Storczyki Weroniki :)

Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki Weroniki :)

Post autor: tom_mix »

sibelius pisze:Cześć!
chaleanthite pisze:Trzymam ją w mieszance keramzytu oraz kory (tak samo jak resztę storczyków), okno zachodnie, stoi za gęstą firaną. Będę wdzięczna za każdą poradę!


Bezpośrednie słońce bez żadnego cieniowania, grubsze podłoże niż reszta storczyków, długie, kilkugodzinne namaczania, żeby i te do góry idące korzenie też naciągły, zraszanie samych korzeni i najgorsze - czekanie.

Paweł już powiedział to co chciałem :) Swoją uprawiam w bardzo grubej korze, stoi na oknie południowym bez żadnego cieniowania, jeśli chodzi o podlewanie u mnie wygląda to inaczej, namaczam krótko, ale częściej, oczywiście pilnuję żeby korzenie przeschły najpóźniej po 2 dniach inaczej gniją, problemu z wychodzącymi korzeniami się niestety nie przeskoczy, taka ich uroda :oczy: Roślina wygląda całkiem dobrze, zafunduj jej duuużo słońca, jak zacznie rosnąć nowy przyrost zastosuj nawóz z przewagą azotu i może za rok pokaże pęd czego Ci bardzo życzę :)
chaleanthite

Re: Storczyki Weroniki :)

Post autor: chaleanthite »

Tomku na wstępie dziękuję za odpowiedź :-) Muszę chyba na roślinkę spojrzeć trochę łaskawszym okiem, w sumie to nie jej wina, że nie dostaje tego, co potrzebuje do zakwitnięcia... Czytałam trochę na zagranicznych forach na temat shomburgkii i wiele osób narzekało na problemy z doprowadzeniem tego storczyka do kwitnienia. Ehhh... Gdybym mogła to dałabym jej całe słońce świata, ale mieszkam w Irlandii i szczerze mówiąc trudniejszego kraju do uprawy storczyków próżno szukać w Europie-gorsza jest chyba tylko Islandia ;-) Zimno, wilgoć i mało słońca. Zastanawiałam się nawet nad doświetlaniem i chyba będę musiała coś wykombinować, chociaż jak zaczęłam czytać o widmie, długościach fal itp. to idzie trochę zwariować, bo każdy gatunek lubi co innego...

Ps. Masz obłędnie imponującą kolekcję orchidei!!! :serce:
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Weroniki :)

Post autor: Kasia_Ra »

Pięknie fotografujesz swoje storczyki :oczka:
chaleanthite

Re: Storczyki Weroniki :)

Post autor: chaleanthite »

Kasia_Ra

Pięknie dziękuję! :D


...Dzisiaj rozkwitł mi pierwszy pąk Prosthechea Cochleata -to taki mój Quasimodo wśród storczyków, ale kocham go nie mniej, niż resztę ;-) I udało mi się zrobić fotkę jeszcze jednego falka:
Załączniki
falek 6.jpg
Encyclia cocheata.jpg
Ola77

Re: Storczyki Weroniki :)

Post autor: Ola77 »

Quasimodo robi imponujące wrażenie,gratuluję ;)
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Weroniki :)

Post autor: Kasia_Ra »

Na forum pojawiała się jako Encyclia cochleata - bardzo podobają mi się kwiaty, jak ośmiorniczki ;)
czarownica84

Re: Storczyki Weroniki :)

Post autor: czarownica84 »

Cudowne zdjecia, i piekne orchidee.

Ps. A ja juz myslalam ze najgorzej to w UK, wiecznie mglisto, pada, wilgoc w domu, malo dni slonecznych. Wiec moge sie pocieszyc, ze niektorzy maja gorzej :u1: a tak powaznie to pomysl o doswietlaniu, witrynie okiennej, czy orchidarium ;)
Ostatnio zmieniony 6 cze 2016, o 19:16 przez czarownica84, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Weroniki :)

Post autor: kasia74 »

Ooo, mnie tez się ośmiorniczka podoba, nawet jest na mojej liście, storczyków które kiedyś sobie kupię :D
pozdrawiam Kasia
chaleanthite

Re: Storczyki Weroniki :)

Post autor: chaleanthite »

Ola77-dziekuje :-)

Kasia_Ra - wiedzialam wlasnie, ze jest jakas druga (prostsza nazwa), ale wyparowalo mi z glowy-dziekuje za przypomnienie ;-) Kiedys, kiedy ja kupilam krazyl w sieci przydomek "tancereczki", ze wzgledu na waskie platki o wydluzoym ksztalcie. A teraz widze kroluja "osmiorniczki" ;-) I chyba ta nazwa lepiej oddaje charakter tego kwiatka :-)

czarownica84 - Dziekuje za mile slowa na temat moich dzieci :-) Mysle, ze w UK jeste podobnie, chociaz chyba macie lepsza szanse na jakas przyzwoita pogode. Pamietam pare lat temu u Was bylo super lato, a u nas deszcz lal codziennie przez 3 miesiace-nie mogli przestac mowic o tym w radio, tak to przezywali ;-)
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Weroniki :)

Post autor: Iwona1905 »

Piękny kolor falka, ,,osmiorniczka" ciekawie się prezentuje :)
Pozdrawiam Iwona
ODPOWIEDZ