Parapety kubasi

kubasia

Re: Parapety kubasi

Post autor: kubasia »

Jak na razie trzymam się dzielnie, czyli nic nie kupiłam nowego. Pochwalę się pierwszym kwitnieniem Aerides houlletiana x Rhynchostylis gigantea. Roślina przyjechała w lutym. Uprawiana w wazonie, południowy parapet bez cieniowania. W lecie namaczana dwa razy w tygodniu.
WP_20161028_007.jpg
WP_20161028_009.jpg
WP_20161028_006.jpg
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Parapety kubasi

Post autor: Iwona1905 »

Piękna :serce: pachnie?
Pozdrawiam Iwona
kubasia

Re: Parapety kubasi

Post autor: kubasia »

Pachnie cytrusowo.
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Parapety kubasi

Post autor: kasia74 »

Kasiu widze ze Ty tak ostatnio z grubej rury :) Same perelki u Ciebie az milo popatrzec, tym bardziej ze na dworze coraz bardziej szaro sie robi.
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Parapety kubasi

Post autor: Kasia_Ra »

Piękne kwiaty :V
Nie masz zdjęcia w pełnym rozkwicie? To pewnie był szał...
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Parapety kubasi

Post autor: kasia74 »

Kasiu też bym zobaczyła w pełnym rozkwicie to cudo :)
pozdrawiam Kasia
kubasia

Re: Parapety kubasi

Post autor: kubasia »

Kasiu - kasia74 - oj tam, oj tam :D Jak to zwykle bywa u początkujących rzucają się na wszystko, a ile po drodze ubiją... Na razie Neostylis i Epidendrum przyrastają, ale może lepiej nie chwalić dnia przed zachodem słońca, w końcu zaczyna się najtrudniejsza pora roku dl naszych podopiecznych. Teraz czas na wyznanie :P nie wytrzymałam i dziś kupiłam Neof. falcata x Asc curvifolium (Ascofinetia Peaches) i Kirchara Jairak Kiss, a wszystko przez pewną, miłą osobę, która raz w miesiącu urządza kiermasze za blisko mnie. ;)

Kasiu Ra, jutro postaram się zrobić jakieś zdjęcie. Niestety już zaczyna gubić górne kwiaty, więc pełnego grona nie będzie.

Nie tylko ja mam zdolność niedotrzymywania postanowień. M zaszalał na dniach storczyków w LM. Może to nie rodowodowe piękności, ale też cieszą oczy:

Adaglossum Summit ‘French Town’
WP_20161108_016.jpg
Prawdopodobnie jakaś Beallara
WP_20161108_005.jpg
WP_20161108_012.jpg
Do sesji powoli szykują się sabotki.
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Parapety kubasi

Post autor: kasia74 »

Super storczyki M Ci zakupił :) tego pierwszego też mam podoba mi sie takie połączenie kolorystyczne. Ascofinetia peaches u mnie troche kapryśna, moze Twoja będzie bardziej chętna do współpracy. A kiermaszu z takimi cudami to zazdroszczę w pobliżu domu, koło mnie nic nie ma :( nawet do najbliższego LM mam 60 km
pozdrawiam Kasia
kubasia

Re: Parapety kubasi

Post autor: kubasia »

Ma pąki, a i ładnie rozrośnięta,bo 5 w jednym, więc szkoda było nie brać :u2: Jutro jak pokaże się słońce to też zrobię zdjęcie.
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Parapety kubasi

Post autor: kasia74 »

To czekam niecierpliwie, widzę ze Ci wzięlo na krzyzówki z neofinetią, to fajnie, ja sama je bardzo lubię, bo sa takie kompaktowe. W tym roku sporo mi zakwitło i to po 2-3 razy jestem z nich bardzo zadowolona. Kasiu a czy neofinetie falcata tez masz?
pozdrawiam Kasia
ODPOWIEDZ