Storczykowe szalenstwo

Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: carpe diem »

Widzę, że mam duuuuże zaległości od obejrzenia :-)

Orchidarium - bajka !!! O_O :super: :klaska: :padam_z_wrazenia: (już brakuje mi pomysłu na wyrażenie zachwytu :u3:)
Kiedyś marzyło mi się coś w podobnym stylu, ale zabrakło entuzjazmu i konsekwencji...
A od dawna uprawiasz storczyki w tych warunkach?

Zwierzyniec imponujący. :super: Wszystkie zaprezentowane osobniki wyglądają na zadowolone i wyjątkowo spokojne, co potwierdza nienaganny stan orchidei. :cool:

Zasadniczo storczyki z rodzaju Dendrobium nie są moją specjalnością, ale z prawdziwą lubością przeglądam zdjęcia ich kwiatów u innych. :-) W Twojej kolekcji uwagę przykuwa Den densiflorum O_O :eee: – imponujące kwitnienie! :super: :klaska: Od dawna uprawiasz tego storczyka i czy zawsze tak obficie kwitnie?

Dendrobium Berry Oda - bardzo rzadka, biała forma tej krzyżówki. O_O :klaska:

Fantastyczne kwitnienia sabotków, nie wspominając o tym cudzie z awatara. :hypnod:

No i na koniec bukiet Pleione. :super:

Gratuluję wszystkich uroczych kwitnień! :klaszcze:
czarownica84

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: czarownica84 »

Carpe diem, dziekuje slicznie za pochwaly ;)
Orchidarium mam od maja 2015. Czyli nie caly rok. Troche orchidei padlo na poczatku ( za duza wilgotnosc), ale te co przetrwaly maja sie naprawde dobrze szczegolnie z rodzaju bulbophyllum. Zawsze mialam problem z ladnym przyastaniem i kwitnieniem bulbophyllum w warunkach parapetowych. W orchidarium pieknie powypuszczaly nowe przyrosty i piekne korzenie.

Dendrobium densiflorum mam od okolo 3 lat. Zeszloroczne kwitnienie bylo najbardziej obfite ( 6 kolb ), praktycznie nie bylo widac nic innego tylko kwiaty. Pierwsze moje kwitnienie malo tylko 3 kolby. A w tym roku jeszcze nie kwitlo. Mam nadzieje ze bedzie rownie obfite, bo to jedne z moich ulubionych dendrobiow.

Pare zdjec orchidarium.
Załączniki
DSC_0138.JPG
DSC_0138.JPG (195.31 KiB) Przejrzano 4335 razy
DSC_0095.JPG
DSC_0092.JPG
DSC_0089.JPG
DSC_0089.JPG (224.08 KiB) Przejrzano 4335 razy
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: Iwona1905 »

Cudne jest Twoje orchidarium :* nie można od niego oczu oderwać :V mogę tylko o takim pomarzyć :)
Patrycjo masz super przyjaciół :super: wyglądają sympatycznie :)
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
kasja
Administrator
Administrator
Posty: 233
Rejestracja: 12 paź 2013, o 09:39
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: kasja »

Fantastyczny ten kawałek tropikalnego lasu w domu. Można siedzieć i patrzeć godzinami, zwłaszcza jak coś żywego jeszcze buszuje. Tak się zastanawiam czy te żabki nie pomagają w likwidacji różnych nieproszonych skrzydlatych gości ?

Fajne są domy w których tyle zwierzaków żyje razem ze sobą i z właścicielami. Podziwiam :usmiech:

Tak poza tym jesteś mistrzynią w dawkowaniu i budowaniu napięcia :D Strach się bać co będzie dalej ;)
Pozdrawiam - Marek
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: carpe diem »

Staż orchidarium rzeczywiście niewielki, ale aranżacja miodzio !!! :klaszcze:
Pozostaje mi tylko życzyć, aby taki stan cieszył oczy i utrzymywał się przez dłuuuugie lata. :usmiech:

Wspominasz, Patrycjo, że straciłaś trochę storczyków – szkoda, ale taka bywa cena nauki uprawy roślin w nowych warunkach. '_'

Bulbophyllum/Cirrhopetalum to rzeczywiście rodzaj, który świetnie radzi sobie 'w niewoli' orchidariów. Ta grupa roślin u mnie też dobrze rosła i zakwitała.
Drugim rodzajem, który idealnie wpasował się w warunki mojej oszklonej szafy były Vandy i im podobne.

Dla mnie orchidarium, to już historia, ale w przyjemnością będę wpadać do Twojego tematu, aby zrelaksować się widokiem małej dżungli ;-)
Awatar użytkownika
ireniusz
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 247
Rejestracja: 25 lut 2016, o 10:41
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: ireniusz »

normalnie nie mogę się napatrzeć, rewelacja- na pewno super klimat masz w domu- aż w myślach staję tam pomiędzy kwiatami, zamykam oczy...biorę głęboki wdech i szepczę do siebie: o ja pie@#$%ole 8)
Karina32

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: Karina32 »

wspaniałe masz to orchidarium :u3: ...nie mogłam się napatrzeć :super: aż fotkę musiałam powiększyć :klaszcze: ...superrrr :D
czarownica84

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: czarownica84 »

Iwona1905, carpe diem, ireniusz, Karina32 dzieki sliczne za pochwaly ;)

kasja odpukac w niemalowane, zadnych nieproszonych gosci jeszcze nie mialam w orchidarium (poza karmowka dla zabek - muszek owocowek). Ale mysle ze mszyca czy ziemiorka by nie pogardzily. Ale przedziorki i wciorniastki to watpie, bo to za male szkodniki.

Pare zdjec z ostatniej sesji:
Załączniki
phragmipedium sedenii
phragmipedium sedenii
zygopetalum
zygopetalum
phalaenopsis cornu-cervi
phalaenopsis cornu-cervi
phalaenopsis cornu-cervi
phalaenopsis cornu-cervi
Paphio hybryda
Paphio hybryda
Paphio hybryda
Paphio hybryda
Paphio hybryda
Paphio hybryda
Paphio hybryda 2.JPG (112.1 KiB) Przejrzano 4173 razy
Awatar użytkownika
damianexe
VIP
VIP
Posty: 200
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 19:33
Status: Aktywny
Lokalizacja: Dalachów - Opolskie

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: damianexe »

Patrycja orchidarium brak mi słów nawet boskie to mało powiedziane :D :D
Pozdrawiam Damian

damianexe@o2.pl
czarownica84

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: czarownica84 »

Damian dzieki ;)

Moj maz zrobil mi niespodzianke, kupil kilka storczykow z promocji ;) Normalnie szok, przewaznie mowi ze po co mi tyle chwastow ;)
Załączniki
NOID jakas cambria
NOID jakas cambria
NOID jakas cambria
NOID jakas cambria
Howeara Mini Primi
Howeara Mini Primi
Howeara Mini Primi
Howeara Mini Primi
Doritaenopsis purple gem 'aida'
Doritaenopsis purple gem 'aida'
Doritaenopsis purple gem 'aida'
Doritaenopsis purple gem 'aida'
Dendrobium Nobile hybryda
Dendrobium Nobile hybryda
Dendrobium Nobile hybryda
Dendrobium Nobile hybryda
Colmanara masai red
Colmanara masai red
Colmanara masai red
Colmanara masai red
ODPOWIEDZ