Moje początki

Awatar użytkownika
kasinek77
Początkujący
Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 22:03

Re: Moje początki

Post autor: kasinek77 »

Agnieszko - witam i dziekuje za odwiedziny. Tak, to zupelnie normalne na zime liscie opadaja i zostaje sama pseudobulwa. Dla leniuchow to bardzo dobry storczyk, calkowicie zaprzestaje w tym czasie podlewanie ;) Wznawiam dopiero gdy korzenie nowego przyrostu osiagna dlugosc ok 7cm. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kasinek77
Początkujący
Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 22:03

Re: Moje początki

Post autor: kasinek77 »

Zapomnialam dodac, ze "czarownica" ma bardzo ciekawy zapach przypominajacy cukierek anyżowy :usmiech:
Awatar użytkownika
Kasia Kazam
VIP
VIP
Posty: 273
Rejestracja: 12 lut 2016, o 11:16
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje początki

Post autor: Kasia Kazam »

Cześć Kasiu, tu Kasia. :) Miło mi podziwiać Twoje kwitnienia, spora różnorodność. :) Green Genie wyjątkowo przepiękna, ale pozostałe też prześliczne. Większość Katlei u mnie też krótko kwitła. Prócz Yellow Bird, mam jeszcze tylko jedną, co bardzo długo utrzymuje kwiaty (ze 4 tygodnie) i pięknie mocno pachnie. Niestety nie znam jej imienia. Twoja domniemana Maikai wyjątkowo piękna jak na Maikai i chyba ma większe kwiaty... :tongue_green: 000 Napisz proszę jak pachnie i ile trzyma kwiaty... Zachwycają mnie Twoje Vandy, szczególnie V. Sansai Blue, pięknie się przebarwia. Czy pachnie? Najbardziej lubię Vandy, bo szybko rosną i często u mnie kwitną. :D
Pozdrawiam,
Kasia

Miejsce uprawy: wschodni i zachodni parapet + wschodni balkon od maja do listopada;
Podlewam deszczówką.

Obecnie sprzedaję:
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5cATw/
http://www.storczykarze.pl/forum/viewto ... =22&t=1475
Awatar użytkownika
kasinek77
Początkujący
Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 22:03

Re: Moje początki

Post autor: kasinek77 »

Kasiu, dziekuje za wpis. Tak mi sie wydaje, ze to Maikai, pewnosci nie mam :) Ale ma cechy tej wlasnie rosliny miedzy innymi wybarwienie platkow jest mocniejsze i bardziej widoczne na "odwrocie" :P Zadna z do tej pory przedstawionych przeze mnie Catleyek nie pachnie. Maikai tez nic a nic, dziwne, bo niektorzy posiadacze twierdza inaczej :niepewny: .
Kwitnie krotko, nie dluzej niz dwa tygodnie. Co do Vand to zupelnie inna sprawa. Sansai Blue - obecnie moja ulubiona roslina. W moich niedogodnych warunkach kwitla latem (sklepowe kwitnienie) i jesienia. Jesienne kwiaty sa zdecydowanie jasniejsze. Co prawda moje vandy nie pachna ale dlugowiecznosc kwiatow (tyle co phale) rekompensuje mi brak zapachu. Pozdrawiam!
kaliah

Re: Moje początki

Post autor: kaliah »

Kasiu, jestem oczarowana Twoją Monnierara Milennium Magic Witchcraft i jeszcze ten zapach, zazdroszczę. Jak długo utrzymuje kwiaty?
PoDrawiam, Ania
Awatar użytkownika
kasinek77
Początkujący
Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 22:03

Re: Moje początki

Post autor: kasinek77 »

Aniu, jeszcze nie wiem jak dlugo utrzymuja sie kwiaty, paczki otworzyla dwa tygodnie temu :) Kwiaty sa grube, twarde, woskowate.
Awatar użytkownika
kasinek77
Początkujący
Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 22:03

Re: Moje początki

Post autor: kasinek77 »

Macradenia multiflora - ta roslina oczarowala mnie calkowicie. Zakupiona z malutkim pedem bardzo szybko utworzyla paczki i je rozwinela. Pokroj pseudobulw przypomina mi bulbophyllum. Delikatnie pachnie.
Zobaczcie sami :)
Załączniki
IMG_1083-1.jpeg
IMG_1084-1.jpeg
IMG_2685.JPG
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje początki

Post autor: kasia74 »

Kasiu ale cudeńko
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje początki

Post autor: Iwona1905 »

Jest piękny :serce: ostatnio widziałam go kwitnącego u jednej z osób na innym forum oraz w sklepie internetowym przekwitniętego, nawet zastanawiałam się nad zakupem :) zachwycił mnie kształtem kwiatów :D i dodatkowy plus to,że pachnie :) Gratuluję zakupu :super:
Pozdrawiam Iwona
piotrek

Re: Moje początki

Post autor: piotrek »

Interesujący storczyk, ciekawe jak się będzie sprawował w uprawie. Gratuluję kwitnienia.
ODPOWIEDZ