Coming out :-)

chaleanthite

Re: Coming out :-)

Post autor: chaleanthite »

Przepiekne fotki, tylko podkreslaja urok kwiatow! :D A maki to po prostu kusza, zeby tak w nie wbiec i sie wytarzac niczym dziecko wpuszczone na ukwiecona lake! :D
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Coming out :-)

Post autor: Kasia_Ra »

Tak pięknie pokazanych maków jeszcze nie widziałam :V
nie ma się co dziwić, że to one są tematem wszystkich komentarzy ;)
piotrek

Re: Coming out :-)

Post autor: piotrek »

Bardzo ciekawa kolekcja, tak się zastanawiam czy dendrochilum wenzelii dałoby u mnie radę, podobno potrzebuje wysokiej wilgotności, uprawiasz je w szklarni? Ostatnio wzięło mnie na czerwono kwitnące storczyki :usmiech:
Beata

Re: Coming out :-)

Post autor: Beata »

Zdjęcia są niesamowite i dosłownie kuszą! :super:
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Coming out :-)

Post autor: carpe diem »

Miło mi, że prezentacje wzbudzają zainteresowanie. :taniec:
Dziękuję serdecznie za pozostawione komentarze i przy okazji witam Nowych Gości. :kiss2:
piotrek pisze: czy dendrochilum wenzelii dałoby u mnie radę
Przypuszczam, że dałoby radę ;-) To wyjątkowo tolerancyjny storczyk. U mnie uprawiany jest w warunkach 'parapetowo - szklarniowych', tj. latem w ogrodowej szklarni, a w pozostałym okresie - na parapecie południowego okna cieniowanego przez kilkudziesięcioletnie świerki.
Generalnie bezproblemowy, jedynie w okresie pojawiania się pędów kwiatowych wymaga trochę więcej uwagi: potrzebuje regularnego podlewania i nie lubi zmiany miejsca.

Cieszy mnie, że 'niestorczykowa' sesja została ciepło przyjęta :usmiech: , wrócę jednak do prezentacji kwiatów orchidei. Poniżej ciekawsze, moim zdaniem, aktualne kwitnienia:

Cattleya loddigesi
Obrazek

Coelogyne speciosa - powtórne kwitnienie
Obrazek

Masdevallia hybryda
Obrazek
Obrazek

Z nowości
Dendrobium
(nie mogąc się zdecydować, które zdjęcie wybrać, zamieszczam dwa :język: )
Obrazek
Obrazek

Dendrobium kupione było w styczniu z przeceny. Roślina po kwitnieniu, w opłakanym stanie, bez korzeni. Nadal nie wygląda dobrze, więc aby jej nie obciążać, pęd kwiatowy został obcięty po zrobieniu zdjęć.

Paphiopedilum niveum - perełka w kolekcji ;-)
Obrazek
Obrazek

i jeszcze zbiorcza focia kwitnących sabotków :D
Obrazek

Zelemnia Midas (krzyżówka Zelenkoa onusta (Onc onustum) x Onc flexuosum) - zakup z impulsu, poza wszelka kolejnością :-)
Obrazek
Obrazek

I na zakończenie ciekawostka - pomimo tego, iż Thunia stała w mieszkaniu, nie uchroniło to jej przed zapyleniem :sly:
Obrazek

Pozdrawiam i do miłego :papa1:
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Coming out :-)

Post autor: Iwona1905 »

Piękna katlejka loddigesi :*
Paphiopedilum niveum to rzeczywiscie prawdziwa perła :D Rodzina sabotków to niezapomniane wrażenie :0
Pozdrawiam Iwona
czarownica84

Re: Coming out :-)

Post autor: czarownica84 »

Zdjecia cudowne :serce:
Niveum po prostu booskie.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Coming out :-)

Post autor: Kasia_Ra »

Ponieważ ja mam duszę łasucha, wszystko kojarzy mi się z jedzeniem :P , a paphio niveum przywodzi mi na myśl moje ulubione lody - sorbet cytrynowy :inlove:
Zdjęcie grupowe pantofli :super: i piękna masdevallia :serce:

Bardzo podoba mi się na zdjęciach mech, jako element dekoracyjny :oczka:
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Coming out :-)

Post autor: kasia74 »

Zbiorowa focia kapci wymiata :super: Masdevalia tez mi sie podoba, ale będę ogladala u Ciebie, bo sama nie mam do nich ręki. Katleja tez mi przypadła do gustu, nawet kiedys sie nad nią zastanawiałam.
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Coming out :-)

Post autor: carpe diem »

Iwona1905 , Patrycja/ czarownica84 , Kasia_Ra , Kasia74 - dziękuję serdecznie za odwiedziny i pozostawione wpisy :padam: :usmiech:

Kasia_Ra , Kasia74, miło mi, że podoba się Wam Masdevallia. :-)
Szczerze mówiąc, to nie jest mój ulubiony rodzaj storczyków :rumieni: , ponieważ ich uprawa jest za bardzo angażująca (systematyczne podlewanie, wysoka wilgotność powietrza, podatność na choroby i szkodniki).
Z 'dawnych czasów' pozostało mi parę egzemplarzy, które bardziej udają, niż rosną. Ale Masdevallia ma jedną baaardzo pozytywna cechę, jeżeli tylko zaakceptuje warunki, to w szybkim czasie z 1 listka potrafi rozrosnąć się do sporej kępki - wielokrotnie testowane :-P

C. loddigesi mam od 6 lat i, jak dla mnie, jest bezproblemowa w uprawie. Kwitnie regularnie. W tym roku trochę 'na raty' - drugi pęd kwiatowy otworzył się dopiero po przekwitnięciu pierwszego,- ale dzięki temu dłużej mogę patrzeć na jej kwiaty, które tak przeciętnie utrzymują się przez 4 tygodnie.
Kasia_Ra pisze: paphio niveum przywodzi mi na myśl moje ulubione lody - sorbet cytrynowy :inlove:
Ciekawe spostrzeżenie. Właściwie, takie 'spożywcze' porównanie jest nie bez racji, ponieważ kwiaty Paph niveum pachną ... landrynkowo.:]
Jakby co, to z dedykacja serwuję sorbet trzy-porcjowy ;-)
Obrazek

Jako, że "omne trinum perfectum", to jeszcze taki mały miszmasz zaprezentuję :język:
Obrazek

Generalnie, moje storczyki zrobiły sobie wakacje (no, w końcu ktoś musi je mieć, skoro ja nie mogę lol ) i kwitną mi teraz leniwie. Poniżej próbka

Bl Richard Muller
Obrazek

marketowa krzyżówka ; dla mnie to taka 'klasyka gatunku' ;-)
Obrazek

Paphiopedilum hybryda
Obrazek

Na koniec zdjęcie nie moje, ale mojego, kwitnącego nadal, otrzymanego prezentu wielkanocnego, czyli Phalaenopsis w typie Yu Pin Lady 'Magic Art'
Obrazek

Pozdrawiam gorąco :papa1:
ODPOWIEDZ