Parapety kubasi

kubasia

Re: Parapety kubasi

Post autor: kubasia »

WP_20161113_001.jpg
Sorry, ale przy takiej pogodzie nie byłam w stanie wykrzesać czegoś więcej... Widać też, że zmieniła barwę znak, że przekwita.

Kasiu, wzięło mnie bardzo, a że one takie malusie to na pewno na dwóch się nie skończy. Neofinetie falcata nie mam. Zobacz na to zdjęcie - no nie mogłam nie kupić. :)
WP_20161113_014.jpg
i drugi wczorajszy zakup Kirchara Jairak Kiss. Szczypiorki też mnie chwyciły za serce i na pewno będę chciała więcej.
WP_20161113_012.jpg
Awatar użytkownika
PanPsychopsis
Początkujący
Początkujący
Posty: 161
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 18:34
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety kubasi

Post autor: PanPsychopsis »

Pamiętam tą sytuację - zakupu Ascofinetii Peaches.
Oby pięknie rosła i kwitła ciesząc Cię co roku :)
Pozdrawiam ja i moje zakurzone storczyki.

Marcin
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Parapety kubasi

Post autor: kasia74 »

Widze ze miłośników vandowatych miniatur przybywa. Kasiu patrząc na Twoja ascofinetie juz po pączku widać ze bedzie inaczej wybarwiona niz moja. Koniecznie pokaz ją jak juz się pączki otworzą :) Szczypiorek tez ładny tez je lubie i pewnie sobie jeszcze jakies szczypiorki w przyszlosci kupie.
pozdrawiam Kasia
kubasia

Re: Parapety kubasi

Post autor: kubasia »

Panie Psychopsisie ja też dobrze pamiętam, że zapewniałeś mnie, że będzie peaches :D, a tu jak wół (a raczej świnka) wylazło dziś pink :P
WP_20161114_001.jpg
I pytanie do Kasi specjalistki w dziedzinie, co o tym myśli?
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Parapety kubasi

Post autor: kasia74 »

Kasiu nie jestem w tej dziedzinie żadnym specjalistą. Jednak ze swoich obserwacji moge Ci powiedzieć, że kwiatek u niej może mieć różny wygląd. Jak wiesz jest to krzyżówka neofinetii falcata i asc. curviflium.
Moja roślina odziedziczyła geny po neofinetii falcata dlatego ma zupełnie inny wygląd kwiatka, taki bardziej wydłużony jak to wyglada u czystej formy neofinetia. ( Takie tez kwiatki ma Twój neostylis- wydłużone). U Ciebie kwiat jest bardziej okrągły, a takie ma własnie dwugi rodzic czyli asc. curvifolium. Co do koloru, poniewaz to krzyżówka, to odcień kwiatków może być różny.
Wrzucając nazwę Ascofinetia peaches w google grafika wyniki wyszukiwania sa naprawde rożne.
Podsumowując, zawsze można kupić kolejną roślinke o tej nazwie i jest duze prawdopodobieństwo że kwiat będzie inny :D sama tez mam dwie roślinki o tej nazwie, druga co prawda jeszcze nie kwitła, ale licze ze będzie miała inny wygląd. A juz tak na koniec to najlepiej zakupic z otwartymi kwiatami wtedy to na 100 % bedzie wiadomo jak wygląda :D
pozdrawiam Kasia
kubasia

Re: Parapety kubasi

Post autor: kubasia »

Nie bądź Kasiu taka skromna. :) Udzieliłaś mi wyczerpującej odpowiedzi i teraz już prawie wszystko wiem. Masz rację , że najlepiej kupować z kwiatem, bo wtedy jest 100% pewności. Kolor mi się podoba, więc nadal jestem zadowolona z zakupu.
Awatar użytkownika
PanPsychopsis
Początkujący
Początkujący
Posty: 161
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 18:34
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety kubasi

Post autor: PanPsychopsis »

kubasia pisze:Nie bądź Kasiu taka skromna. :) Udzieliłaś mi wyczerpującej odpowiedzi i teraz już prawie wszystko wiem. Masz rację , że najlepiej kupować z kwiatem, bo wtedy jest 100% pewności. Kolor mi się podoba, więc nadal jestem zadowolona z zakupu.
Cholera, faceci nie odróżniają kolorów :P
Jest naprawdę piękna pomimo różu.
Jak Ci się znudzi, to krzycz :)
Pozdrawiam ja i moje zakurzone storczyki.

Marcin
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Parapety kubasi

Post autor: Kasia_Ra »

Widać twarda jesteś w postanowieniach, żeby nie powiększać zbiorów ;) :anioł:
Ale dzięki temu jest czym oczy nacieszyć. Cambrie, które kupił mąż są prześliczne, szczególnie podoba mi się pierwsza :ok:
A ta różowa niespodzianka jest super :0 , naprawdę krzyżówki potrafią nas zaskakiwać przy każdym kwitnieniu :hyhy:
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Parapety kubasi

Post autor: kasia74 »

Kasiu jak Ascofinetia, pewnie juz kwitnie. Moze dałabyś radę jakieś zdjęcia pokazać :padam: U mnie kwitnie Darwinara Charm "Blue Moon", muszę wstawić zdjęcia u siebie :anioł:
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Parapety kubasi

Post autor: Iwona1905 »

Gratuluję pięknych nowosci :klaska: :)
Pozdrawiam Iwona
ODPOWIEDZ