Coming out :-)

Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Coming out :-)

Post autor: Kaktus »

:serce: Nowosci paphio sa wspaniale! Tez mysle o esquireloi,fantastyczny kwiat .Co do hangianum i armeniakow ,rowniez oba posiadam i nie sa to latwe sabotki.Hangianum rosnie baaaardzo powoli ,armeniacum szybko ,mam nadzieje ,ze sie doczekam zoltaska :)Ale to juz raczej w nastepnym sezonie .
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Coming out :-)

Post autor: Iwona1905 »

Duża roslina Coelogyne huettneriana, pięknie zakwitła :klaska: :klaska: :klaska: :klaska: Coelogyne nitida podobna i też piękna :) wszystkie kapcie sliczne a szczególnie żółty :* Fotki rewelacja :super: :ok: :klaszcze:
Pozdrawiam Iwona
czarownica84

Re: Coming out :-)

Post autor: czarownica84 »

Bardzo roznorodne, cudowne kwitnienia. Zdjecia jak zawsze boooskie. Rosliny piekne, zdrowe.

Podasz prosze 'przepis' na Cypripedium. Nabylam cebulke 2 lata temu, posadzilam w ogrodzie i tyle co ja widzialam.....

Coelogyne boskie ;)
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Coming out :-)

Post autor: carpe diem »

Kasiu, Iwono, Patrycjo, dzięki serdeczne za odwiedziny. :padam: Miło mi, że podobają się Wam zaprezentowane kwiaty na zdjęciach i odwrotnie :usmiech:

Kasiu /Kaktus, wieści o trudnościach w uprawie armeniacum i hangianum już do mnie dotarły. To główny powód tego, że te sabotki tak późno trafiły do mojej kolekcji. Ku przyjemnemu zaskoczeniu, krzyżówka tych dwóch wymagających gatunków jest chętniejsza do współpracy :-)
Paph esquirolei polecam :usmiech:

Patrycjo, przepis na uprawę Cypripedium tylko natura może podać. ;-) Ja mam to szczęście, że ostatnio zimy u nas łagodne i miejsca wybrane do uprawy 'spodobały się' podopiecznym :usmiech:
A tak na poważnie, moje początki z obuwikami też nie były udane. :zdegustowany: Wprawdzie pierwszy Cyp calceolus przetrwał zimę i wiosną wypuścił dorodny pęd z zawiązkiem kwiatu, ale jakiś 'szpeciel' zrównał go z ziemią. :wściekły: Kolejny, a zarazem obecny Cyp calceolus posadzony został do dużego, plastikowego kosza i to się sprawdziło. Teraz wszystkie obuwiki uprawiam w zadołowanych koszach. Jest to dobre o tyle, że większe szkodniki nie mają dostępu do storczyków ; mogę zastosować różne podłoża dla poszczególnych odmian i nie mam problemu ze znalezieniem ich kłączy, gdy chcę je wykopać. ;-)
Póki co, moja kolekcja jest skromniutka - dopiero się rozkręcam :język: - ale i tak cieszy, co już jest. :taniec:
Poniżej kilka zdjęć tego, co mi aktualnie kwitnie:
wspominany już Cyp calceolus
Obrazek

Cyp Sabine
Obrazek

Cyp Pluto
Obrazek

Cyp Aki
Obrazek
Obrazek

Cyp ??? :hgw:
To miała być krzyżówka o pomarańczowych kwiatach, a wyszło, jak wyszło. A ponieważ takiego u mnie nie było, to został :usmiech:
Obrazek

W mieszkaniu także mam parę kwitnień, ale brakuje czasu na sesję fotograficzną, a jak już jest wolna chwila, to pogoda nie dopisuje. :znudzony: Dlatego poniżej takie poglądowe, najświeższe 'pstryki' zbiorowe ;-)
Obrazek
Obrazek
(pomysł na 'rodzinną' fotkę sabotków podpatrzony ;-) )


Pozdrawiam :papa2:
czarownica84

Re: Coming out :-)

Post autor: czarownica84 »

carpe diem , dzieki za porady. Jak gdzies zdobede Cypripedium w rozsadnej cenie, to na pewno nabede. Napaslam oczy Twoimi kwitnieniami, i takie cuda w swoim ogrodzie zdecydowanie tez chce ;) sa piekne. ( moj faworyt to ten fioletowy ; ;)
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Coming out :-)

Post autor: Kaktus »

:0 No szczeka mi opadla doslownie !Ty masz same perelki ! Jak to sie stalo ,ze dopiero niedawno tu trafiles????
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Coming out :-)

Post autor: Iwona1905 »

Fotki rodzinne super :super: szczególnie sabotki :* Cypripedia piękna kolekcja :) bardzo przypadły mi do gustu ;)
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: Coming out :-)

Post autor: katpio »

Co tam storczyki, piękne zdjęcia! Wstawiaj cokolwiek :D
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Coming out :-)

Post autor: carpe diem »

Dziękuję uprzejmie Odwiedzającym za pozostawione słówka miłe. :padam: :serce:
czarownica84 pisze:(…) Napaslam oczy Twoimi kwitnieniami, i takie cuda w swoim ogrodzie zdecydowanie tez chce ;)
Szczerze polecam obuwiki, są naprawdę wdzięczne w uprawie. Żałuję, że mnie tak długo zeszło z decyzją o zakupie tych roślin. :u3:
Na początku, aby się nie zniechęcić, warto zainwestować trochę więcej i kupić dorosłą roślinę - jest mocniejsza, prędzej się rozrośnie, no i szybciej będzie można zobaczyć jej kwiat, co zrekompensuje przykrą pustkę w portfelu :-)
Te niby 2 lata do kwitnienia - mam takie, - wprawdzie kosztowały niewiele, ale z roku na rok nie zmieniają swojego wyglądu i obecnie, w trzecim sezonie uprawy, nadal wyglądają jak 2 lata do kwitnienia... :kwaśny:
moj faworyt to ten fioletowy ; ;)

Jeżeli mowa o tym pomyłkowym, bezimiennym, to on bardziej, moim zdaniem, w bordo podchodzi ;-)
Obrazek

Kasiu/ Kaktus, no, nie przesadzaj, bo mnie zawstydzasz! :rumieni: :rumieni: :rumieni:
Dobrze wiesz, że każdy ma w swojej kolekcji perełki, co widać w prezentacjach. Jedynie możemy różnić się gustami :-)
katpio pisze:Co tam storczyki, piękne zdjęcia! Wstawiaj cokolwiek :D

Ale mnie podpuszcza! :D
No dobrze, jak ma być cokolwiek, to z dedykacją dla Katpio - krasnokwiat Katarzyny (Haemanthus katharinae), czyli kwiatek, który każda Katarzyna mieć powinna w swojej kolekcji, co sugeruje nazwa rośliny :]
Obrazek

A wracając do storczykowych kwitnień, poniżej przekwitające już Cypripedium i Pleione:

Cypripedium Gabriela
Obrazek

Cypripedium kentuckiense
Obrazek

Pleione chunii
Obrazek

i aktualnie kwitnące orchidee:

Paphiopedilum concolor var striatum
Obrazek
Obrazek

Thunia marshalliana
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i dla porównania kwiaty Thunia i Laelia
Obrazek

Laelia purpurata var. carnea i bezimienna hybryda
Obrazek

Na koniec coś w stylu: "poszukaj storczyka na załączonym obrazku" ;-)
Obrazek

Pozdrawiam :papa2:
chaleanthite

Re: Coming out :-)

Post autor: chaleanthite »

WOW!!! Sliczne kwiatuchy! Nawet nie probuje wybrac tego, ktory najbardziej mi sie podoba, za trudny wybor ;-) Piekne zdjecia, gratuluje kwitnien bedacych ich tematem :-)
ODPOWIEDZ