Storczyki Piotrka

Karina32

Re: Storczyki Piotrka

Post autor: Karina32 »

żółte oncidium fajne :u3: ...nawet kiedyś chciałam takie zakupić ale jakoś potem zrezygnowałam ale może jeszcze się skuszę ;) ...piękne kwiaty :V
piotrek

Re: Storczyki Piotrka

Post autor: piotrek »

Coelogyne nitida, zeszłoroczny zakup, pierwsze kwitnienie u mnie, najbardziej w tym storczyku podoba mi się kokosowo-waniliowy zapach.

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Piotrka

Post autor: kasia74 »

Śliczne. Ciekawe ile czasu utrzyma kwiaty? Podobaja mi sie coelogyne sama mam tylko cristate ale planuje cos tam jeszcze dokupic :)
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Piotrka

Post autor: Kasia_Ra »

Też by mi się zapach podobał, gdyby go było czuć, a tak pozostaje mi pozachwycać się pięknym malunkiem na warżce i tych zagiętych płatkach, które chyba też do niej należą ... :D
piotrek

Re: Storczyki Piotrka

Post autor: piotrek »

kasia74 pisze:Podobaja mi sie coelogyne sama mam tylko cristate ale planuje cos tam jeszcze dokupic :)
Mnie z c. cristata w ogóle nie wychodzi, właśnie dobijam drugi egzemplarz, trzeciej próby nie będzie, chociaż storczyk szalenie mi się podoba.
Z coelogyne mam jeszcze c. mooreana, ten jest chętniejszy do współpracy, chociaż na kwitnienie to pewnie jeszcze przyjdzie mi sporo poczekać, bo to reanimek, przyszedł do mnie bez korzeni.

Aktualne kwitnienie Angraecum Lady Lisa x sesquipedale

Obrazek

Lc. Exotic Smile, już zdążyła przekwitnąć, zanim znalazłem czas żeby wstawić fotkę ...

Obrazek
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Piotrka

Post autor: Kasia_Ra »

Kasia_Ra pisze:Cuuudny kwiat :V :0
Nadal trwam przy swoim zdaniu jeśli chodzi o kwiat Angraecum Lady Lisa x sesquipedale :) Takie cudo mogłabym mieć u siebie na parapecie ...
piotrek

Re: Storczyki Piotrka

Post autor: piotrek »

Ostatnio zakwitły:
Obrazek

Obrazek
Beata

Re: Storczyki Piotrka

Post autor: Beata »

Ta piękna pomarańczka to moje małe marzenie ;) Cudna!
Awatar użytkownika
PanPsychopsis
Początkujący
Początkujący
Posty: 161
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 18:34
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Piotrka

Post autor: PanPsychopsis »

Lc. Exotic Smile - czy mogę prosić o jakiś skrócony arkusz uprawy?
Od dawna o niej myślę :)

Widok kwitnącej tylko wzmaga mój apetyt.
Pozdrawiam ja i moje zakurzone storczyki.

Marcin
piotrek

Re: Storczyki Piotrka

Post autor: piotrek »

Lc. Exotic Smile jest bardzo fajną hybrydą, jak na razie dla mnie nr 1 wśród cat. które posiadam. Łatwa w uprawie, kwitnie kilka razy w roku od wiosny do jesieni, bez pochewki i okresu spoczynku, właściwie na każdym młodym przyroście spomiędzy liści wychylają się też pączki o ile roślina ma wystarczająco światła; pewnie jakby ją zimą doświetlać to zimowe przyrosty też by kwitły. Kwiaty pachnące, utrzymują się ok. 2-3 tyg. Roślinę mam w semihydro - zresztą 90 % moich storczyków jest w ten sposób uprawiana, więc podłoże to wyłącznie keramzyt. Jeśli zastanawiasz się nad jej nabyciem to zdecydowanie polecam.
ODPOWIEDZ