Storczykowe szalenstwo

czarownica84

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: czarownica84 »

Kolejny prezet w postaci niebieskiego/farbowanego phalaenopsisa. Nie moj gust, ale jak to mowia, darowanemu koniowi w zeby sie nie patrzy. ;)

Phalaenopsis deliciosa bedzie kwitl na 2 pedach. Malutkie kwiatki i bardzo nietrwale.

Psychopsis mariposa var alba, ma dwa pedy i kwitnie przez caly rok. Wiec ma tez malo zdjec.... bezproblemowa roslinka.
Załączniki
PSYCHOPSIS MARIPOSA VAR ALBA
PSYCHOPSIS MARIPOSA VAR ALBA
PSYCHOPSIS MARIPOSA VAR ALBA
PSYCHOPSIS MARIPOSA VAR ALBA
PSYCHOPSIS MARIPOSA VAR ALBA
PSYCHOPSIS MARIPOSA VAR ALBA
Phalaenopsis deliciosa
Phalaenopsis deliciosa
DSC_0047.JPG
DSC_0044.JPG
DSC_0043.JPG
Karina32

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: Karina32 »

piękne zdjęcia... :super:
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: Kasia_Ra »

O jaka piękna dracula :0 , odkąd Elżbieta nie wstawia ich zdjęć, bardzo tęsknię za nimi.
Mam takiego samego Yaphon Green Canary i uwielbiam jego kolory - mam nadzieję, że zakwitnie mi w tym roku...
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: kasia74 »

Same piękne kwitnienia, pokazujesz. :hura1: Czy mogłabym prosić o zdjecie asc. miniatum ale takie zeby było widac całą roslinkę razem z koszyczkiem :padam:
Co do farbowanych storczyków to uwazam że to wstretne tak je szpecić :/ do tego ludzie sie często nimi zachwycaja bo myslą ze one takie sa na prawdę, a cena ich to juz wogóle przegięcie
pozdrawiam Kasia
czarownica84

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: czarownica84 »

Karina, dzieki staram sie. Lustrzanka to dla mnie nowosc, samoukiem jestem i cos tam probuje....

Kasia Ra, 3mam kciuki za twojego Yaphon Green Canary, oby obdarzyl cie pieknym kwitnieniem. A co do draculi to szykuje mi sie kwitnienie Dracula roezlii mefisto, zobaczymy czy taka piekna jak na zdjeciach w internecie.

Kasia74, dziekuje powiedzialas na glos to co ja sama mysle o farbowanych storczykach. Ale jak widac, ludzie ktorzy sie nie znaja, sa nimi zachwyceni. Na urodzinki dostalam 2 farbowane na niebiesko storczyki... I spcjalnie dla Ciebie zdjecia calej miniatum (zdjecia robione telefonem wiec malo wyrazne).
Załączniki
13388956_1132925016769183_1262487249_o.jpg
13388806_1132925100102508_1948803345_o.jpg
chaleanthite

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: chaleanthite »

Piekne zdjecia, piekne storczyki, a psychopsis to juz w ogole czadowe!!! :super:
Awatar użytkownika
Basia
VIP
VIP
Posty: 569
Rejestracja: 16 sty 2012, o 01:06
Status: Aktywny
Lokalizacja: St. Neots / Cambridgeshire

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: Basia »

Piękne Ascocentrum! Psychopsis od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie, może kiedyś... :)
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: Iwona1905 »

Brawa dla psychopsis i ascocentrum :klaska: :klaska: :klaska: :klaska: :klaska: :klaska:
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: carpe diem »

Zaprezentowane kwitnienia, to prawdziwa uczta dla oczu !!! Same ochy i achy cisną się na usta O_O :padam_z_wrazenia:

Psychopsis uroczy. :serce:
Po nieudanej próbie sprzed kilku lat, jakoś nie mogę przekonać się, aby jeszcze raz spróbować uprawiać ten rodzaj. Podziwiam go więc u innych :usmiech:

Pierwsza z urodzinowych, farbowanych Phalaenopsis całkiem, całkiem ciekawie wygląda. Byłoby nie głupio, gdyby ten kolorek pozostał na stałe ;-)

Kwiat Paphiophedilum bellatulum - bajka!

Phalaenopsis tetraspis bez plamek też piękna. :-)
I chyba coś jest na rzeczy, że natężenie światła odpowiada za wybarwienie kwiatów. Moja Phal tetraspis uprawiana w orchidarium też była bieluteńka.
"Była", ponieważ odeszła wraz z orchidarium. Ale teraz, kiedy patrzę na Twoje zdjęcia, nachodzi mnie nostalgia i chyba poszukam drugiego egzemplarza , aby spróbować uprawy na parapecie. lol
czarownica84

Re: Storczykowe szalenstwo

Post autor: czarownica84 »

Dziekuje wszystkim za mile slowa :serce:

Po urlopie ( storczyki troche przesuszone, ale to im tylko na dobre wyjdzie ), porobilam zdjecia tego co kwitnie.

Phalaenopsis Happy Eagle x Sogo, juz niestety przekwita (pewnie przez to przesuszenie).

Moja ulubiona Vanda Royal Blue,nigdy sie mi nie znudzi . Piekne duze kwiaty i ten kolor - uwielbiam.
Załączniki
Vanda Royal Blue
Vanda Royal Blue
Vanda Royal Blue (4).JPG (136.58 KiB) Przejrzano 5772 razy
Vanda Royal Blue
Vanda Royal Blue
Vanda Royal Blue (3).JPG (132.24 KiB) Przejrzano 5772 razy
Vanda Royal Blue
Vanda Royal Blue
Vanda Royal Blue
Vanda Royal Blue
Phalaenopsis Yaphon Nice Girl x Su An Super Star
Phalaenopsis Yaphon Nice Girl x Su An Super Star
Phalaenopsis Yaphon Nice Girl x Su An Super Star
Phalaenopsis Yaphon Nice Girl x Su An Super Star
Phalaenopsis Prince Kaiulani x Mambo
Phalaenopsis Prince Kaiulani x Mambo
Phalaenopsis Prince Kaiulani x Mambo
Phalaenopsis Prince Kaiulani x Mambo
Phalaenopsis Happy Eagle x Sogo
Phalaenopsis Happy Eagle x Sogo
Phalaenopsis Happy Eagle x Sogo2.JPG (90.63 KiB) Przejrzano 5772 razy
Phalaenopsis Happy Eagle x Sogo
Phalaenopsis Happy Eagle x Sogo
Phalaenopsis Happy Eagle x Sogo.JPG (83.41 KiB) Przejrzano 5772 razy
ODPOWIEDZ