Kolekcja

Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Kolekcja

Post autor: kasia74 »

Normalnie padłam :padam_z_wrazenia: piękny, taki gęsty i aż tyle pędów kwiatowych miał O_O jak Ty to zrobiłeś. Napisz coś więcej o warunkach jego uprawy. Ja bym go nie dzieliła, pięknie wyglada taki gęsty. :D
pozdrawiam Kasia
Daetorian

Re: Kolekcja

Post autor: Daetorian »

Jak go uprawiam?

Od maja do końca października był na dworku, przy zachodniej ścianie i w lekkim cieniu innego drzewa ale miał w lecie około 2 godzin pełnego słońca. Jak były upały to namaczałem by podłoże było wilgotne z lekkim 2 dniowym okresem przeschnięcia ale tak naprawdę jak kilka dni padało to go nie zdejmowałem. Była burza stał dzielnie :)
Zamieszkały w nim mrówki ale krzywdy mu nie zrobiły było tak, że nie zaglądałem do niego z miesiąc czasu :)
Pod koniec października jak już się zrobiło w nocy około 5 stopni to mówię go zdejmę i w tym momencie miał już 3 pędy kwiatowe. Od tamtej pory jest w domku ale nie przeszkadzało mu to jeszcze 4 pędów wypuścić.

Jest taka teoria, im mniej się interesujesz tym lepiej rosną :P

Pozdro
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kolekcja

Post autor: Iwona1905 »

Piękne cymbidium :klaska: :klaska: :klaska:
Pozdrawiam Iwona
JoAnna
Początkujący
Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 18 lut 2016, o 16:22

Re: Kolekcja

Post autor: JoAnna »

Witam,
Piękne te Twoje storczyki, ja do tej pory mialam w domu same Phalaenopsis. Zmieniło się po wizycie na wystawie storczyków w Neu- Ulm. Wróciłam do domu z Paphiopedilum, Dendrobium Nobile, Beallarą i Colmanarą. Czytam od tygodni fora i fachową litetaturę co by im niechcący krzywdy nie zrobić. A może faktycznie najlepsza opieka to taka że doglądasz tylko czsami a nie codziennie :D
Pozdrawiam
Pozdrawiam JoAnna
Daetorian

Re: Kolekcja

Post autor: Daetorian »

Dzięki za miłe słowa :)
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: Kolekcja

Post autor: katpio »

W O W ale piękne cymbidium :V Jesteś mistrzu :klaska: :klaska: :klaska: Widziałam dzisiaj w LM takie kompaktowe, fajnie by było wysłać je do Ciebie i odebrać z pędami :u2: :u2: :u2:
Awatar użytkownika
Kasia Kazam
VIP
VIP
Posty: 273
Rejestracja: 12 lut 2016, o 11:16
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolekcja

Post autor: Kasia Kazam »

Piękna Vanda i piękne Cymbidium. Miło widzieć że tak dbasz o kwiaty. :)
Pozdrawiam,
Kasia

Miejsce uprawy: wschodni i zachodni parapet + wschodni balkon od maja do listopada;
Podlewam deszczówką.

Obecnie sprzedaję:
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5cATw/
http://www.storczykarze.pl/forum/viewto ... =22&t=1475
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Kolekcja

Post autor: carpe diem »

Imponujące Cymbidium :padam_z_wrazenia: Moje gratulacje! :klaska:

Lubię Cymbidium, kiedyś nawet kilka sztuk było w mojej kolekcji, ale nie można mieć wszystkiego, co się lubi. Przez sentyment pozostawione zostało tylko pierwsze i na tym miała zakończyć się moja przygoda z tym rodzajem.
Miała.... 8-)
W ubiegłym roku rodzina wracająca z Warszawy otrzymała misję wstąpienia do Tomaszewskiego, sprawdzenia i, jak są, zakupienia trzech przecenionych 'katlejastych'. A i owszem, przywieźli 3 rośliny po przecenie - gigantyczne cymbidia. :u2:
Tak więc nie wykluczone, że w przyszłości poproszę o instrukcję uprawy ukierunkowanej na takie obfite kwitnienie ;-)
ODPOWIEDZ