczek:
Obrazek

Obrazek

Koralowy
Obrazek
Obrazek

Karin Aloha
Obrazek

Ceglany
Obrazek

Kropkowany woskowiaczek:)( kwitnienie basal keiki na dwóch pędach)
Obrazek
Obrazek

niezmordowana Philadelphia - obecnie już przekwitła, ale widzę odbicie z oczka pod keiki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn.
ODPOWIEDZ