Moje początki

Awatar użytkownika
kasinek77
Początkujący
Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 22:03

Moje początki

Post autor: kasinek77 »

Witam, mam na imię Kasia jestem nowa na tym forum. Moja przygodę z orchideami zaczęłam prawie dwa lata temu kiedy to dostałam pierwszego phaleanopsisa prawdopodobnie z okazji urodzin bądź imienin. Stał i kwitł i mało mnie obchodził. Jednak gdy zaczął wyraźnie marnieć postanowiłam się trochę poduczyć i go ratować.

I tak mi zostało. Znoszę do domu coraz to nowe zdechlaki. Przelane, przesuszone, bez korzeni, z powiędłymi liśćmi, z przecen sklepowych, ze śmietników (tak mam takich całkiem sporo). A ponieważ storczyki to twardzieje, ratowanie ich wychodzi mi całkiem niezle. Ale dość gadania. Czas na jakieś zdjęcie. W tej chwili nie kwitnie akurat zbyt wiele ale obiecuję wklejać fotki w miarę pojawiania się nowych kwiatów.

Pierwsze moje bulbo przyszlo do mnie w oplakanym stanie, co widac po pseudobulwach, ktore mimo kilku obfitych podlewan dziennie nie doszly do siebie. A mam je juz kilka miesiecy. Do tej pory zaskoczylo mnie jednak trzema kwitnieniami. Co prawda tylko po jednym kwiatku ale jak dla mnie, tak malo doswiadczonego "ogrodnika" jest piekne!
Załączniki
IMG_2440 copy.jpg
IMG_2426 copy.jpg
IMG_2424 copy.jpg
Beata

Re: Moje początki

Post autor: Beata »

Już widać, że w Twoim wątku będzie ciekawie ;)
Awatar użytkownika
kasinek77
Początkujący
Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 22:03

Re: Moje początki

Post autor: kasinek77 »

Dziekuje bardzo. Cos tam zaczyna kwitnac ale to nie bedziemy zapeszac. Mam nadzieje, ze Was nie zanudze :śpi:
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Moje początki

Post autor: Kasia_Ra »

Witam kolejną Kasię na forum :)
Gratuluję kwitnienia bulbo, śliczny kwiat :super: Czy to z tych 'inaczej pachnących', czy da się wytrzymać w pobliżu?
Joanna81

Re: Moje początki

Post autor: Joanna81 »

:) Piękny
Awatar użytkownika
ireniusz
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 247
Rejestracja: 25 lut 2016, o 10:41
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Moje początki

Post autor: ireniusz »

rewelacja :V
mam jednego phala z fajnie idącymi dwoma pędami w dół i zastanawiam się czy nie zrobić z niego podobnej ekspozycji, nie wiem czy mu się spodoba 8)
jak myślisz? pozdrawiam
mira66

Re: Moje początki

Post autor: mira66 »

Gratuluję kwitnienia i życzę dalszych sukcesów .
Awatar użytkownika
kasinek77
Początkujący
Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 22:03

Re: Moje początki

Post autor: kasinek77 »

Kasia_Ra - Jesli Twoje "Ra" to dwie pierwsze litery nazwiska to boje sie, ze nie tylko imie mozemy miec takie same :D
Bulbo nie pachnie inaczej :) , wlasciwie nie odnotowalam zadnego zapachu.


Ireniusz --"zamontowanie" phaleanosisa jak najbardziej zdaje egzamin. Mam kilka i jezeli tylko nadazysz z podlewaniem nie powinno byc problemu. Rosna i kwitna ( juz niedlugo mam nadzieje pochwale sie fotkami).
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje początki

Post autor: kasia74 »

Witaj i w takim razie czekamy z niecierpliwością na nowe zdjęcia
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
kasinek77
Początkujący
Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 22:03

Re: Moje początki

Post autor: kasinek77 »

Kilka roslinek rozpoczelo kwtnienie. Co prawda rozwinely sie dopiero pierwsze paczki ale poniewaz jestem strasznym niecierpliwcem, juz wstawie zdjecia.


Oncidium Rosy Sunset 'F'
Załączniki
IMG_2536-1.JPG
IMG_2536-1.JPG (67.16 KiB) Przejrzano 12893 razy
IMG_2535-1.JPG
IMG_2535-1.JPG (63.5 KiB) Przejrzano 12893 razy
IMG_2534-1.JPG
IMG_2533-1.JPG
ODPOWIEDZ