Kilka moich "S"

Joanna81

Kilka moich "S"

Post autor: Joanna81 »

Cześć !! :papa1:

Wypada mi sie najpierw przywitać :) Na imię mam Aśka, mieszkam niedaleko Kraka. Moje zafascynowanie Storczykami nie pojawiło się od razu. Właściwie to od kilku miesięcy zaczęłam myśleć o nich poważnie a nie tylko jako kolejnym prezencie na imieniny ( niestety kilka takich storczyków, szczególnie miniaturek jakoś szybko po kwitnieniu usychała) Dlatego mam tylko jednego storczyka można rzec "twardą sztukę", która uparła sie przetrwać i mam ją już dwa lata. Nigdy jednak nie powtórzył kwitnienia ( dopiero teraz wypuszcza, na łodydze która również ma dwa lata "kiełka" do kwitnienia)

Pozostałe storczyki to niedawne zakupy :P i tymi zaczęłam się bardziej przejmować i nie jest źle wypuszczają nowe korzonki i liście - jeszcze nie kwiaty :( Ale czekam cierpliwie.

Dobra dość gadania... oto moja nie za duża kolekcja :)

Phalaenopsis `y :

W tym muszę się Wam pochwalić keiki :hura1: ( co prawda na początku cieszyłam sie że kwiatuszek, ale nie ma tego złego ...) Nie chciałam go zostawiać na macierzystej roślinie. Może teraz zakwitnie jak odsapnie :)

Jeden z nich to chyba bo pewna nie jestem Phalaenopsis gigantea. Mam go w salonie jego liście są o wiele większe niż pozostałych.

Kolejny okaz to już specjalny :) Śpioch mój jeden jedyny i nie dawno kupiony pięknie kwitł ( całe siedem dni ) Kurcze nie wiedziałam, że tak krótko kwitną :( A teraz uparciuch nie chce zaschnąć a powinien prawda ...

I najnowszy nabytek. dziś przyjechał. Storczyk Promenaea citrina x (Limelight x xanthina) Tak sie fachowo nazywa. Jest maleńki. Ale ponoć juz zdolny do kwitnięcia. Jeszcze nie wiem jak sobie z nim radzić. Stoi w salonie koło śpiocha.

I to cała moja kolekcja. Bardzo liczę na wasze rady i wsparcie :)

Joanna :serce:
Załączniki
Moja nowość. czekam na żółte kwiaty :)
Moja nowość. czekam na żółte kwiaty :)
7.jpg (135.49 KiB) Przejrzano 5640 razy
Cudny śpioch jak kwitł :)
Cudny śpioch jak kwitł :)
6.jpg (113.4 KiB) Przejrzano 5640 razy
Śpioch nie chce spać
Śpioch nie chce spać
5.jpg (104.9 KiB) Przejrzano 5640 razy
Kiełek na dwuletnim pędzie czyli da się !
Kiełek na dwuletnim pędzie czyli da się !
4.jpg (76 KiB) Przejrzano 5640 razy
Phalaenopsis gigantea ?? Ma bardzo długie liście.
Phalaenopsis gigantea ?? Ma bardzo długie liście.
keiki moj malutki :)
keiki moj malutki :)
2.jpg (100.63 KiB) Przejrzano 5640 razy
Phalaenopsis w sypialni
Phalaenopsis w sypialni
Awatar użytkownika
ireniusz
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 247
Rejestracja: 25 lut 2016, o 10:41
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Kilka moich "S"

Post autor: ireniusz »

rewelacja :V a ten w sypialni w kieliszku- super ekspozycja- chyba zapożyczę pomysłu :D
pozdrawiam ciepło :kiss2:
Joanna81

Re: Kilka moich "S"

Post autor: Joanna81 »

:* dzięki
Beata

Re: Kilka moich "S"

Post autor: Beata »

Twój śpioch ma piękne kwiaty :ok:
Awatar użytkownika
PanPsychopsis
Początkujący
Początkujący
Posty: 161
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 18:34
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka moich "S"

Post autor: PanPsychopsis »

Z góry przepraszam, nie chcę być niemiły, ale jeśli po długości liści identyfikujesz Phalaenopsis jako gigantea, to zawróć z tej drogi ;)

Ta Phalaenopsis wygląda na roślinę marketową, w niczym nie przypomina wspomnianego gatunku.

Założony sposób identyfikacji (o ile idę właściwym tropem) jest błędny.

Gigantea tej wielkości kosztowałaby pewnie ok 300 - 400 zł, jeśli nie więcej i miałaby fiszkę zapewne ;)
Pozdrawiam ja i moje zakurzone storczyki.

Marcin
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: Kilka moich "S"

Post autor: katpio »

Hybrydy phalaenopsis kupowane w sklepach mają długie liście ;) Długi liść nie oznacza, że to gigantea ;)
Joanna81

Re: Kilka moich "S"

Post autor: Joanna81 »

PanPsychopsis pisze:Z góry przepraszam, nie chcę być niemiły, ale jeśli po długości liści identyfikujesz Phalaenopsis jako gigantea, to zawróć z tej drogi ;)

Ta Phalaenopsis wygląda na roślinę marketową, w niczym nie przypomina wspomnianego gatunku.

Założony sposób identyfikacji (o ile idę właściwym tropem) jest błędny.

Gigantea tej wielkości kosztowałaby pewnie ok 300 - 400 zł, jeśli nie więcej i miałaby fiszkę zapewne ;)
Nie wiem gdzie został kupiony ten storczyk. Bo dostałam go w prezencie. A jego liście maja prawie 50 cm długości, więc podobnie do gigantea. I jak by nie było jestem laikiem i pewnie nigdy wybitną znawczynią storczyków nie będę co nie znaczy że nie mogę się cieszyć ich urokiem hobbistycznie :P Ale dzięki z uwagę .... ;)
Joanna81

Re: Kilka moich "S"

Post autor: Joanna81 »

katpio pisze:Hybrydy phalaenopsis kupowane w sklepach mają długie liście ;) Długi liść nie oznacza, że to gigantea ;)
ok więc niech bedzie to mój prywatny nie rasowy gigancik :*
Joanna81

Re: Kilka moich "S"

Post autor: Joanna81 »

Beata pisze:Twój śpioch ma piękne kwiaty :ok:
:serce: Dziękuję Beatko
mira66

Re: Kilka moich "S"

Post autor: mira66 »

Witam , śpioch piękny a kolekcja z czasem się powiększy .
ODPOWIEDZ